TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

ВМРО-ДПМНЕ: Процесот за случајот „Рекет" месец дена тапка во место

Канал5 - 14.08.2019

Смешно и безобразно е кога Зоран Заев, неколкукратно аболициран политичар и човек кој инфлагранти е фатен во извршување кривично дело, зборува за одговорност, се наведува во реакцијата на ВМРО-ДПМНЕ. Попусти се сите обиди на правдање пред новинарите.

Костадинов: Одговорност ќе има за секој што се огрешил пред законот

Press24 - 14.08.2019

Одлучни сме во борбата против криминалот и корупцијата. Ова денеска на Фејсбук го напиша Костадин Костадинов од СДСМ. - Одиме до крај, одговорност ќе има за секој кој што се огрешил пред законот, напиша ...

ВМРО-ДПМНЕ за контроверзната изјава од Заев

Канал5 - 14.08.2019

Вчерашната изјава на Зоран Заев точно ја отсликува психичката состојба во која тој се наоѓа и воопшто не е наивна. Зоран Заев е очаен и нервозен, и тоа можеше да се види многу јасно. Зоран го губи тлото под нозете и веќе не е во состојба да одлучува ...

Заев: Нема да дозволиме криминалци, манипулатори и измамници да го спречат успехот на земјата

МКД - 14.08.2019

Сите замешани во случајот „Рекет“ кои прекршиле закон да си одговараат со соодветни казни, во транспарентна правосудна постапка. Одговорност мора да има и за осмислувачите и за сите оние кои прават сѐ да се спасат и при тоа се претставуваат како ...

Николовски: Со рекет биле соберени над 20 милиони евра

Р.С.Европа - 14.08.2019

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Николоски, денеска обвини дека власта намерно го одолговлекува расчистувањето на случајот „Рекет“, бидејќи, како што вели, „поголем број бизнисмени биле рекетирани и сумата што била побарана и добиена од ...

Менуваат име за да крадат – потврдено!

Независен - 14.08.2019

АЛЕКСАНДАР НИКОЛОСКИ Разврската на настаните околу случајот на рекетирање на македонски бизнисмени и злоупотреба на Специјалното обвинителство во спрега со партијата СДСМ и Зоран Заев не е ни во првата фаза.

Новиот Заев им покажа заби на криминалците

CivilMedia - 14.08.2019

пишува: Најновото скандализирање на јавноста поради вокабуларот на Зоран Заев не може да биде подобра илустрација за тоа како се заменуваат тезите и вниманието се (пре)насочува подалеку од суштината.

Заев: Граѓаните да бидат спокојни!

Република - 14.08.2019

Премиерот Зоран Заев во интрвју за МИА вели дека случајот „Рекет“ нема да ги спречи евроатланските аспирации на земјата, и дека граѓаните треба да бидат спокојни, бидејки според Заев државата има капацитети и со поддршка од јавноста и од западниот ...

Костадинов: Заев се соочи со смртта на 27 ми Април, за денес да бидеме слободна држава

iPortal - 14.08.2019

Заев се соочи со смртта на 27 ми Април, за денес да бидеме слободна држава. Заев се соочи со смртта за денес да сме пред отварање на преговори со ЕУ и да станеме членка на НАТО. Заев се соочи со смртта за денес го реализираме концептот едно ...

ВМРО-ДПМНЕ:Проектот Мој ДДВ е промашена мерка од која најголема корист ќе имаат Заев и оние кои се побогати

24Инфо - 14.08.2019

Проектот Мој ДДВ е промашена мерка од која најголема корист ќе имаат Заев и оние кои се побогати. Со оваа мерка сиромашните и просечните граѓани најмногу што можат да добијат се 156 денари месечно или околу 1872 денари годишно, што е далеку од ...

ДПМНЕ во одбрана на новинарите: Тие се гласот на граѓаните и не смее да подлегнат на притисоците и заканите на ...

Скопје1 - 14.08.2019

Новинарите кои пишуваа за скандалозните криминали на Зоран Заев и картелот околу него не се суетни. Тие се гласот на граѓаните и не смее да подлегнат на притисоците и заканите на аболицираниот криминалец.

АНАЛИЗА: Силната порака на Заев навестува старт на жестока акција против криминалот

Centar - 13.08.2019

По силните пораки на премиерот Зоран Заев, претседателот Стево Пендаровски, јавноста, меѓународната заедница, меѓу кои и амбасадата на САД за нов почеток на правната држава, време е за акција против криминалот на секое поле.

Костадинов: Заев одлучен, до крај против мафијата

Centar - 13.08.2019

Фејсбук статус на Костадин Костадинов, портпарол на СДСМ: Заев одлучен, до крај против мафијата. Секој кој што се огрешил пред законите, ќе одговара ...

(фото) КОСТАДИНОВ ПО ИЗЈАВАТА ЗА ОНА НА „П“: Заев одлучен до крај против мафијата!

Денешен - 13.08.2019

Портпаролот и пратеник на СДСМ, Костадин Костадинов, вечерва е краток и концизен по изјавата на премиерот Зоран Заев за она на „П“: – Заев одлучен, до крај против мафијата. Секој кој што се огрешил пред законите, ќе одговара!- објави Костадинов пред ...

