TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Ковид-19 ги влоши човековите права и го запре напредокот во здравството

Р.С.Европа - 16.09.2020

Пандемијата на ковид-19 не само што ги нарушува основите на напредокот на јавното здравство во светот, како што оцени Фондацијата на Мелинда и Бил Гејтс, туку ја влошува и состојбата со човековите права во светот.

ПОЧИНА БИЛ ГЕЈТС: Филантропистот и татко на основачот на „Мајкрософт“ почина на 94 години!

Магазин - 16.09.2020

Гејтс, кој имаше Алцхајмерова болест, почина во понеделникот во неговиот дом во американската држава Вашингтон. Бизнис Денес наведува дека Гејтс Постариот го советувал неговиот син да се занимава со филантропска работа, кога тој ќе се префрли од ...

Смрт во семејството на Бил Гејтс

Женски магазин - 16.09.2020

Таткото на основачот на компанијата „Мајкрософт“ почина на 94-годишна возраст Таткото на основачот на Мајкрософт и познат филантроп Вилијам Гејтс Постариот почина на 94-годишна возраст, напиша Бил Гејтс во својот блог.

Почина таткото на Бил Гејтс: За синот се ни е познато, но дали знаете по што беше познат Гејтс постариот?

Локално - 16.09.2020

Основачот и филантроп на Мајкрософт Бил Гејтс ја потврди веста дека неговиот татко Вилијам Хенри Гејтс Постариот починал на 95-годишна возраст. Таткото на еден од најбогатите и најуспешните луѓе во светот страдаше од Алцхајмерова болест.

Почина Гејтс: 95 години мудрост и скромност

Фактор - 16.09.2020

Таткото на американскиот милијардер Бил Гејтс, Бил Гејтс Постариот, почина на 95-годишна возраст. „Сите имавме многу време да размислиме колку сме среќни што имавме толку неверојатен човек во животот толку многу години ...

Почина Бил Гејтс Постариот: Филантропот и татко на основачот на Мајкрософт ја загуби битката со болеста на 94-годишна ...

Press24 - 16.09.2020

Бил Гејтс Постариот, адвокат и татко на основачот на Мајкрософт Бил Гејтс, почина на 94-годишна возраст. Гејтс, кој имаше Алцхајмерова болест, почина во понеделникот во неговиот дом во американската држава Вашингтон.

Почина таткото на Бил Гејтс

Кајгана - 16.09.2020

На 94-годишна возраст почина Вилијам Хенри Гејтс, таткото на коосновачот на Microsoft. „Сите имавме доста време да размислиме колку сме среќни што толку години имавме неверојатен човек во нашите животи“, напиша Бил Гејтс на официјалниот блог.

Почина Вилијам Хенри Гејтс, таткото на Бил Гејтс

Алфа - 16.09.2020

Бил Гејтс ја потврди веста дека неговиот татко Вилијам Хенри Гејтс постариот починал на 95 годишна возраст. Тој боледувал од Алцхајмерова болест. Починал мирно во својот дом опружен со ...

Почина таткото на Бил Гејтс

Курир - 16.09.2020

Основачот на „Мајкрософт“ Бил Гејтс ја потврди веста дека неговиот татко Вилијам Хенри Гејтс постариот починал на 95 годишна возраст. Таткото на еден од најбогатите луѓе во светот боледувал од Алцхајмерова болест.

Бил Гејтс: Следното големо прашање е како да се дистрибуира вакцината до луѓето што имаат најголема потреба од неа

Факултети - 16.09.2020

Бил Гејтс верува дека вакцината за коронавирусот ќе биде достапна до 2021 година. Но, тој е загрижен дека таа нема да биде достапна за групите со пониски примања, особено во помалку развиените земји.

Голема тага во домот на Бил Гејтс: Имавме неверојатен човек во нашите животи

Слободен Печат - 16.09.2020

Во понеделникот во 95. година почина таткото на американскиот милијардер Бил Гејтс, Бил Гејтс Сениор. „Сите имавме многу време за да размислиме колку сме среќни што толку години имавме така неверојатен човек во нашите животи“, напиша Гејтс на својот ...

