TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Фетел: Рекордот на Хамилтон по бројот на победи сега е прашање на време

Опсервер - 24.09.2020

Лондон, 24 септември 2020 () – Возачот на Ферари, Себастијан Фетел призна дека има измешани чувства за фактот дека Луис Хамилтон наскоро ќе го сруши рекордот на Михаел Шумахер по бројот на победи во Формула 1.

Макс за Хамилтон: Не ми е грижа колку победи и титули има

TopSport - 24.09.2020

Возачот на Ред бул рејсинг, Макс Ферстапен признава дека успесите на Луис Хамилтон во Формула 1 се импресивни, но тоа него лично не го импресионира и покрај тоа што возачот на Мерцедес во недела во Сочи може да го израмни рекордот на Михаел Шумахер ...

Луис Хамилтон бара да се разбие „белиот“ свет на Формула 1

Екипа - 24.09.2020

Луис Хамилтон побара да се зголеми бројот на лица со црномуреста боја на кожата ангажирани во Формула 1 објавувајќи ги имињата на членовите на групата формирана за да направи анализа на причините за отуството на диверзитет.

Хамилтон никогаш нема да биде подобар од Шумахер

Вечер Прес - 24.09.2020

Фановите на британскиот возач во Формула 1, Луис Хамилтон, сè почесто тврдат дека нивниот миленик е најдобриот во историјата. Многумина не се согласуваат со ваквиот став, а сега свој коментар даде и Ралф Шумахер, братот на легендарниот Михаел, ...

Фетел: Рекордот на Хамилтон по бројот на победи сега е прашање на време

Sport M - 24.09.2020

Лондон, 24 септември 2020 (МИА) – Возачот на Ферари, Себастијан Фетел призна дека има измешани чувства за фактот дека Луис Хамилтон наскоро ќе го сруши рекордот на Михаел Шумахер по бројот на победи во Формула 1.

Фетел: Прашање на време е кога Хамилтон ќе го надмине рекордот на Шумахер

+инфо - 24.09.2020

Доколку победи на трката за ГН на Русија, Хамилтон ќе се изедначи со резултатот на Шумахер, кој има 91 победа во серија. Возачот на Ферари, Себастијан Фетел призна дека има измешани чувства за фактот дека Луис Хамилтон наскоро ќе го сруши рекордот ...

Фетел: Рекордот на Хамилтон по бројот на победи сега е прашање на време

Либертас - 24.09.2020

Возачот на Ферари, Себастијан Фетел призна дека има измешани чувства за фактот дека Луис Хамилтон наскоро ќе го сруши рекордот на Михаел Шумахер по бројот на победи во Формула 1. Доколку победи на трката за ГН на Русија, Хамилтон ќе се изедначи со ...

Фетел: Рекордот на Хамилтон по бројот на победи сега е прашање на време

MakPress - 24.09.2020

Возачот на Ферари, Себастијан Фетел призна дека има измешани чувства за фактот дека Луис Хамилтон наскоро ќе го сруши рекордот на Михаел Шумахер по бројот на победи во Формула 1. Доколку победи на трката за ГН на Русија, Хамилтон ќе се изедначи со ...

Биното: Ферари не згреши што не му даде нов договор на Фетел

TopSport - 23.09.2020

Шефот на Ферари, Матија Биното вели дека целосно верува дека направил вистинска одлука кога тимот не му понуди нов договор на четирикратниот шампион Себастијан Фетел за 2021 година. Фетел ќе замине по шест години во тимот со кој најголем успех му се ...