Кои се криминалци а кој се бори против нив (ВИДЕО+ФОТО)

Expres - 13.08.2019

Според портпаролот на СДСМ Костадин Костадинов шефот на новото владино тело за борба против криминалот и корупцијата Оливер Спасовски на јавноста треба да и ги објасни своите контакти со засега првоосомничениот во Рекет Боки 13 кои се јавно ...

ВМРО-ДПМНЕ: И со и без декларација ќе одговарате за сиот криминал

24Инфо - 13.08.2019

Соопштение до јавноста, реакција на донесената одлука на Влада на Република Македонија за формирање на оперативен тим за борба против криминалот. „Да не го живеевме овој „блескав живот“, живот исполнет со рекети, нарачани пресуди и криминал, ...

ВМРО- ДПМНЕ: Заев е синоним за криминал, под негова палка во државата е извршен милионски рекет

24Инфо - 14.08.2019

Смешно и безобразно е кога Зоран Заев, неколкукратно аболициран политичар и човек кој инфлагранти е фатен во извршување кривично дело, зборува за одговорност. Попусти се сите обиди на правдање пред новинарите.

Арсовски: Заев да прекине да се заканува кон новинарите и медиумите

Курир - 14.08.2019

Вчерашната изјава на Зоран Заев точно ја отсликува психичката состојба во која тој се наоѓа и воопшто не е наивна. Зоран Заев е очаен и нервозен, и тоа можеше да се види многу јасно. Зоран го губи тлото под нозете и веќе не е во состојба да одлучува ...

Заев: За мене и за Владата сите луѓе се еднакви

Република - 14.08.2019

Жалам ако од некого сум бил погрешно разбран или протолкуван, но останувам на моите определби за кои претходно зборував, како и на вербата во вредностите за кои отсекогаш сум се борел. Нема да дозволиме на непријателите на нашата земја да им успее ...

Николоски: Не еден, туку многу бизнисмени се рекетирани! Вкупната сума надминува 20 милиони евра

Курир - 14.08.2019

Разврската на настаните околу случајот на рекетирање на македонски бизнисмени и злоупотреба на Специјалното обвинителство во спрега со партијата СДСМ и Зоран Заев не е ни во првата фаза. Јавноста со право очекува многу одговори и брза истрага.

Новиот Заев им покажа заби на криминалците

+инфо - 14.08.2019

Најновото скандализирање на јавноста поради вокабуларот на Зоран Заев не може да биде подобра илустрација за тоа како се заменуваат тезите и вниманието се (пре)насочува подалеку од суштината.

Костадинов: Заев се соочи со смртта на 27 ми Април, за денес да бидеме слободна држава

Centar - 14.08.2019

Фејсбук статус на Коста Костадинов, портпарол на СДСМ: Заев се соочи со смртта на 27 ми Април, за денес да бидеме слободна држава. Заев се соочи со смртта за денес да сме пред отварање на преговори со ЕУ и да станеме членка на НАТО.

ВМРО-ДПМНЕ: Од проектот МојДДВ најголема корист ќе имаат Заев и оние кои се побогати

А1 On - 14.08.2019

Проектот Мој ДДВ е промашена мерка од која најголема корист ќе имаат Заев и оние кои се побогати, реагираат од ВМРО-ДПМНЕ на соопштението на СДСМ . „Со оваа мерка сиромашните и просечните граѓани најмногу што можат да добијат се 156 денари месечно ...

„Цензурата е срам за која било земја- веќе се е јасно како ден, во Македонија владее криминален тоталитарен режим“

Курир - 14.08.2019

Новинарите кои пишуваа за скандалозните криминали на Зоран Заев и картелот околу него не се суетни. Тие се гласот на граѓаните и не смее да подлегнат на притисоците и заканите на аболицираниот криминалец. Цензурата е срам за која било земја.

Силната порака на Заев навестува старт на жестока акција против криминалот

24Инфо - 14.08.2019

Силната порака на Заев навестува старт на жестока акција против криминалот По силните пораки на премиерот Зоран Заев, претседателот Стево Пендаровски, јавноста, меѓународната заедница, меѓу кои и амбасадата на САД за нов почеток на правната држава, ...

Костадинов: Заев одлучен, до крај против мафијата

24Инфо - 13.08.2019

Костадинов: Заев одлучен, до крај против мафијата Заев одлучен, до крај против мафијата. Секој кој што се огрешил пред законите, ќе одговара ...

ВМРО-ДПМНЕ: Македонија гори, Влада се чешла!

24 Вести - 13.08.2019

„Да не го живеевме овој „блескав живот“, живот исполнет со рекети, нарачани пресуди и криминал, одлуките на Зоран Заев ќе беа за смеење. Вака, одлуките се трагични и покажуваат колку тој и картелот околу него се загубени во времето и просторот.

ВМРО-ДПМНЕ: Процесот за случајот „Рекет“ месец дена тапка во место

MTM - 14.08.2019

Смешно и безобразно е кога Зоран Заев, неколкукратно аболициран политичар и човек кој инфлагранти е фатен во извршување кривично дело, зборува за одговорност. Попусти се сите обиди на правдање пред новинарите.