Починал таткото на Бил Гејтс: За синот се знае се, но дали знаете по што бил познат постариот

Вечер - 16.09.2020

Гејтс Основачот на "Majkrosofta" и филантроп Бил Гејтс ја потврдил веста дека неговиот татко Вилијам Хенри Гејтс починал во 95 година. Татко на еден од најбогатите луѓе во светот боледувал од Алцхајмерова болест.

Гејтс со ново предвидување за крајот на пандемијата

Локално - 15.09.2020

Пандемијата на коронавирусот нема да заврши до 2022 година, проценува основачот на „Мајкрософт“ и филантроп Бил Гејтс. Тој додаде дека „има две, три ветувачки вакцини“ против вирусот КОВИД-19.

Гејтс: Светот назадуваше четвртина век поради короната, крајот на пандемијата во 2022 година

МКД - 15.09.2020

Пандемијата на коронавирусот избриша 25 години напредок во борбата против сиромаштијата и болестите, според основачот на Мајкрософт Бил Гејтс. Во годишниот Извештај за остварени цели 2020 објавен во понеделникот од Фондацијата Бил и Мелинда Гејтс се ...

Гејтс: Нема враќање во пред-пандемиска состојба пред 2022 година

Република - 15.09.2020

Милијардерот и коосновач на „Мајкрософт“, Бил Гејтс, во вторникот изјави дека светот нема да се врати во состојбата пред пандемијата, пред 2022 година. изјави Гејтс. Гејтс истакна дека, за да се случи ова сценарио, ќе треба да се развијат неколку ...

Гејтс: пандемијата го запре напредокот во глобалното здравство

Р.С.Европа - 15.09.2020

Пандемијата со коронавирус го запре напредокот на глобалното здравје и доведе милиони луѓе во опасност од фатални болести и сиромаштија, се вели во новиот извештај на фондацијата Бил и Мелинда Гејтс.

Војна на богатите: Илон Маск „удри“ по Бил Гејтс

Слободен Печат - 15.09.2020

Илон Маск, основачот и извршен директор на Тесла, реагираше за сомнежите на Бил Гејтс во врска со одржливоста на електричните камиони. Најновата „војна“ меѓу милијардерите се случи викендов кога тој остро реагираше на коментарите на коосновачот на ...

“Таткото на пандемијата” Бил Гејтс математички прецизно прогнозира: Пандемијата ќе заврши во 2021 а рецесијата во 2022 ...

Во Центар - 15.09.2020

Пандемијата со корона вирусот ќе заврши до 2022 година, и не само што ќе заврши, туку до тогаш ќе бидат избришани и нејзините најлоши последици, вклучително и економските, изјави основачот на Мајкрософт, Бил Гејтс.

Гејтс: Сè додека пандемијата не се стави под контрола, милиони ќе умрат од Ковид-19

Локално - 15.09.2020

Основачот на „Мајкрософт“ Бил Гејтс верува дека вакцината за коронавирус може да биде одобрена итно во наредните месеци. Постои „мала шанса“ фармацевтските компании „Пфизер“ и „Модерна“ да соберат доволно податоци до крајот на октомври и да ги ...

Бил Гејтс: Пандемијата го запре напредокот во борбата против сиромаштијата и болестите

Точка - 15.09.2020

Пандемијата на коронавируси го запре 20-годишниот напредок во борбата против сиромаштијата и болестите, според основачот на „Мајкрософт“, Бил Гејтс. Извештајот на Фондацијата „Бил и Мелинда Гејтс“, покажува дека скоро според секој индикатор, светот ...

Бил Гејтс: Пандемијата го запре напредокот во борбата против сиромаштијата и болестите

24Инфо - 15.09.2020

Пандемијата на коронавируси го запре 20-годишниот напредок во борбата против сиромаштијата и болестите, според основачот на „Мајкрософт“, Бил Гејтс. Извештајот на Фондацијата „Бил и Мелинда Гејтс“, покажува дека скоро според секој индикатор, светот ...

Бил Гејтс: Пандемијата го запре напредокот во борбата против сиромаштијата и болестите

Вечер - 15.09.2020

Пандемијата на коронавируси го запре 20-годишниот напредок во борбата против сиромаштијата и болестите, според основачот на „Мајкрософт“, Бил Гејтс. Извештајот на Фондацијата „Бил и Мелинда Гејтс“, покажува дека скоро според секој индикатор, светот ...

