TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

САД најавуваат нови економски санкции против Русија

Глас на Америка - 16.04.2018

Белата куќа соопшти дека одлуката ќе биде донесена наскоро ВАШИНГТОН — Белата куќа соопшти дека САД размислуваат да воведат дополнителни економски санкции против Русија, заради нејзината улога во поддршката на сирискиот претседател Башар ал Асад во ...

Уште еден удар за Русија: После бомбардирањето на Сирија, САД воведува нови санкции!

Точка - 16.04.2018

Одлуката за воведување на нови санкции против Русија од страна на Соединетите Американски Држави, се очекува да биде соопштена во текот на денешниот ден од страна на американскиот министер за финансии Стивен Мнучин.

САД ги отвори картите: Американците нема да ја повлечат војската од Сирија се додека не бидат остварени три цели!

Точка - 16.04.2018

Амбасадорката на Соединетите Американски Држави во Обединетите Нации, ги отвори картите - САД нема да ја напуштат Сирија! Американската амбасадорка при Обединетите нации, Ники Хејли изјави дека Соединетите Американски Држави нема да ги повлечат ...

АМЕРИКА ГИ ОТВОРИ КАРТИТЕ: Не си заминуваме од Сирија додека не го исполниме ова !

Маркукуле - 16.04.2018

Американската амбасадорка во Обединетите Нации, Ники Хејли денес изјави дека САД нема да се повлечат од Сирија додека не ги остварат своите цели. Хејли наведека САД има три цели. Првата цел е да се создаде сигурност дека нема да се употребува ...

САД нема директно да преговараат со Асад

Нова ТВ - 15.04.2018

САД нема директно да преговараат со сирискиот претседател Башар ал-Асад, изјави денеска американската амбасадорка во ОН, Ники Хејли. – Нема да имаме директни преговори со Асад, изјави Хејли во интервју за телевизијата Си-Би-Ес, нагласувајќи дека ...

Хејли: САД не ги повлекуваат војниците од Сирија додека не бидат постигнати целите

МКД - 15.04.2018

Хемиски напад може да се случи на американско тло ако не постапуваме паметно по обвинувањата за употреба на хемиско оружје во Сирија и нервен агенс врз бивш руски шпион во Британија, предупреди денеска амбасадорката во ОН, Ники Хејли, во интервју за ...

САД подготвуваат нови санкции против Русија поради Сирија

Макфакс - 15.04.2018

Соединетите Американски Држави подготвуваат нови санкции против Русија, поради континуираната поддршка што Руската федерација му ја дава на сирискиот претседател Башар ал-Асад. Американската амбасадорка при Обединетите Нации, Ники Хејли, за ...

Америка нема да ја напушти Сирија до исполнувањето на трите цели

Макфакс - 15.04.2018

Американската амбасадорка при Обединетите Нации, Ники Хејли изјави САД нема да ги повлече своите сили од Сирија до исполнувањето на трите зацртани цели. Хејли за „Фокс њуз“ наведе дека првата цел е да осигура дека не се употребува хемиско оружје, ...

Хејли: Сирија не е вредна за директни преговори со Вашингтон

Макфакс - 15.04.2018

Американската амбасадорка при Обединетите Нации, Ники Хејли изјави дека Соединетите Американски Држави нема да разговараат „еден на еден“, со сирискиот претседател, Башар ал-Асад. Таа во интервју за „Си-Би-Ес“ рече дека Сирија досега одбивала да ...

Хејли: САД нема да си заминат од Сирија додека не ги остварат своите цели

А1 On - 15.04.2018

САД нема да ги повлечат своите војници од Сирија се додека не остварат три цели, изјави денеска американската амбасадорка во ОН, Ники Хејли. Таа нагласи прва цел на САД во Сирија е да добијат гаранции дека хемиското оружје нема да се користи на ...

САД воведува нови санкции за Русија поради Сирија

Локално - 15.04.2018

САД подготвува нови санкции за Русија поради постојаната поддршка на сирискиот претседател Башар ал Асад, рече американската амбасадорка при Он, Ники Хејли. Таа за CBS рече дека американскиот министер за финансии Стивен Мнучин ќе ги објави санкциите ...

Сирија не е вредна за директни преговори со Вашингтон

Локално - 15.04.2018

Американската амбасадорка на САД во Обединетите нации, Ники Хејли, вели дека САД нема да разговара „еден на еден“ со сирискиот претседател Башар ал Асад. Таа во интервју за CBS рече дека Сирија до сега одбивала да учествува во мултилатералните ...

Совет за безбедност на ОН во Њујорк

24 Вести - 14.04.2018

САД се подготвени повторно да нападнат во Сирија доколку владата на претседателот Башар ал Асад повторно одлучи да употреби хемиско оружје, изјави американската амбасадорка во Обединети Нации, Ники Хејли на седница на Советот за безбедност на ...

Хејли: САД се подготвени повторно да нападнат во Сирија

Сител - 14.04.2018

САД се подготвени повторно да нападнат во Сирија доколку Владата на претседателот Башар ал Асад повторно одлучи да употреби хемиско оружје, изјави американската амбасадорка во Обединети нации, Ники Хејли на денешната седница на Советот за безбедност ...

Совет за безбедност на ОН: Истече времето за разговор

Локално - 14.04.2018

Советот за безбедност на Обединетите нации на барање на Русија расправа за ситуацијата во Сирија по воздушниот напад на САД, Франција и Британија, на цели во оваа земја. Рускиот амбасадор при ОН Василиј Небензија истакна во текот на расправата дека ...

