TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Кои се најздравите грицки за премиерата на „Game of Thrones“?

Кајгана - 15.04.2019

Насекаде низ светот веќе почна манијата по последната, долгоочекувана сезона на мегапопуларната серија „Game of Thrones“. Вистинскиот фан ќе ве подучи дека секоја епизода треба да биде изгледана во совршени услови, а еден од тие услови се секако ...

Што највеќе ги интересира фановите на Game of Thrones?

Panika.be - 15.04.2019

Почна најновата и последна сезона на Game of Thrones, а фановите највеќе ги ...

„Игра на тронови“ и други ТВ серии кои ги исчекуваме периодов

Stylist - 15.04.2019

Една милијарда луѓе од целиот свет ја гледаат вчера првата епизода од осмата и последната сезона на популарната телевизиска серија „Игра на тронови“ (Game of Thrones). Кои други серии почнаа да се емитуваат периодов и кои ги исчекуваме наскоро да ги ...

„Game of Thrones“ – Дали Данерис е достојна кралица?

Кајгана - 15.04.2019

ВНИМАНИЕ: Следат информации за содржината на првата епизода од осмата сезона на „Game of Thrones“. Во премиерната епизода од долго очекуваната осма сезона на мегапопуларната ТВ-серија „Game of Thrones“, публиката конечно ја виде разврската од ...

„Спојлери“ на сите страни: Започна емитувањето на последната сезона од „Game of Thrones“

Таратур - 15.04.2019

Осмата и последна сезона од планетарно популарната серија „Game of Thrones“ започна со емитување на НВО во три часот по полноќ по наше време. Епизодата носи наслов „Winterfell“ ја режираше Дејвид Натер и веќе предизвика големи реакции кај ...

Една милијарда луѓе ја гледаа првата епизода од последната сезона на „Игра на престоли“

Fashionel - 15.04.2019

Предупредување за сите оние кои не ја гледале епизодата: Следуваат „спојлери“. Првата епизода од последната сезона на една од најпопуларните серии било кога направени „Игра на престоли“ премиерно беше емитувана вчеравечер на HBO, а истата ја гледале ...

Кои се најздравите грицки за премиера на Game of Thrones?

Точка - 15.04.2019

Насекаде низ светот веќе почна манијата по последната, долгоочекувана сезона на мегапопуларната серија „Игра на Троновите“. Вистинскиот фан ќе ве подучи дека, секоја епизода треба да биде изгледана во совршени услови, а еден од тие услови се секако ...

Почнува финалето на „Игра на тронови“, блокбастер што засекогаш ја промени телевизијата

Сакам да кажам - 14.04.2019

Очекувањата на фановите низ цел свет ќе бидат многу високи кога вечерва, по речиси две години пауза, ќе стартува осмата сезона на „Игра на тронови“, која стана таков поп и културен феномен, што и откако ќе ја дознаеме судбината на Старкови, ...

Што по „Игра на троновите“?

Факултети - 14.04.2019

Крајот се ближи. „Игра на троновите“ се враќа на екраните в понеделник со последната, осма сезона. Може да се каже дека никој не знае како ќе се одвиваат последните шест епизоди, но откако еднаш ќе пристигне снегот во Вестерос (или што останало од ...

ИГРА НА ТРОНОВИ: Последната сезона започнува денеска

MTM - 14.04.2019

Последната сезона на "Игра на тронови" започнува денеска. Првата епизода ќе трае 54 минути, но насловот и деталите околу приказната се чуваат во тајност. Во меѓувреме, студентите по компјутерски науки на Техничкиот универзитет во Минхен развија ...

(ВИДЕО)Погледнете го анимираниот филм за Game of Thrones

ММС - 14.04.2019

И по некој детал пред вечерашната американска премиера на популарната серија Игра на престолот. Во колку почнува првата епизода од осмата сезона на Игра на престолот? HBO потврди дека Game of Thrones се враќа денеска на екраните со својата последна ...

Почнува финелто на „Игра на тронови“, блокбастер кој ја смени телевизијата

Репортер - 14.04.2019

Очекувањата на фановите низ цел свет ќе бидат многу високи кога вечерва, по речиси две години пауза, стартува осмата сезона на „Игра на тронови“, која стана културен феномен. Базирана на серијалот книги „Песна за мраз и оган“ од Џорџ РР Мартин, ...