Бил Гејтс: Пандемијата го запре напредокот во борбата против сиромаштијата и болестите

MTM - 15.09.2020

Пандемијата на коронавируси го запре 20-годишниот напредок во борбата против сиромаштијата и болестите, според основачот на „Мајкрософт“, Бил Гејтс. Извештајот на Фондацијата „Бил и Мелинда Гејтс“, покажува дека скоро според секој индикатор, светот ...

Бил Гејтс: Пандемијата го запре напредокот во борбата против сиромаштијата и болестите

USB - 15.09.2020

Пандемијата на коронавирус го запре 20-годишниот напредок во борбата против сиромаштијата и болестите, според основачот на „Мајкрософт“, Бил Гејтс. Извештајот на Фондацијата „Бил и Мелинда Гејтс“, покажува дека скоро според секој индикатор, светот ...

Бил Гејтс: Пандемијата го запре напредок во борбата против сиромаштијата

А1 On - 15.09.2020

Пандемијата на коронавирусот запре 20 години напредок во борбата против сиромаштијата и болестите, смета коосновачот на Мајкрософт Бил Гејтс. Извештај на Фондацијата Бил и Мелинда Гејтс, објавен денеска, покажува дека речиси според секој показател, ...

Гејтс: Пандемијата го запре напредокот во борбата против сиромаштијата

Кајгана - 15.09.2020

Пандемијата на коронавирусот запре 20 години напредок во борбата против сиромаштијата и болестите, смета коосновачот на Microsoft, Бил Гејтс. Извештај на Фондацијата Бил и Мелинда Гејтс, објавен денеска, покажува дека речиси според секој показател, ...

Бил Гејтс: Пандемијата го запре напредок во борбата против сиромаштијата

Либертас - 15.09.2020

Пандемијата на коронавирусот запре 20 години напредок во борбата против сиромаштијата и болестите, смета коосновачот на Мајкрософт Бил Гејтс. Извештај на Фондацијата Бил и Мелинда Гејтс, објавен денеска, покажува дека речиси според секој показател, ...

Бил Гејтс: Пандемијата го запре напредок во борбата против сиромаштијата

24 Вести - 15.09.2020

Пандемијата на коронавирусот запре 20 години напредок во борбата против сиромаштијата и болестите, смета коосновачот на Мајкрософт Бил Гејтс. Извештај на Фондацијата Бил и Мелинда Гејтс, објавен денеска, покажува дека речиси според секој показател, ...

Бил Гејтс: Пандемијата го запре напредок во борбата против сиромаштијата

Бизнис Вести - 15.09.2020

Њујорк, 15 септември 2020 (МИА) – Пандемијата на коронавирусот запре 20 години напредок во борбата против сиромаштијата и болестите, смета коосновачот на Мајкрософт Бил Гејтс. Извештај на Фондацијата Бил и Мелинда Гејтс, објавен денеска, покажува ...

Бил Гејтс: Пандемијата го запре напредок во борбата против сиромаштијата

MakPress - 15.09.2020

Пандемијата на коронавирусот запре 20 години напредок во борбата против сиромаштијата и болестите, смета коосновачот на Мајкрософт Бил Гејтс. Извештај на Фондацијата Бил и Мелинда Гејтс, објавен денеска, покажува дека речиси според секој показател, ...

Бил Гејтс: Пандемијата го запре напредок во борбата против сиромаштијата и болестите

Вечер Прес - 15.09.2020

Пандемијата од ковид -19 го уназади светот за 20 години а екстремната сиромаштија се зголеми за седум проценти, се вели во годишниот извештај на Фондацијата на Бил и Мелинда Гејтс. Извештајот ја дава најактуелната глобална база на податоци за тоа ...

Бил Гејтс: ПАНДЕМИЈАТА НЕ ВРАТИ 20 ГОДИНИ НАЗАД

Вечер - 15.09.2020

Пандемијата на коронавирусот запре 20 години напредок во борбата против сиромаштијата и болестите, според основачот на Мајкрософт Бил Гејтс. Во извештајот објавен денес од Фондацијата Бил и Мелинда Гејтс се вели дека сè заостанува скоро во секој ...

