TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

ЛАТАС: “ЗАЕВ И КРИМОСИТЕ се во ЖИВА КАЛ, колку повеќе мрдаат и претаат пропаѓаат се подлабоко„

Магазин - 22.07.2019

Работите со враќање на состојбите во уставни рамки, засега со правосудниот систем, се тргнати и нема назад. СЈО, неуставна категорија, падна на човечки фактор откако ја заврши својата намена, пишува новинарот Драган Павловиќ Латас во најновата ...

Јанева: Учествував во креирање на законот за СЈО

Курир - 22.07.2019

Катица Јанева учествувала во креирање на законот за СЈО. Тоа го изјави самата во своето гостување на телевизијата на Боки 13, 1ТВ, во март годинава. -Да, јас бев член на групата која го изготвуваше законот и дел од моите колеги во СЈО.

Рускоска: Во снимките предадени во Обвинителството се слуша глас на јавен обвинител

Алсат-М - 22.07.2019

Обвинителката Вилма Рускоска во интервју за емисијата „Код“, без да споменува имиња, рече дека две oбвинитeлки од СЈО стапиле во контакт со неа и ја прашале дали треба да дадат искази во Обвинителството.

ФОТО: Боки 13 во Шутка, Катица Јанева осамена на плажа

Скопје1 - 22.07.2019

Не стивнуваат реакциите на социјалните мрежи поврзани со Боки 13 и Катица Јанева. Корисниците споделуваат фотографии кои се обработени на „Фотошоп“ од тоа каде се наоѓаат и како изгледаат двајцата.

(ФОТО) РАСТОТ И ПАДОТ НА РЕАЛНАТА ЅВЕЗДА: Како Боки 13 од „Големиот брат“ стаса до милионски сметки па заврши зад ...

Екран - 22.07.2019

Последниве денови, земјата е потресена од скандалот во чие средиште е Бојан Јовановски, попознат како Боки 13. Дебелкиот учесник на реалното шоу „Големиот брат” со остар јазик облечен во жена успеа да се трансформира во тенок млад човек скриен зад ...

Рускоска: “Две oбвинитeлки од СЈО стапија во контакт со мене, сакаат да дадат исказ”

Магазин - 22.07.2019

Обвинителката Вилма Рускоска во интервју за емисијата „Код“ изјави дека Катица Јанева не била под ПИ мерки и оти таа лично не верува дека избегала од државава, бидејќи тука имала семејство.

Дали „Пржино 3“ е решение за СЈО, пописот и изборниот модел или лидерски средби не се „лекот“?

Фактор - 22.07.2019

Ќе има ли „лидерство“ за излез од ќор сокакот кој настана откако опозицијата одби да ги решава проблемите со власта преку нова рунда на лидерски средби? ВМРО-ДПМНЕ не го прифати форматот на политички дијалог кој го наметна премиерот Заев и бара да ...

Горан Момироски: Топ 10 личности што ја одбележаа најинтересната недела во 2019

Опсервер - 21.07.2019

Топ 10 личности што ја одбележаа најинтересната недела во 2019 1. Бранко Героски, новинар, за неговите текстови 2. Боки 13, трендесетер и газда на медиум за изјавата упатена кон обвинителката Рускоска во која и вели дека лаже 3.

МИЦКОСКИ: Заев практично го прифати предлогот на ВМРО-ДПМНЕ, да нема СЈО, да се формира ново обвинителство

Фактор - 21.07.2019

Лидерот на најголемата опозициска партија, Христијан Мицкоски во интервју за порталот Република вели дека Заев практично го прифатил предлогот на ВМРО-ДПМНЕ да не се даде нов живот на тоа СЈО, туку да се формира ново обвинителство во рамките на ...

ВМРО-ДПМНЕ: Зошто Катица Јанева веднаш не го пријавила изгубениот телефон во Белград?

ТВ21 - 21.07.2019

„Рекетарите од власта се уште молчат и се обидуваат да ги заташкаат народски кажано најважните факти кои што треба да дадат одговор. Катица Јанева заедно со нејзиниот син Лазар Јанев и Боки 13 рекетирале, уценувале и вршеле притисоци врз бизнисмени ...

