TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Прва МФЛ: Три победи за гостинските екипи

Сител - 03.03.2021

Попладнево се одиграа натпреварите од 21. коло во домашното фудбалско првенство. Постигнати се следните резултати: ПМФЛ 21. КОЛО Струга ТЛ – Пелистер 0-1 Силекс – Шкупи 0-1 Ренова – Вардар 3-0 Работнички – Шкендија 0-0 А.

Работнички и Шкендија одиграа без голови, прва победа за Васоски со Академија Пандев

24Фудбал

Романтичарите се кралеви за нерешено, одиграа без голови и со лидерот Шкендија

Спортманија

Прва победа за Васоски на клупата на Академија Пандев, Шкупи го освои Кратово, Пелистер победи во Струга со гол во 90. минута (ВИДЕО)

Екипа

ПРВА ЛИГА ВО ЖИВО: Фокусот во Струмица, Скопје и Кратово…

Екипа

ПМФЛ: Без голови на дербито Работнички – Шкендија, триумф на Шкупи во Кратово

Опсервер

Може ли Вардар на Џиџи да ја искористи кризата на Ренова во ПМФЛ?

Gol.mk

Sport 1 SportMedia Екипа МКД Sport M Курир Вечер Прес MakPress

Ренова (пре)лесно го победи Вардар, голем триумф на Пелистер, прва радост за Пандевци и Борец

Sport 1 - 03.03.2021

Силекс и Вардар после три пролетни рунди во Првата лига се единствените два тима кои не се израдувале на победа, а големи и многу важни победи денеска запишаа Борец, Академија Пандев и посебно битолски Пелистер кој ја утна непобедливата тврдина во ...

ПМФЛ: Само 0:0 на Арената, “пандевци“ покажаа кој е кој, Ренова му се истури на Вардар, шок во 90.минута во Струга… (видео)

SportMedia

ВИДЕО: Пелистер во судиското продолжение до победа, Вардар декласиран од Ренова, Шкендија и Работнички без голови, Академија Пандев и Борец со победи

Дриблинг

Пелистер продолжува да гази, Работнички ја сопре Шкендија

Кајгана

Шест гола во првото полувреме во ПМФЛ: Вардар во негатива во Тетово, без голови на Арената „Тодор Проески“, водство за Академија Пандев и Борец

Дриблинг

Полувреме во ПМФЛ: Радески за водство на “пандевци“, што ли утна Максимов, Ренова – Вардар 2:0… (видео)

SportMedia

Васоски по деби победата: Заслужен триумф!

SportMedia - 03.03.2021

Попладнево во Струмица составот на Академија Пандев со многу напор успеа да дојде до победа од 2:1. Ибаку ова беше првата пролетна победа на “пандевци“ и прва воопшто за новиот тренер на срумичани Александар Васоски.

Деби-триумф за Васоски: Академија Пандев ги скроти „лавовите“ (ВИДЕО)

Gol.mk

Академија Пандев сака прв триумф, „лавовите“ ја ловат Лига Европа

Gol.mk

ВИДЕО: Силекс парираше, Алварез од пенал донесе три бода за Шкупи

Gol.mk - 03.03.2021

Фудбалерите на Шкупи победија на гостувањето во Кратово кај Силекс , минимално со 0-1 (0-0) во дуелот од 21. коло на ПМФЛ . Иако кратовчани одлично се бранеа, не дозволуваа Силјановски да биде загрозен и покрај силниот притисок, концентрацијата ...

Кривањева: Во Кратово само на победа, на ништо друго

Екипа

Кривањева: Шкупи во Кратово бара само победа, ништо друго!

SportMedia