ПОЧИНА БИЛ ГЕЈТС СЕНИОР: Семејството напиша дека изгубиле неверојатен човек

Вечер - 16.09.2020

Во понеделникот во 95. година почина таткото на американскиот милијардер Бил Гејтс, Бил Гејтс Сениор. Сите имавме многу време за да размислиме колку сме среќни што толку години имавме така неверојатен човек во нашите животи, напиша Гејтс на својот ...

Почина таткото на Бил Гејтс

Нетпрес - 16.09.2020

Основачот на „Мајкрософт“ Бил Гејтс ја потврди веста дека неговиот татко Вилијам Хенри Гејтс постариот починал на 95 годишна возраст. Таткото на еден од најбогатите луѓе во светот боледувал од Алцхајмерова болест.

Пандемијата на коронавирусот го уназади светот за повеќе од 20 години, вели Бил Гејтс

Сакам да кажам - 15.09.2020

Ширењето на коронавирусот го сопре и уназади развојот на светското здравство за повеќе од 20 години и изложи десетици милиони луѓе на болести и сиромаштија, се вели во годишниот извештај на фондацијата на Бил и Мелинда Гејтс.

Пандемијата го уназади светот за 20 години

Телма - 15.09.2020

Пандемијата од КОВИД 19 го уназади светот за 20 години, се вели во најновиот извештај на Фондацијата на Бил и Мелинда Гејтс, кој го издаваат веќе четврта година. Извештајот ја дава најактуелната глобална база на податоци за тоа како пандемијата ...

Бил Гејтс: Пандемијата го запре напредокот во борбата против сиромаштијата и болестите

Макфакс - 15.09.2020

Пандемијата на коронавируси го запре 20-годишниот напредок во борбата против сиромаштијата и болестите, според основачот на „Мајкрософт“, Бил Гејтс. Извештајот на Фондацијата „Бил и Мелинда Гејтс“, покажува дека скоро според секој индикатор, светот ...

Гејтс: пандемијата е „огромен удар“ врз глобалниот здравствен напредок

Р.С.Европа - 15.09.2020

Пандемијата на коронавирус го врати напредокот на глобалното здравје и доведе милиони луѓе во опасност од фатални болести и сиромаштија, се наведува во новиот извештај на фондацијата Бил и Мелинда Гејтс.

Бил Гејтс: Пандемијата го запре напредокот во борбата против сиромаштијата и болестите

Слободен Печат - 15.09.2020

Пандемијата од коронавирус го запре 20-годишниот напредок во борбата против сиромаштијата и болестите, смета коосновачот на Мајкрософт, Бил Гејтс. Извештајот од Фондацијата Бил и Мелинда Гејтс, објавен во вторникот, покажува дека речиси во секој ...

Бил Гејтс: Пандемијата го запре напредок во борбата против сиромаштијата

Опсервер - 15.09.2020

Њујорк, 15 септември 2020 () – Пандемијата на коронавирусот запре 20 години напредок во борбата против сиромаштијата и болестите, смета коосновачот на Мајкрософт Бил Гејтс. Извештај на Фондацијата Бил и Мелинда Гејтс, објавен денеска, покажува дека ...

Бил Гејтс објави мрачен приказ на светското здравје, но со доза на оптимизам

Н.Македонија - 15.09.2020

Фондацијата „Бил и Мелинда Гејтс“ вчера го издаде нејзиниот четврти годишен извештај кој го следи бавниот, но стабилен напредок, што светот го забележал во однос на десетици здравствени цели поставени од Обединетите нации во 2015 година, пренесува ...

Гејтс: Пандемијата од коронавирус запре 20 години напредок

Денар - 15.09.2020

Пандемијата од коронавирусот запре 20 години напредок во борбата против сиромаштијата и болестите, смета основачот на Мајкрософт Бил Гејтс. Во извештајот објавен денес од Фондацијата Бил и Мелинда Гејтс се вели дека сè заостанува во речиси секој ...

Илон Маск со коментар за Бил Гејтс: Тој нема поим

Канал5 - 14.09.2020

Четвртата најбогата личност на светот ја искоментира втората најбогата личност на светот. Откако коосновачот на Мајкрософт, Бил Гејтс се посомневал во одржливоста на електричните камиони, извршниот директор на Тесла, Илон Маск викендов напиша дека ...