TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

„Надал е секогаш фаворит, за него е нормално да трпи болка“

Gol.mk - 24.06.2022

Репрезентативниот колега на Рафаел Надал, Роберто Баутиста Агут зборуваше за својот далеку поуспешен сонародник. Според искусниот Шпанец, Рафа е веќе навикнат да игра во болки и тоа веќе не е ништо ново за него.

Надал: Подготвен сум за Вимблдон

Екипа - 23.06.2022

Рафаел Надал во средат го одигра првиот меч на трева по пауза од три години и на убедлив начин го доби Стен Вавринка. Тој вели дека овие егзибициски мечеви во Харлингем се идеална подготовка за третиот гранд-слем во годината, Вимблдон.

Анализа на Хјуит: Во Париз само Надал можеше да го победи Ѓоковиќ, а на Вимблдон..

Спортклуб - 23.06.2022

Некогашниот австралиски тенисер, Лејтон Хјуит, ги анализираше шансите на Новак Ѓоковиќ на претстојниот Вимблдон. Тој смета дека српскиот тенисер со оглед на историјатот во Лондон, може да биде прв фаворит пред конкуренцијата.

Испишана историја на Вимблдон, Надал и Ѓоковиќ во главна улога

Спортманија - 23.06.2022

Големите ривали Рафаел Надал и Новак Ѓоковиќ се сретнаа на Централниот терен на Ол Ингланд клуб на Вимблдон, во пресрет на Гренд слем турнирот кој официјално започнува на 27 јуни. Надал го одработи првиот историски тренинг заедно со Матео Беретини ...

Пред три недели не можеше да оди, а сега го напаѓа календарскиот грен слем

Вечер Прес - 23.06.2022

Пред нешто помалку од еден месец се шпекулираше дека мечот на Надал против Ѓоковиќ може да биде последен на Ролан Гарос, а сега неговиот тренер Карлос Моја, истакнува дека тој може да ги освои сите четири грен слем турнири во 2022 година.

(ФОТО) Надал и Ѓоковиќ имаа кратка средба на централниот терен на Вимблдон

Спортклуб - 23.06.2022

Во склад со своите години, двајцата тенисери се одлучија за минимални подготовки за Вимблдон, со цел главните сили да ги чуваат за турнирот кој е пред нас. Надал и Ѓоковиќ имаа средба на терен, прв пат по четвртфиналето на Ролан Гарос на почетокот ...

Ѓоковиќ е најдобар на Вимблдон по една работа, а Надал не му е ниту блиску

СуперСпорт - 23.06.2022

Српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ ќе игра на Вимблдон, каде што ќе има шанса да ја продолжи серијата од 21 победа по ред во Лондон. Главен противник ќе му биде Рафаел Надал, кој ја брка третата титула на гренслем-турнирите оваа сезона.

Надал: Сега не можам да играм толку многу натпревари како порано

Опсервер - 23.06.2022

– Рафаел Надал кажа како се чувствува по мечот со Стен Вавринка на егзибицискиот турнир во тенискиот клуб „Харлингем“ во Лондон. За Шпанецот, кој беше подложен на третман на левото стапало, ова е единствен турнир на трева пред Грен слемот Вимблдон.

„Ѓоковиќ е лут поради поразот од Рафа“

Екипа - 23.06.2022

Поранешниот британски тенисер Грег Руседски, смета дека Новак Ѓоковиќ е многу повреден и лут по поразот од Рафаел Надал во четвртфиналето на Ролан Гарос. Тој вели дека Србинот е многу лут поради тоа што се уште нема освоено гранд-слем годинава, но ...

Ѓоковиќ го положи тестот, лесно го доби Оже-Алијасим пред Вимблдон

Gol.mk - 23.06.2022

Српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ триумфира на последниот тест пред Вимблдон. Третиот светски рекет со леснотија го победи Феликс Оже-Алијасим со 2-0 (6-2, 6-1), за час и 12 минути на терен во англиски Харлингем.

Во таборот на Надал размислуваат за четири титули на гренд слем турнирите годинава

Спортклуб - 22.06.2022

Карлос Моја кој е тренер на Рафаел Надал, смета дека е нереално да се очекува шпанскиот тенисер годинава да освои календарски слем. Рафа во 2022 година триумфираше на Австралија Опен и Ролан Гарос, а сега влегува на Вимблдон со исто така високи ...

„Реално е да се верува дека Надал може до четирите Грен слем титули...“

Gol.mk - 22.06.2022

Првпат во кариерата Рафаел Надал стартуваше една сезона со победа на воведните два Грен слем турнири. По епскиот пресврт против Данил Медведев во Мелбурн, шпанскиот тенисер го освои омилениот Ролан Гарос со славје над Каспер Руд во големото финале.

Очигледно нема никаква повреда – Надал го „збриша“ Вавринка на егзибициски меч

Екипа - 22.06.2022

Рафаел Надал очигледно нема никакви проблеми со повредата на стапалото за која вели дека е голем проблем сезонава. Иако Шпанецот некогаш можеме да го видиме и со штаки тој на теренот е неверојатен и веќе славеше на првите два гранд-слем турнира ...