Власта сака компромитираното СЈО да го замени со исто такво, за да ги амнестира криминалите на октоподот

Република - 21.07.2019

Зоран Заев го легитимираше она што одамна го велам, а тоа е дека Рускоска негов избор, и сега сака една Катица Јанева да ја замени со друга Катица Јанева, овој пат со име Вилма Рускоска. Јасно е дека овој предлог не може да се разбере никако поинаку ...

Боки 13 е најголемиот „рекетар“ во Македонија? Нема други?

еМагазин - 21.07.2019

Деновиве јавноста со големо внимание го следи случајот на Јавното обвинителство, “Рекет“, кој за прв пат на толку високо ниво го става проблемот со рекетирањето во Македонија, кое и не е некоја нова појава.

Латас: Во април предвремени избори

24Инфо - 22.07.2019

Во април ќе има предвремени избори, а од јануари предизборна влада во која МВР ќе го има ВМРО-ДПМНЕ, пишува новинарот Драган Павловиќ Латас во последната колумна во Вечер. -Работите со враќање на состојбите во уставни рамки, засега со правосудниот ...

Заев и неговите кримоси тонат во жива кал

Република - 22.07.2019

Зоран Заев и неговите Црвени кмери останаа сами, се најдоа на непознат терен и аздисани почнаа со рекети, уцени, грабежи, корупција, непотизам од размери кои Македонија ги нема видено кај ниедна влада досега.

Катица Јанева на спикерфон додека Боки 13 барал рекет- тоа го снимил сведокот, потврди за Телма Рускоска

Телма - 20.07.2019

Извори од СЈО за КОД велат дека најмалку два пати Бојан Јовановски ја посетил Катица Јанева во нејзината канцеларија во СЈО. Снимките предадени во обвинителството за организиран криминал потврдуваат дека во разговорите меѓу рекетираниот –Камчев и ...

Рускоска: Две обвинителки од СЈО стапија во контакт со мене, сакаат да дадат исказ – Дали „Пржино 3“ е решение за СЈО и ...

Скопје24 - 22.07.2019

Обвинителката Вилма Рускоска во интервју за емисијата „Код“ изјави дека Катица Јанева не била под ПИ мерки и оти таа лично не верува дека избегала од државава, бидејќи тука имала семејство.

КОД: Додека Боки 13 барал рекет, Катица била на спикерфон

+инфо - 20.07.2019

Снимките предадени во обвинителството за организиран криминал потврдуваат дека во разговорите меѓу рекетираниот Орце Камчев и изнудувачот Бојан Јовановски има и трето лице во некои разговори, специјалната обвинителка Катица Јанева.

КОЛУМНА НА ЈАНЕВСКИ: Дескоска со новиот закон раскажува – како Боки 13 одработи за Заев и Рускоска!

Денешен - 20.07.2019

Дарко ЈАНЕВСКИ Полека се исцртуваат рамките на целата операција со Орце Камчев, рекетот од Боки и улогата на Заев. Ако се сеќавате, по првичниот хаос, самата Рускоска рече дека Камчев пријавил кај Заев, а Заев кај неа. Што е фина тројка.

Ексклузивно: Што му порачала Јанева на рекетираниот преку спикерфонот на Боки 13

Expres - 20.07.2019

Извори блиски на истрагата за случајот Рекет во кој е уапсен Боки 13 со уште едно лице се згрозени од разговорите што ги слушале меѓу Боки 13 и рекетираниот бизнисмен. Изворите ги потврдуваат информациите што попладнево ги објави емисијата КОД на ...

Јанева на рекетираниот бизнисмен на спикерфон му гарантирала дека ќе се заврши работата

Република - 20.07.2019

Специјалната јавна обвинителка Катица Јанев, која е во оставка, не само што го слушала договорот за рекет меѓу веќе притворениот Бојан Јовановски (БОки 13) и бизнисменот кој е сведок, туку и самата учествувала во него – објавува Експрес, повикувајќи ...

