TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Салата од лосос и авокадо за деновите кога не ви се готви

Пулс24 - 14.05.2021

Во деновите кога навистина немате време да готвите, не прибегнувајте кон нездрав избор. Свртете се кон здрава, многу фина и, пред сè, брзо подготвена салата. За само неколку минути, подгответе здрав и вкусен оброк што ќе ви ја даде потребната ...

Вкусно и готово за секунда: Салата од лосос и авокадо за деновите кога не ви се готви, а сакате да јадете здраво

Попара - 14.05.2021

Во деновите кога навистина немате време да готвите, не прибегнувајте кон нездрав избор. Свртете се кон здрава, многу фина и, пред сè, брзо подготвена салата. За само неколку минути, подгответе здрав и вкусен оброк што ќе ви ја даде потребната ...

Грчка салата

Gotvi.mk - 13.05.2021

Оригинален рецепт за вкусна грчка салата. Состојки: 4 домати 2 свежи краставици 3 жолти пиперки 200 гр свежо тофу 1/2 лажичка сол 2 лажици маслиново масло 2 лажици сок од лимон сечкан магдонос сушено оригано неколку црни маслинки без коски Начин на ...