Ѓоковиќ „експрес“ против Оже-Алијасим

Екипа - 22.06.2022

По Рафаел Надал и Новак Ѓоковиќ на убедлив начин стартуваше со победа на егзибицијата во Харлингем. Тој на убедлив начин славеше над секогаш незгодниот Канаѓанец, Феликс Оже-Алијасим со максимални 2-0 по сетови 6-2 и 6-1.

Надал и Ѓоковиќ импресивни пред Вимблдон

TopSport - 22.06.2022

Првите двајца носители на Вимблдон, Новак Ѓоковиќ и Рафаел Надал покажаа дека се подготвени за настапот на најпрестижниот гренд слем со лесни победи на егзибицискиот турнир во Хурлингем и покрај тоа што двајцата решија да паузираат од АТП турнејата ...

Ѓоковиќ: Вимблдон ми беше детски сон, се радувам на новиот предизвик

СуперСпорт - 22.06.2022

Српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ ќе игра на Вимблдон, кој ќе се одржи од 27 јуни до 10 јули, а ќе се обиде да ја освои титулата по шести пат во кариерата. Србинот ќе ја брани титулата која ја освои минатата година, откако во финалето беше подобар од ...

Колку вреди опремата на Ѓоковиќ во која ќе игра на Вимблдон?

Кајгана - 22.06.2022

Новак Ѓоковиќ денеска ја започнува сезоната на трева со егзибициски настап во Лондон, кој ќе биде увертира за Вимблдон, а до неодамна најдобриот светски тенисер на All England Club ќе настапи во нова опрема која чини многу.

Надал и Ѓоковиќ импресивни пред Вимблдон

Денар - 22.06.2022

Првите двајца носители на Вимблдон, Новак Ѓоковиќ и Рафаел Надал покажаа дека се подготвени за настапот на најпрестижниот гренд слем со лесни победи на егзибицискиот турнир во Хурлингем и покрај тоа што двајцата решија да паузираат од АТП турнејата ...

Надал: Сега не можам да играм толку многу натпревари како порано

Кајгана - 23.06.2022

Рафаел Надал објасни како се чувствува по мечот со Стен Вавринка на егзибицискиот турнир во тенискиот клуб „Харлингем“ во Лондон. За Шпанецот, кој беше подложен на третман на левото стапало, ова е единствен турнир на трева пред Грен слемот Вимблдон.

И ЈАС НЕ СУМ ТОА ШТО БЕВ Надал призна дека не може да игра како порано

+инфо - 23.06.2022

За Шпанецот, кој беше подложен на третман на левото стапало, ова е единствен турнир на трева пред Грен слемот Вимблдон. Надал во првиот меч го победи Вавринка. Рафаел Надал кажа како се чувствува по мечот со Стен Вавринка на егзибицискиот турнир во ...

Надал: Сега сум постар и не можам да играм толку многу натпревари

Курир - 23.06.2022

Рафаел Надал кажа како се чувствува по мечот со Стен Вавринка на егзибицискиот турнир во тенискиот клуб „Харлингем“ во Лондон. За Шпанецот, кој беше подложен на третман на левото стапало, ова е единствен турнир на трева пред Грен слемот Вимблдон.

Надал: Сега не можам да играм толку многу натпревари како порано

Во Центар - 23.06.2022

Рафаел Надал кажа како се чувствува по мечот со Стен Вавринка на егзибицискиот турнир во тенискиот клуб „Харлингем“ во Лондон. За Шпанецот, кој беше подложен на третман на левото стапало, ова е единствен турнир на трева пред Грен слемот Вимблдон.

Надал: Сега не можам да играм толку многу натпревари како порано

Бриф - 23.06.2022

Рафаел Надал кажа како се чувствува по мечот со Стен Вавринка на егзибицискиот турнир во тенискиот клуб „Харлингем“ во Лондон. За Шпанецот, кој беше подложен на третман на левото стапало, ова е единствен турнир на трева пред Грен слемот Вимблдон.

Надал: Сега не можам да играм толку многу натпревари како порано

Frontline - 23.06.2022

Рафаел Надал кажа како се чувствува по мечот со Стен Вавринка на егзибицискиот турнир во тенискиот клуб „Харлингем“ во Лондон, јавува МИА. За Шпанецот, кој беше подложен на третман на левото стапало, ова е единствен турнир на трева пред Грен слемот ...

Надал: Сега не можам да играм толку многу натпревари како порано

Lider - 23.06.2022

Рафаел Надал кажа како се чувствува по мечот со Стен Вавринка на егзибицискиот турнир во тенискиот клуб „Харлингем“ во Лондон. За Шпанецот, кој беше подложен на третман на левото стапало, ова е единствен турнир на трева пред Грен слемот Вимблдон.

Надал: Сега не можам да играм толку многу натпревари како порано

MakPress - 24.06.2022

Рафаел Надал кажа како се чувствува по мечот со Стен Вавринка на егзибицискиот турнир во тенискиот клуб „Харлингем“ во Лондон. За Шпанецот, кој беше подложен на третман на левото стапало, ова е единствен турнир на трева пред Грен слемот Вимблдон.

Надал: Сега не можам да играм толку многу натпревари како порано

Сител - 24.06.2022

Рафаел Надал кажа како се чувствува по мечот со Стен Вавринка на егзибицискиот турнир во тенискиот клуб „Харлингем“ во Лондон. За Шпанецот, кој беше подложен на третман на левото стапало, ова е единствен турнир на трева пред Грен слемот Вимблдон.