TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Пратеници од Европскиот фронт може да пребегнат во новото парламентарно мнозинство – 3 до 4 пратеници може да ја сменат ...

Lider - 30.05.2024

Растат тензиите во македонското Собрание бидејќи на површина се расправа за потенцијален трансфер на пратеници од Европскиот фронт во новото парламентарно мнозинство. Додека Изет Меџити од коалицијата ВРЕДИ сугерира дека 3 до 4 пратеници може да ја ...

Трансфер од Европскиот фронт во новото мнозинство? Меџити најавува, пратениците Мурат и Иљаз негираат

ТВ21

Ќе се зголемува ли владејачкото мнозинство?

24 Вести

Вреди убедува 4 пратеници од фронтот на Ахмети за промена на страната

Сител

Меџити вели дека пратеници од „Европски фронт“ ќе бидат дел од парламентарното мнозинство

Канал5

Меџити: Пратеници од „Европскиот фронт“ ќе преминат во „Вреди“

24 Вести

Меџити: Тројца-четворица пратеници на Европски фронт ќе бидат дел од новото парламентарно мнозинство

Слободен Печат

360 степени 365 Deutsche Welle 360 степени Либертас Вечер Прес Бриф Н.Македонија

Меџити најавува проширување на парламентарното мнозинство

Алсат-М - 30.05.2024

Шефот на Демократското движење од редовите на ВЛЕН, Изет Меџити, ги потврди претходните најави на Мицкоски за зголемување на бројот на пратеници од мнозинството. Според Меџити, на мнозинството ќе му се приклучат 3-4 пратеници на Фронтот.

По изјавата на Меџити – Мурат за ТВ21: Остануваме во Европскиот фронт, се друго е шпекулација!

ТВ21

Се зголемува мнозинството: Пратеници од „Европскиот фронт“ преводен од ДУИ преминуваат кај „Вреди“?

Lider

Меџити: Од 18 пратеници на Европскиот фронт, 3-4 со една нога се дел од новото мнозинство

Локално

Касами му врати на Ахмети

Скопје1

Касами: Ахмети имаше десет години со Груевски и осум со Заев за да го реши начинот за претставување на Албанците во Влада

Локално

Касами: Али Ахмети не успеа да го институционализира начинот на претставување на Албанците во Владата

Во Центар

Фокус Либертас Zoom

Meџити: Во новото мнозинство ќе бидат тројца-четворица пратеници од Европски фронт

МКД - 30.05.2024

Во ТВ гостување Дел од новото парламентарно мнозинство ќе бидат и тројца, можеби четворица пратеници од Европскиот фронт на Али Ахмети, изјави Изет Меџити, лидер на Демократско движење, партија која е дел од коалицијата Вреди.

Меџити: Три-четворица пратеници од „Европскиот фронт“ ќе бидат дел од новото мнозинство

Макфакс

ЧЕТВОРИЦА ПРАТЕНИЦИ ОД ЕВРОПСКИ ФРОНТ СО ЕДНА НОГА СЕ ВО ВЛАСТА Мисијата на ДУИ пропадна, вели Меџити

+инфо

Меџити: Тројца-четворица пратеници од Европскиот фронт ќе бидат дел од новото мнозинство

Опсервер

Меџити: Тројца-четворица пратеници од Европскиот фронт ќе бидат дел од новото мнозинство

24Инфо

Меџити: Тројца-четворица пратеници од Европскиот фронт ќе бидат дел од новото мнозинство

Скопје инфо

Meџити: Во новото мнозинство ќе бидат тројца-четворица пратеници од Европски фронт

Сител

Точка Centar Кајгана Вечер Прес MTM Скопје1 ТВ21 Press24