КОД: Катица Јанева на спикерфон додека Боки 13 барал рекет

еМагазин - 20.07.2019

Извори од Специјалното јавно обвинителство (СЈО) за КОД на телевизија Телма велат дека најмалку два пати Бојан Јовановски (Боки 13) ја посетил Катица Јанева во нејзината канцеларија во СЈО.

КОД: Додека Боки 13 барал рекет Катица Јанева била на спикерфон

Expres - 20.07.2019

Емисијата КОД на Снежана Лупевска што се емитува на Телма открива дека Катица Јанева била на спикерфон додека Боки 13 барал рекет. Ова за КОД го потврдила за Телма обвинителката Рускоска. Извори од СЈО за КОД велат дека најмалку два пати Бојан ...

ВМРО-ДПМНЕ: Зошто Катица Јанева веднаш не го пријавила изгубениот телефон во Белград?

Република - 21.07.2019

„Рекетарите од власта се уште молчат и се обидуваат да ги заташкаат народски кажано најважните факти кои што треба да дадат одговор. Катица Јанева заедно со нејзиниот син Лазар Јанев и Боки 13 рекетирале, уценувале и вршеле притисоци врз бизнисмени ...

Мицкоски: Власта сака компромитираното СЈО да го замени со исто такво, за да ги амнестира криминалите на октоподот

Курир - 21.07.2019

Зоран Заев го легитимираше она што одамна го велам, а тоа е дека Рускоска е негов избор, и сега сака една Катица Јанева да ја замени со друга Катица Јанева, овој пат со име Вилма Рускоска.

Рускоска за Телма: Катица Јанева на спикерфон додека Боки 13 барал рекет- тоа го снимил сведокот

Курир - 20.07.2019

Извори од СЈО за КОД велат дека најмалку два пати Бојан Јовановски ја посетил Катица Јанева во нејзината канцеларија во СЈО, пренесува „ ТВ Телма “. Снимките предадени во обвинителството за организиран криминал потврдуваат дека во разговорите меѓу ...

Ексклузивно: Што му порачала Јанева на рекетираниот преку спикерфонот на Боки 13

Курир - 20.07.2019

Извори блиски на истрагата за случајот Рекет во кој е уапсен Боки 13 со уште едно лице се згрозени од разговорите што ги слушале меѓу Боки 13 и рекетираниот бизнисмен, објавува Expres.mk Изворите ги потврдуваат информациите што попладнево ги објави ...

Арсовски: Аферата со рекетирање сама по себе е политичка криза

Сител - 21.07.2019

Рекетарите од власта сеуште молчат и се обидуваат да ги заташкаат народски кажано најважните факти кои што треба да дадат одговор. Катица Јанева заедно со нејзиниот син Лазар Јанев и Боки 13 рекетирале, уценувале и вршеле притисоци врз бизнисмени и ...

Мицкоски: Зоран Заев како што ја фалеше Катица Јанева сега ја фали Вилма Рускоска

Нетпрес - 21.07.2019

„Зоран Заев го легитимираше она што одамна го велам, а тоа е дека Рускоска е негов избор, и сега сака една Катица Јанева да ја замени со друга Катица Јанева, овој пат со име Вилма Рускоска.

(Видео) КОД: Катица на спикерфон додека Боки 13 барал рекет

24Инфо - 20.07.2019

Извори од СЈО за КОД велат дека најмалку два пати Бојан Јовановски ја посетил Катица Јанева во нејзината канцеларија во СЈО. Снимките предадени во обвинителството за организиран криминал потврдуваат дека во разговорите меѓу рекетираниот –Камчев и ...

Ексклузивно: Што му порачала Јанева на рекетираниот преку спикерфонот на Боки 13

Нетпрес - 20.07.2019

Извори блиски на истрагата за случајот Рекет во кој е уапсен Боки 13 со уште едно лице се згрозени од разговорите што ги слушале меѓу Боки 13 и рекетираниот бизнисмен, објавува Expres.mk Изворите ги потврдуваат информациите што попладнево ги објави ...

