TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Откако му пропадна размената со Барселона, Јувентус се врти кон Лондон

Слободен Печат - 29.05.2020

„Старата дама“ ќе се обиде да се договори со Челси од каде Маурицио Сари би ги добил своите омилени играчи. Размената помеѓу Барселона и Јувентус во која Пјаниќ требаше да се пресели во каталонскиот клуб пропадна поради алчноста на италијанскиот тим.

Пјаниќ со последната објава на социјалните мрежи предизвика бура реакции: Дали ова е доказ дека тој…

Дерби - 29.05.2020

Името на Миралем Пјаниќ во последниов период често се поврзува со трансфер во редовите на Барселона. Не е тајна дека „каталонците“ сакаат да го ангажираат искусниот играч од средниот ред, но јасно е дека барем засега се уште не можат да најдат ...

Дали со овие зборови на Инстаграм Миралем Пјаниќ ја потврди конечната одлука?

СуперСпорт - 29.05.2020

Босанскиот фудбалер Миралем Пјаниќ е поврзуван со Барселона, но клубовите не се во можност да најдат заеднички јазик. Барселона, ПСЖ и Манчестер Јунајтед сакаат да го донесат играчот од средниот ред.

Повторно скандал во Италија, Јувентус и судијата Орсато ја скроија Серија А

Слободен Печат - 28.05.2020

Италијанскиот фудбал не може без скандали и повторно во главната улога е Јувентус. Скандалот е стар две години, но дури сега почна да се одмотува клопчето и шпекулациите на италијанските медиуми се дека е поголем од оној од 1990-тите години кога ...

Дали Барса сега ќе се согласи на ова: „Старата дама“ сака да го пушти Пјаниќ, но бараат еден посебен играч

Спортклуб - 28.05.2020

Јувентус испратил барање до управата на Барселона, да го договорат во пакетот за Пјаниќ, младиот Френки Де Јонг. Барселона според Мундо Депортиво била решена до крај да ја истурка работата со Миралем Пјаниќ, но сега прашање е дали ќе се согласат на ...

Јувентус побара нов фудбалер од Барселона во замена за Пјаниќ, овој пат „каталонците“…

Дерби - 28.05.2020

Медиумите во Шпанија и Италија пренесуваат дека од Јувентус побарале нов фудбалер од Барселона во замена за Миралем Пјаниќ откако им стана јасно дека нема да стигнат до потписот на Артур. Италијанскиот клуб овој пат го посакал младиот и екстра ...

Тотална распродажба во Јувентус: 11 играчи на трансфер листа, уште двајца може да им се приклучат

Точка - 28.05.2020

Весникот близок до клубот од Торино, „Тутоспорт“ пренесува дека Јувентус подготвува вистинска летна „чистка“ на фудбалерите кои се под договор со нив. Како што пишува италијанскиот медиум, Јувентус планира да продаде дури 11 играчи, а некои од нив ...

Јувентус ја шокираше Барселона со името што го сакаат во замена за Пјаниќ

Sport M - 28.05.2020

Јувентус од Торино веќе одби неколку играчи кои му беа понудени во замена за Миралем Пјаниќ. Откако стана јасно дека Артур Мело не сака да биде дел од размената помеѓу Барса и Старата дама, каталонскиот гигант им ги понуди Иван Ракитиќ, Артур Видал ...

Како поради Јувентус снемува и делови од спорни ситуации дури и во време на ВАР-системот?

Спортманија - 28.05.2020

Старата дама пред две години го победи Интер во Милано, но мечот предизвика многу дилеми дали Нераѕурите беа оштетени. Поранешниот обвинител во Фудбалската федерација на Италија, Џузепе Пекораро, неодамна откри дека врз него имало голем притисок по ...

Артур му го упропасти трансферот на Пјаниќ

Макфакс - 28.05.2020

Фудбалерот на Барселона Артур Мело соопштил дека мена намера да се сели во Торино. Бразилецот требаше да биде дел од размената која ја договорија клубовите, а која Миралм Пјаниќ требаше да го донесе на „Ноу Камп“.

Што се Јувентус одби од Барселона за Пјаниќ?

Спортски - 28.05.2020

Јувентус и Барселона никако не можат да се договорат за размената во која Миралем Пјаниќ би завршил на „Ноу Камп“. Каталонскиот гигант силно сака да го ангажира 30 годишниот фудбалер и прави се за тој од наредната сезона да го облече нивниот дрес, а ...

Јувентус побара нов фудбалер од Барселона во замена за Пјаниќ, овој пат „каталонците“…

Точка - 28.05.2020

Медиумите во Шпанија и Италија пренесуваат дека од Јувентус побарале нов фудбалер од Барселона во замена за Миралем Пјаниќ откако им стана јасно дека нема да стигнат до потписот на Артур. Италијанскиот клуб овој пат го посакал младиот и екстра ...

Пјаниќ со последната објава на социјалните мрежи предизвика бура реакции: Дали ова е доказ дека тој…

Точка - 29.05.2020

Името на Миралем Пјаниќ во последниов период често се поврзува со трансфер во редовите на Барселона. Не е тајна дека „каталонците“ сакаат да го ангажираат искусниот играч од средниот ред, но јасно е дека барем засега се уште не можат да најдат ...

Дали Миралем Пјаниќ ја потврди конечната одлука со овие зборови на Инстаграм?

Sport M - 29.05.2020

Фудбалерот на репрезентацијата на БиХ, Миралем Пјаниќ е интензивно поврзан со Барселона, но клубовите не се во можност да најдат заеднички јазик. Играчот од средниот ред ова лето сакаат да го доведат Барселона, ПСЖ и Манчестер Јунајтед.