TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Како се протестира во Хонконг

Окно - 15.08.2019

Протестите во поранешната британска колонија траат веќе 10 недели откако незадоволните граѓани излегоа на улиците да протестираат против ерозијата на слободите и автономијата под кинеска управа.

Судот забрани демонстрации на аеродромот во Хонгконг

Макфакс - 14.08.2019

Аеродромските власти во Хонгконг денеска сооптшија дека добиле судски налог со кој се забрануваат демонстрации, кои го попречуваат нормалното работење на аеродромот. Откако повеќедневните протести го нарушија работењето на аеродромот и потоа доведоа ...

Протестите на аеродромот во Хонгконг лимитирани со судска наредба

Глас на Америка - 14.08.2019

Речиси сите претходно стопирани летови продолжуваат од денес, со само неколку одложувања ВАШИНГТОН — Аеродромот во Хонгконг најави дека со наредба на судија ќе се лимитираат антивладините протести, кои го блокираа аеродромот два дена по ред.

Повторно отворен аеродромот во Хонгконг, протестите продолжуваат

+инфо - 14.08.2019

На аеродромот во Хонгконг повторно е воспоставен сообраќајот по два дена нарушување поради антивладините протести на терминалот за пристигнување. Раководството на аеродромот соопшти дека добило дозвола времено да им забрани на демонстрантите да ...

Полицијата се судри со демонстрантите на аеродромот во Хонгконг

Глас на Америка - 13.08.2019

Беа приведени најмалку две лица ВАШИНГТОН — Полицијата се судри со продемократските демонстранти на меѓународниот аеродром во Хонгконг, каде втор ден по ред се одложени летови. Полицијата искорити спреј за одбрана со цел да ја разбие толпата ...

Судир на полицијата и демонстрантите на аеродромот во Хонгконг

А1 On - 13.08.2019

На аеродромот во Хонгконг денеска дојде до судир меѓу демонстрантите и интервентната полиција, која околу 15 часот по средноевропско време влезе на терминалот, каде поради протестите е оневозможена работата на овој фрекфентен аеродром веќе два дена.

Судот забрани демонстрации на аеродромот во Хонгконг

Centar - 14.08.2019

Аеродромските власти во Хонгконг денеска сооптшија дека добиле судски налог со кој се забрануваат демонстрации, кои го попречуваат нормалното работење на аеродромот. Откако повеќедневните протести го нарушија работењето на аеродромот и потоа доведоа ...

Повторно отворен аеродромот во Хонгконг, протестите продолжуваат

А1 On - 14.08.2019

На аеродромот во Хонгконг повторно е воспоставен сообраќајот по два дена нарушување поради антивладините протести на терминалот за пристигнување. Раководството на аеродромот соопшти дека добило дозвола времено да им забрани на демонстрантите да ...

(Видео) Полицијата се судри со демонстрантите на аеродромот во Хонгконг

24Инфо - 13.08.2019

На аеродромот во Хонгконг вечерва дојде до судири помеѓу демонстрантите и полицијата. Безбедносните сили влегоа на терминалот, каде поради протестите е оневозможена работата на овој фрекфентен аеродром веќе два дена.

Судот забрани демонстрации на аеродромот во Хонгконг

Н.Македонија - 14.08.2019

Аеродромските власти во Хонгконг денеска сооптшија дека добиле судски налог со кој се забрануваат демонстрации, кои го попречуваат нормалното работење на аеродромот. Откако повеќедневните протести го нарушија работењето на аеродромот и потоа доведоа ...

Повторно отворен аеродромот во Хонгконг, протестите продолжуваат

Нова ТВ - 14.08.2019

На аеродромот во Хонгконг повторно е воспоставен сообраќајот по два дена нарушување поради антивладините протести на терминалот за пристигнување. Раководството на аеродромот соопшти дека добило дозвола времено да им забрани на демонстрантите да ...

Аеродромот нов фронт за пресметки на демонстрантите и полицијата во Хонгконг

Н.Македонија - 13.08.2019

На аеродромот во Хонгконг вечерва дојде до нови судири меѓу демонстрантите и полицијата. Безбедносните сили влегоа на терминалот, каде поради протестите е оневозможена работата на овој фрекфентен аеродром веќе два дена.

Повторно отворен аеродромот во Хонгконг, протестите продолжуваат

24Инфо - 14.08.2019

На аеродромот во Хонгконг повторно е воспоставен сообраќајот по два дена нарушување поради антивладините протести на терминалот за пристигнување. Раководството на аеродромот соопшти дека добило дозвола времено да им забрани на демонстрантите да ...