Арсовски: Боки 13, Катица и нејзиниот син рекетирале и уценувале бизнисмени и политичари

MakPress - 21.07.2019

Рекетарите од власта се уште молчат и се обидуваат да ги заташкаат народски кажано најважните факти кои што треба да дадат одговор. Катица Јанева заедно со нејзиниот син Лазар Јанев и Боки 13 рекетирале, уценувале и вршеле притисоци врз бизнисмени и ...

Мицковски за Русковска: Заев сака Катица Јанева да ја замени со Катица Јанева

Скопје1 - 21.07.2019

Зоран Заев го легитимираше она што одамна го велам, а тоа е дека Рускоска е негов избор, и сега сака една Катица Јанева да ја замени со друга Катица Јанева, овој пат со име Вилма Рускоска.

КОД: Катица Јанева на спикерфон додека Боки 13 барал рекет- тоа го снимил сведокот

Либертас - 20.07.2019

Извори од СЈО за КОД велат дека најмалку два пати Бојан Јовановски ја посетил Катица Јанева во нејзината канцеларија во СЈО. Снимките предадени во обвинителството за организиран криминал потврдуваат дека во разговорите меѓу рекетираниот –Камчев и ...

(Видео) Арсовски: Заев ги крие Кики и Фрики зошто веројатно рекетирале со негова дозвола

Макфакс - 21.07.2019

Катица Јанева заедно со нејзиниот син Лазар Јанев и Боки 13 рекетирале, уценувале и вршеле притисоци врз бизнисмени и политичари, посочи денеска на прес-конференција, портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ, Димче Арсовски.

Мицкоски: Власта сака компромитираното СЈО да го замени со исто такво, за да ги амнестира криминалите на октоподот

Press24 - 21.07.2019

Зоран Заев го легитимираше она што одамна го велам, а тоа е дека Рускоска е негов избор, и сега сака една Катица Јанева да ја замени со друга Катица Јанева, овој пат со име Вилма Рускоска.

Рускоска ПОТВРДУВА: Додека Боки 13 рекетирал, јавна обвинителка се вклучувала на интерфон

Слободен Печат - 20.07.2019

Обвинителката Вилма Рускоска во изјава за Код ги потврдува шпекулациите кои неколку денови се вртат на социјалните мрежи дека Бојан Јовановски (Боки 13) додека разговарал со бизнисмените за кои постои сомневање дека ги рекетирал на интерфон во ...

Катица Јанева на спикерфон додека Боки 13 барал рекет, што снимил сведокот за Телма потврди Рускоска

Скопје1 - 20.07.2019

Извори од СЈО за КОД велат дека најмалку два пати Бојан Јовановски ја посетил Катица Јанева во нејзината канцеларија во СЈО. Снимките предадени во обвинителството за организиран криминал потврдуваат дека во разговорите меѓу рекетираниот –Камчев и ...

Рускоска: Катица Јанева е снимена на спикерфон додека Боки 13 барал рекет

PressingTV - 20.07.2019

Извори од СЈО за „КОД“ соопштиле дека Бојан Јовановски – Боки 13 најмалку двапати ја посетил Катица Јанева во нејзината канцеларија во СЈО. Снимките предадени во обвинителството за организиран криминал потврдуваат дека во разговорите меѓу ...

Има сведоци за уцените на Јанева упатени кон Мицковски, вели Арсовски

Скопје1 - 21.07.2019

„Рекетарите од власта се уште молчат и се обидуваат да ги заташкаат народски кажано најважните факти кои што треба да дадат одговор. Катица Јанева заедно со нејзиниот син Лазар Јанев и Боки 13 рекетирале, уценувале и вршеле притисоци врз бизнисмени ...

Мицкоски: Рускоска е избор на Заев, тој сака една Катица Јанева да ја замени со друга Катица Јанева

PressingTV - 21.07.2019

Зоран Заев го легитимираше она што одамна го велам, а тоа е дека Рускоска е негов избор, и сега сака една Катица Јанева да ја замени со друга Катица Јанева, овој пат со име Вилма Рускоска.

