TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

ИЗЛЕКУВАНО ДЕВОЈЧЕ Ѝ ПОРАЧА ДА БИДЕ ХРАБРА Кејт донирала коса на здружение за деца болни од рак

+инфо - 02.04.2024

Кејт Мидлтон во 2017 година ја донирала својата коса на организација која создава перики за млади луѓе кои ја губат косата поради лекување од рак или други состојби. Принцезата од Велс пред 7 години донирала 18 сантиметри од нејзината коса на The ...

Поради оваа честа грешка, косата најмногу опаѓа: Фризер откри кој е „виновен“ за оваа појава

Попара - 02.04.2024

И овој проблем може да се реши со отфрлање на една работа. Секоја жена ќе „доживее“ опаѓање на косата и тоа често го припишуваме на промената на времето, циклусот или други фактори. Сепак, нашиот соговорник и фризер Бранислав Релиќ ни укажа на ...

Ефективни: Маски за коса кои можете да ги направите дома

Попара - 02.04.2024

Во зависност од типот на косата што го имате и ефектот што сакате да го постигнете, треба да изберете тип на маска за коса што најмногу ќе ви одговара. За да имате долга и здрава коса не ви се потребни скапи препарати за коса за кои ќе потрошите ...

Жените во 50-тите оваа фризура треба да ја избегнуваат, инаку ќе има спротивен ефект – тврди стилист

Точка - 02.04.2024

Со соодветна фризура ќе изгледате до десет години помладо, тврдат експертите. Жените во средните години, како што тврдат фризерите, треба дефинитивно да ја избегнуваат оваа фризура. Станува збор за долгата, рамна коса.

Дали правилно ја миете вашата коса? Проверете!

Убавина и Здравје - 01.04.2024

Вистинската причина зошто вашата коса изгледа толку добро после фризер е затоа што професионалците разбираат дека клучот за добра коса е доброто, квалитетно миење. Ви откриваме како треба да ја миете вашата коса.

Овие нијанси на коса се хит, а за оние похрабрите се препорачува и фатално црвена боја!

Канал5 - 01.04.2024

Русокосите повторно се во мода... Многу познати дами го променија својот изглед, а Ријана меѓу првите ги најави трендовите што ќе доминираат оваа сезона. Дамите сè почесто експериментираат со бојата на коса, па гледаме дека се присутни фризури со ...

За 5 минути со фризура како од салон: Трик за брзо виткање на косата во брановидни кадрици

Црнобело - 01.04.2024

Косата можете да ја навиткате за само неколку минути со помош на овој трик, без да мора тоа да го правите прамен по прамен, ниту пак да користите фигаро или пегла – потребен ви е само добар фен и алуминиумска фолија.