TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Франција ги предупредува луѓето да бидат внимателни со понудите за „Црниот петок“

Радио МОФ - 26.11.2023

Француската влада започна кампања со која ги охрабрува луѓето да не купуваат нова облека за време на акциите на „Црниот петок“, пренесува Би-Би-Си . Зад кампањата стои министерот за еколошка транзиција, одговорен за промовирање одржливост Кристоф ...

„BLACK FRIDAY“ немал никаква врска со шопинг, туку со ЈЕЗИВ чин – ова е неговото ТЕМНО ПОТЕКЛО

Во Центар - 25.11.2023

Запомнете, првата асоцијација кога ќе кажете црн петок може да се ниските цени и стампедото во купувањето, но она со што се поврзува е американската алчност, хаос и шпекулации, почнувајќи од првата инкарнација на црниот петок на 24 септември 1869 ...

Чувајте се од ценовни измами во ЦРН ПЕТОК: Вештачката интелигенција советува како да пазарите, а да заштедите

Вечер Прес - 25.11.2023

Купувањето за време на црниот петок може да биде стресно, но со одредено стратешко планирање, можете максимално да ги искористите зделките. Еве пет совети кои ни ги дава вештачката интелигенција кои ќе ви помогнат да се движите во купувањето во ...

Избегнете ги замките на „црниот петок“: Совети како да не си ги потрошите парите џабе

Слободен Печат - 24.11.2023

Секој последен петок во ноември е резервиран за големиот празник на купување, познат како „црн петок“ (Black Friday) , кога повеќето производи за широка потрошувачка може да се најдат по намалени цени.

Црниот петок ги привлече ловците на попусти ширум светот

Нетпрес - 24.11.2023

Купувачите ширум светот се собраа во продавниците во петокот за Black Friday (црниот петок), ден на големите попусти, но се чини дека манијата е помала од претходните години. Брокерската куќа „TD Cowen“ ја намали прогнозата за раст на потрошувачката ...

Вака настана „црниот петок“: Колку се големи попустите во Македонија?

Вести плус - 24.11.2023

Треската наречена Црн петок се прелеа на нашиот пазар и претходните години и на овој ден пазаруваме долго време. Истовремено, Американците почнуваат да пазарат на големо пред Божиќните празници. Црниот петок е познат како сезона на лов на зделки.