Фотографиите од мртви деца не се лажни вести, рече амбасадорката на САД во ОН

Точка - 14.04.2018

Американската амбасадорка во Обединетите Нации, Ники Хејли на денешната седница на Советот за безбедност истакна дека во нападите на САД и сојузниците бил уништен погон за производство на хемиско оружје.

САД најавиja нови санкции против Русија поради Сирија

Денар - 16.04.2018

Соединетите Американски Држави подготвуваат нови санкции против Русија, поради континуираната поддршка што Руската федерација му ја дава на сирискиот претседател Башар ал-Асад. Американската амбасадорка при Обединетите Нации, Ники Хејли, за ...

Хејли: САД нема да си заминат од Сирија додека не остварат три цели

+инфо - 15.04.2018

САД нема да ги повлечат своите војници од Сирија се додека не остварат три цели, изјави денеска американската амбасадорка во ОН, Ники Хејли. САД нема да ги повлечат своите војници од Сирија се додека не остварат три цели, изјави денеска ...

САД воведува нови санкции за Русија поради Сирија

Либертас - 15.04.2018

САД подготвува нови санкции за Русија поради постојаната поддршка на сирискиот претседател Башар ал Асад, рече американската амбасадорка при Он, Ники Хејли. Таа за CBS рече дека американскиот министер за финансии Стивен Мнучин ќе ги објави санкциите ...

Хејли: САД нема да си заминат од Сирија додека не остварат три цели

Курир - 15.04.2018

САД нема да ги повлечат своите војници од Сирија се додека не остварат три цели, изјави денеска американската амбасадорка во ОН, Ники Хејли. Таа нагласи прва цел на САД во Сирија е да добијат гаранции дека хемиското оружје нема да се користи на ...

Хејли: САД нема да си заминат од Сирија додека не остварат три цели

Слободен Печат - 15.04.2018

САД нема да ги повлечат своите војници од Сирија се додека не остварат три цели, изјави денеска американската амбасадорка во ОН, Ники Хејли. Таа нагласи прва цел на САД во Сирија е да добијат гаранции дека хемиското оружје нема да се користи на ...

Хејли: САД нема да си заминат од Сирија додека не остварат три цели

Република - 15.04.2018

САД нема да ги повлечат своите војници од Сирија се додека не остварат три цели, изјави денеска американската амбасадорка во ОН, Ники Хејли. Таа нагласи прва цел на САД во Сирија е да добијат гаранции дека хемиското оружје нема да се користи на ...

Хејли: САД нема да си заминат од Сирија додека не остварат три цели

Независен - 15.04.2018

САД нема да ги повлечат своите војници од Сирија се додека не остварат три цели, изјави денеска американската амбасадорка во ОН, Ники Хејли. Таа нагласи прва цел на САД во Сирија е да добијат гаранции дека хемиското оружје нема да се користи на ...

Хејли: САД остануваат во Сирија додека не се остварат три клучни цели

Р.С.Европа - 15.04.2018

Американската амбасадорка во Обединетите нации, Ники Хејли, изјави дека САД нема да ги повлечат своите војници од Сирија се додека не остварат три цели. „Прва цел на САД во Сирија е да добијат гаранции дека хемиското оружје нема да се користи на ...

Хејли: САД нема да си заминат од Сирија додека не остварат три цели

Сител - 15.04.2018

САД нема да ги повлечат своите војници од Сирија се додека не остварат три цели, изјави денеска американската амбасадорка во ОН, Ники Хејли. Таа нагласи прва цел на САД во Сирија е да добијат гаранции дека хемиското оружје нема да се користи на ...

Хејли: САД нема да си заминат од Сирија додека не остварат три цели

Алсат-М - 15.04.2018

САД нема да ги повлечат своите војници од Сирија се додека не остварат три цели, изјави денеска американската амбасадорка во ОН, Ники Хејли. Таа нагласи прва цел на САД во Сирија е да добијат гаранции дека хемиското оружје нема да се користи на ...

САД нема да си заминат од Сирија додека не остварат три цели

Локално - 15.04.2018

САД нема да ги повлечат своите војници од Сирија се додека не остварат три цели, изјави денеска американската амбасадорка во ОН, Ники Хејли. Таа нагласи прва цел на САД во Сирија е да добијат гаранции дека хемиското оружје нема да се користи на ...

Хејли: САД нема да преговараат директно со Асад

Алсат-М - 15.04.2018

САД нема директно да преговараат со сирискиот претседател Башар ал-Асад, изјави денеска американската амбасадорка во ОН, Ники Хејли. – Нема да имаме директни преговори со Асад, изјави Хејли во интервју за телевизијата Си-Би-Ес, нагласувајќи дека ...

САД нема да преговараат директно со Асад

+инфо - 15.04.2018

САД нема директно да преговараат со сирискиот претседател Башар ал-Асад, изјави денеска американската амбасадорка во ОН, Ники Хејли. – Нема да имаме директни преговори со Асад – изјави Хејли во интервју за телевизијата Си-Би-Ес, нагласувајќи дека ...

Хејли: САД нема да преговараат директно со Асад

А1 On - 15.04.2018

САД нема директно да преговараат со сирискиот претседател Башар ал-Асад, изјави денеска американската амбасадорка во ОН, Ники Хејли. – Нема да имаме директни преговори со Асад, изјави Хејли во интервју за телевизијата Си-Би-Ес, нагласувајќи дека ...

Хејли: Сирија не е толку вредна за да разговара директно со Вашингтон

Слободен Печат - 15.04.2018

САД нема директно да преговараат со сирискиот претседател Башар ал-Асад, изјави денеска американската амбасадорка во ОН, Ники Хејли. – Нема да имаме директни преговори со Асад, изјави Хејли во интервју за телевизијата Си-Би-Ес, нагласувајќи дека ...