Русковска потврди дека Боки 13 пред бизнисмените на спикерфон зборувал со Јанева

МКД - 20.07.2019

Неофицијалните информации за тоа дека Бојан Јовановски за време на разговорите со бизнисмените редовно на спикерфон се јавувал и на Катица Јанева, за што МКД.мк пишуваше на 18 јули , ги потврди обвинетелката Вилма Русковска во изјавата за ТВ Телма.

Aрсовски: Каде е Катица Јанева, дали била на распит заедно со нејзиниот син во обвинителството?

МКД - 21.07.2019

Рекетарите од власта се уште молчат и се обидуваат да ги заташкаат народски кажано најважните факти кои што треба да дадат одговор. Катица Јанева заедно со нејзиниот син Лазар Јанев и Боки 13 рекетирале, уценувале и вршеле притисоци врз бизнисмени и ...

Мицкоски: Заев ја фали Вилма како што ја фалеше Катица, фали уште Кацарска да стане врховен судија!

+инфо - 21.07.2019

Лидерот на ВМРО – ДПНЕ Христијан Мицкоски во интервју за Република објаснува зошто за опозицијата е неприфатлив предлогот на Заев нов јавен обвинител да биде Вилма Рускоска. – Заев го легитимираше она што одамна го велам, а тоа е дека Рускоска е ...

Рускоска: Јанева на спикерфон додека Боки 13 барал рекет, тоа го снимил сведокот

Република - 20.07.2019

Извори од СЈО за КОД велат дека најмалку два пати Бојан Јовановски ја посетил Катица Јанева во нејзината канцеларија во СЈО, пренесува „ТВ Телма“. Снимките предадени во обвинителството за организиран криминал потврдуваат дека во разговорите меѓу ...

Арсовски: ВМРО-ДПМНЕ и нејзиниот претседател Мицкоски беа предмет на уцени и притисок од самата Катица Јанева

Курир - 21.07.2019

Рекетарите од власта се уште молчат и се обидуваат да ги заташкаат народски кажано најважните факти кои што треба да дадат одговор, ова денеска на прес-конференција го истакна Димче Арсовски од ВМРО-ДПМНЕ.

Мицкоски: По Катица, Заев сега ја фали Вилма, а останува уште Кацарска да стане врховен судија!

МКД - 21.07.2019

Христијан Мицкоски, лидерот на ВМРО – ДПМНЕ во интервју за Република објаснува зошто за опозицијата е неприфатлив предлогот на премиерот Зоран Заев нов јавен обвинител да биде Вилма Рускоска.

НА ЛАГАТА КРАТКИ И СЕ НОЗЕТЕ: Катица Јанева на спикерфон додека Боки 13 барал рекет (видео)

Магазин - 20.07.2019

Катица Јанева на спикерфон додека Боки 13 барал рекет- тоа го снимил сведокот, потврди за Телма Рускоска Извори од СЈО за КОД велат дека најмалку два пати Бојан Јовановски ја посетил Катица Јанева во нејзината канцеларија во СЈО.

Арсовски: Зошто Заев ја штити Катица Јанева и нејзиниот син Лазар?

PressingTV - 21.07.2019

Рекетарите од власта се уште молчат и се обидуваат да ги заташкаат народски кажано најважните факти кои што треба да дадат одговор. Катица Јанева заедно со нејзиниот син Лазар Јанев и Боки 13 рекетирале, уценувале и вршеле притисоци врз бизнисмени и ...

Мицкоски: Власта сака компромитираното СЈО да го замени со исто такво за да ги амнестира криминалите на октоподот

Алфа - 21.07.2019

Власта сака компромитираното СЈО да го замени со исто такво, за да ги амнестира криминалите на октоподот Зоран Заев го легитимираше она што одамна го велам, а тоа е дека Рускоска е негов избор, и сега сака една Катица Јанева да ја замени со друга ...

КОД: Катица Јанева била вклучувана на спикерфон додека Јовановски барал рекет од Камчев

Фокус - 20.07.2019

Извори од СЈО за КОД велат дека најмалку два пати Бојан Јовановски ја посетил Катица Јанева во нејзината канцеларија во СЈО. Снимките предадени во обвинителството за организиран криминал потврдуваат дека во разговорите меѓу рекетираниот –Камчев и ...