(ВИДЕО) Полицијата се судри со демонстрантите на аеродромот во Хонгконг

iPortal - 13.08.2019

На аеродромот во Хонгконг вечерва дојде до судири помеѓу демонстрантите и полицијата. Безбедносните сили влегоа на терминалот, каде поради протестите е оневозможена работата на овој фрекфентен аеродром веќе два дена.

Повторно отворен аеродромот во Хонгконг, протестите продолжуваат

4NEWS - 14.08.2019

На аеродромот во Хонгконг повторно е воспоставен сообраќајот по два дена нарушување поради антивладините протести на терминалот за пристигнување. Раководството на аеродромот соопшти дека добило дозвола времено да им забрани на демонстрантите да ...

Повторно отворен аеродромот во Хонгконг, протестите продолжуваат

Сител - 14.08.2019

На аеродромот во Хонгконг повторно е воспоставен сообраќајот по два дена нарушување поради антивладините протести на терминалот за пристигнување. Раководството на аеродромот соопшти дека добило дозвола времено да им забрани на демонстрантите да ...

Повторно отворен аеродромот во Хонгконг, протестите продолжуваат

Локално - 14.08.2019

На аеродромот во Хонгконг повторно е воспоставен сообраќајот по два дена нарушување поради антивладините протести на терминалот за пристигнување. Раководството на аеродромот соопшти дека добило дозвола времено да им забрани на демонстрантите да ...

Повторно е отворен аеродромот во Хонгконг, протестите продолжуваат

ММС - 14.08.2019

На аеродромот во Хонгконг повторно е воспоставен сообраќајот по два дена нарушување поради антивладините протести на терминалот за пристигнување. Раководството на аеродромот соопшти дека добило дозвола времено да им забрани на демонстрантите да ...

Повторно отворен аеродромот во Хонгконг, протестите продолжуваат

Телма - 14.08.2019

На аеродромот во Хонгконг повторно е воспоставен сообраќајот по два дена нарушување поради антивладините протести на терминалот за пристигнување. Раководството на аеродромот соопшти дека добило дозвола времено да им забрани на демонстрантите да ...

Повторно отворен аеродромот во Хонгконг, протестите продолжуваат

Опсервер - 14.08.2019

На аеродромот во Хонгконг повторно е воспоставен сообраќајот по два дена нарушување поради антивладините протести на терминалот за пристигнување. Раководството на аеродромот соопшти дека добило дозвола времено да им забрани на демонстрантите да ...

Повторно отворен аеродромот во Хонгконг, протестите продолжуваат

Независен - 14.08.2019

На аеродромот во Хонгконг повторно е воспоставен сообраќајот по два дена нарушување поради антивладините протести на терминалот за пристигнување. Раководството на аеродромот соопшти дека добило дозвола времено да им забрани на демонстрантите да ...

Повторно отворен аеродромот во Хонгконг, протестите продолжуваат

iPortal - 14.08.2019

На аеродромот во Хонгконг повторно е воспоставен сообраќајот по два дена нарушување поради антивладините протести на терминалот за пристигнување. Раководството на аеродромот соопшти дека добило дозвола времено да им забрани на демонстрантите да ...

Повторно отворен аеродромот во Хонгконг, протестите продолжуваат

Вечер - 14.08.2019

На аеродромот во Хонгконг повторно е воспоставен сообраќајот по два дена нарушување поради антивладините протести на терминалот за пристигнување. Раководството на аеродромот соопшти дека добило дозвола времено да им забрани на демонстрантите да ...

Повторно отворен аеродромот во Хонгконг, протестите продолжуваат

Либертас - 14.08.2019

На аеродромот во Хонгконг повторно е воспоставен сообраќајот по два дена нарушување поради антивладините протести на терминалот за пристигнување. Раководството на аеродромот соопшти дека добило дозвола времено да им забрани на демонстрантите да ...

Повторно отворен аеродромот во Хонгконг, протестите продолжуваат

MakPress - 14.08.2019

На аеродромот во Хонгконг повторно е воспоставен сообраќајот по два дена нарушување поради антивладините протести на терминалот за пристигнување. Раководството на аеродромот соопшти дека добило дозвола времено да им забрани на демонстрантите да ...

Аеродромот во Хонг Конг отворен, протестите продолжуваат

Р.С.Европа - 14.08.2019

Аеродромот во Хонгконг повторно е отворен по два дена прекин поради антивладините протести на терминалот за пристигнување, иако протестите продолжуваат. објавија светските новински агенции.