TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Нарко-кланови се прегрупираат, партиите се обвинуваат

Deutsche Welle - 27.02.2024

ОЈО Скопје ја проверува евентуална поврзаност на убиството во Блаце и пожарот во угостителски објект во Чаир. Одговорноста околу расчистувањето на случајот ги раскара и партиите Дали по јануарската полициска акција е блиску финишот во разбивањето на ...

Снимка од палењето на Барон – три лица со капуљачи ја обиваат вратата и го палат кафулето

Фокус

Продолжува пресметката на криминалните банди Барон и Дуќанџик

МКД

Пресметка на криминални банди или крвна одмазда? - детали за вчерашното убиство кај Блаце

Скопје инфо

(Фото) Кој е Гани Туша, осомничениот за убиството на Оки, чиј татко е убиен

еМагазин

Убиен таткото на Гани Туша, осомничениот за убиството на Орхан Бајрами – Оки

еМагазин

Крвна или криминална одмазда му пресуди на таткото на Гани Туша?

Фокус

МКД Телма Фокус Република 4NEWS Либертас Пулс24

ВИДЕО: Тројца маскирани го подметнуваат пожарот во кафе барот „Барон“ пред убиството на Туша

Press24 - 27.02.2024

Тројца маскирани мажи го подметнале пожарот вчера рано наутро во кафулето „Барон“ во Чаир, чие име го носи и криминалната група која е во отворена улична војна со криминалните групи Дуќанџик/Грчец.

ВИДЕО: Како тројца маскирани го подметнуваат пожарот во кафе барот Барон пред да се случи убиството на Туша

Телма

Маскирани лица синоќа го запалиле кафулето „Барон“ во Чаир

24Инфо

ТВ Телма објави ВИДЕО: Како тројца маскирани го подметнуваат пожарот во кафе барот Барон пред да се случи убиството на Туша

Курир

ТВ Телма објави ВИДЕО: Тројца маскирани го подметнуваат пожарот во кафе барот Барон пред да се случи убиството на Туша

Нетпрес

[ВИДЕО] ОЈО проверува дали случаите се поврзани: Маскирани лица подметнуваат пожар во кафе барот Барон пред да се случи убиството на Туша

Точка

ВИДЕО: Тројца маскирани го подметнуваат пожарот во кафе барот Барон пред да се случи убиството на Туша

Либертас

Сител +инфо Република Слободен Печат 4NEWS Денешен

(ВИДЕО) Албанското подземје не мирува: Се појави снимка од палењето на кафулето „Барон“

Lider - 27.02.2024

Продолжуваат пресметките меѓу албанското подземје во главниот град на Македонија. На видеото кое го објавуваат медиумите се гледа како три маскирани лица го палат кафулето „Барон“ во Чаир. Албанското подземје не мирува.

Обвинителството проверува дали пожарот во кафулето „Барон“ и убиството кај Блаце се поврзани настани

Слободен Печат

Застреланиот Туша го нашол братот полицаец чие име се спомнува во структурата на фирмата која продава јаглен на ЕСМ и РЕК Битола

Телма

ПОЖАР ВО КАФУЛЕТО „БАРОН“ ВО ЧАИР, ДАЛИ Е ПОВРЗАН СО УБИСТВОТО ВО БЛАЦЕ? Синот на убиениот бил член на криминалната група со истото име

+инфо

Пред убиството на Туша било запалено кафулето “Барон” по кое името го носи една од скопските банди

Телма

Гангстерска војна: Потенцијална поврзаност меѓу убиството на Туша кај Блаце и пожарот во Кафулето „Барон“ – реванш меѓу скопските нарко картели?

Lider

Пред убиството на Туша било запалено кафулето „Барон“ по кое името го носи една од скопските банди

Press24

4NEWS Курир Денешен Либертас Сител Курир Нетпрес

Убиен 56-годишен маж кај скопско Блаце, според медиуми злосторството е дел од пресметка меѓу криминални банди

360 степени - 26.02.2024

Според информациите кои ги објави ТВ Телма, жртва на убиството е таткото на осомничен за убиството на Орхан Бајрами – Оки кое се случи минатото лето на Халкидики во Грција и за вмешаност во убиството на Јетон Кривањева – Жила и Енис Исеинов во „Шиша ...

Крвна одмазда: Убиениот кај Блаце е татко на убиецот на Оки

Скопје1

Вечерва убиство во Блаце

Press24

Убиство пред малку во околината на Скопје убиен татко на криминалец?

24Инфо

УБИСТВО ВЕЧЕРВА ВО СКОПЈЕ: Убиен татко на познат криминалец, дали станува збор за крвна одмазда?

Курир

Убиство во Скопје! Кланот на Оки Бајрами ,,доаѓа по своето”

Во Центар

Обвинителството истражува дали има поврзаност меѓу убиството кај Блаце и опожарениот локал во Чаир

360 степени