TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Двајца го тепале во кафана во Скопје

еМагазин - 19.03.2019

На 19.03.2019 во 00.50 часот во СВРСкопје, М.С.(47) од Скопје пријавил дека истиот ден околу 00.30 часот во угостителски објект на улица „Благоја Стефковски“физички бил нападнат од Х.Б.(43) и Ф.Б.(47),двајцата од Скопје, информира МВР.

Ја натепале во казино на улица „Македонија“

еМагазин - 18.03.2019

На 17.03.2019 во 21.30 часот во СВР Скопје, С.П.(25) од Скопје пријавила дека истиот ден околу 19.30 часот во казино на улица „Македонија“ била физички нападната од Д.Л.(37) од Скопје, додека пак Е.К.(31) од Скопје ја навредувал, информира МВР.

Маж нападнат во ресторан во Скопје

Press24 - 19.03.2019

Маж бил нападнат од две лица во ресторан во Скопје, информира полицијата. Вчера во 00:50 часот во СВР Скопје, 47-годишниот М.С. од Скопје пријавил дека истиот ден околу 00:30 часот во угостителски објект на улица „Благоја Стефковски“физички бил ...

Скопјанка нападната во казино

МКД - 18.03.2019

25-годишната скопјанка С.П. синоќа околу 19.30 часот во казино на улица „Македонија“ била физички нападната од Д.Л.(37) од Скопје, додека пак Е.К.(31) од Скопје ја навредувал. Полицијата направила записник за констатирани прекршоци по член 12 и член ...

Маж нападнат во ресторан во Скопје

Курир - 19.03.2019

Маж бил нападнат од две лица во ресторан во Скопје, информира полицијата. Вчера во 00:50 часот во СВР Скопје, 47-годишниот М.С. од Скопје пријавил дека истиот ден околу 00:30 часот во угостителски објект на улица „Благоја Стефковски“физички бил ...

Нападнат маж во скопски ресторан

МКД - 19.03.2019

Маж бил нападнат од две лица во скопски ресторан информираше полицијата. Вчера во 00:50 часот во СВР Скопје, 47-годишниот М.С. од Скопје пријавил дека истиот ден околу 00:30 часот во угостителски објект на улица „Благоја Стефковски“физички бил ...

Во угостителски објект на улица „Благоја Стефковски“ физички бил нападнат М.С.(47) од Скопје

Опсервер - 20.03.2019

На 19.03.2019 во 00.50 часот во СВР Скопје, М.С.(47) од Скопје пријавил дека истиот ден околу 00.30 часот во угостителски објект на улица „Благоја Стефковски“физички бил нападнат од Х.Б.(43) и Ф.Б.(47), двајцата од Скопје.