Арсовски: Премиерот Заев да запре со заканите до новинарите и медиумите

Нетпрес - 14.08.2019

Вчерашната изјава на Зоран Заев точно ја отсликува психичката состојба во која тој се наоѓа и воопшто не е наивна. Зоран Заев е очаен и нервозен, и тоа можеше да се види многу јасно. Зоран го губи тлото под нозете и веќе не е во состојба да одлучува ...

Заев: Нема да дозволиме криминалци, манипулатори и измамници да го спречат успехот на земјата

Press24 - 14.08.2019

Сите замешани во случајот „Рекет“ кои прекршиле закон да си одговараат со соодветни казни, во транспарентна правосудна постапка. Одговорност мора да има и за осмислувачите и за сите оние кои прават сѐ да се спасат и при тоа се претставуваат како ...

КОСТАДИНОВ: Заев се соочи со смртта за денес да живееме слободно пред вратите на ЕУ и НАТО

Денешен - 14.08.2019

Портпаролот и пратеник на СДСМ, Коста Костадинов, како верен сопартиец и сограѓанин на премиерот води битка да го одбрани Зоран Заев и во реалниот и во виртуелниот свет, а истовремено со сето „оружје“ пука по Христијан Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ.

ВМРО-ДПМНЕ: Од Мој ДДВ најголема корист ќе имаат побогатите

Сител - 14.08.2019

Проектот Мој ДДВ е промашена мерка од која најголема корист ќе имаат Заев и оние кои се побогати. Со оваа мерка сиромашните и просечните граѓани најмногу што можат да добијат се 156 денари месечно или околу 1872 денари годишно, што е далеку од ...

ВМРО-ДПМНЕ: Аболицираниот Заев и неговата банда се најодговорни за застојот во македонските евроинтеграции

24Инфо - 14.08.2019

Новинарите кои пишуваа за скандалозните криминали на Зоран Заев и картелот околу него не се суетни. Тие се гласот на граѓаните и не смее да подлегнат на притисоците и заканите на аболицираниот криминалец. Цензурата е срам за која било земја.

АНАЛИЗА : Силната порака на Заев навестува старт на жестока акција против криминалот

Бриф - 14.08.2019

По силните пораки на премиерот Зоран Заев, претседателот Стево Пендаровски, јавноста, меѓународната заедница, меѓу кои и амбасадата на САД за нов почеток на правната држава, време е за акција против криминалот на секое поле.

ВМРО-ДПМНЕ: Го замолуваме Зоран Заев да престане да ја потценува и понижува јавноста

МКД - 13.08.2019

Македонија гори, Влада се чешла, вака реагираше опозициската ВМРО-ДПМНЕ на одлуката на Владата за формирање оперативен тим за борба против корупцијата и криминалот. „Да не го живеевме овој ‘блескав живот’, живот исполнет со рекети, нарачани пресуди ...

ВМРО-ДПМНЕ: Процесот за случајот „Рекет“ месец дена тапка во место

Либертас - 14.08.2019

Скопје, 14 август 2019 Смешно и безобразно е кога Зоран Заев, неколкукратно аболициран политичар и човек кој инфлагранти е фатен во извршување кривично дело, зборува за одговорност. Попусти се сите обиди на правдање пред новинарите.

Заев по изгледот и заканите наликуваше на шеф на мафијашка банда, а не на премиер

24Инфо - 14.08.2019

Вчерашната изјава на Зоран Заев точно ја отсликува психичката состојба во која тој се наоѓа и воопшто не е наивна. Зоран Заев е очаен и нервозен, и тоа можеше да се види многу јасно. Зоран го губи тлото под нозете и веќе не е во состојба да одлучува ...

Николоски: Не еден, туку многу бизнисмени се рекетирани, а вкупната сума на побарани средства и добиени надминува 20 ...

Република - 14.08.2019

Разврската на настаните околу случајот на рекетирање на македонски бизнисмени и злоупотреба на Специјалното обвинителство во спрега со партијата СДСМ и Зоран Заев не е ни во првата фаза. Јавноста со право очекува многу одговори и брза истрага.

ВМРО-ДПМНЕ: Од Мој ДДВ најголема корист ќе имаат побогатите

Канал5 - 14.08.2019

Проектот Мој ДДВ е промашена мерка од која најголема корист ќе имаат Заев и оние кои се побогати. Реакција на соопштението на СДСМ Проектот Мој ДДВ е промашена мерка од која најголема корист ќе имаат Заев и оние кои се побогати.

ВМРО-ДПМНЕ: Новинарите да не подлегнуваат на притисоците од Заев

Макфакс - 14.08.2019

Новинарите кои пишуваа за скандалозните криминали на Заев и картелот околу него не се суетни, туку се гласот на граѓаните и не смее да подлегнат на притисоците и заканите на аболицираниот криминалец, велат од опозициската ВМРО-ДПМНЕ.

ВМРО-ДПМНЕ: Процесот за случајот „Рекет“ месец дена тапка во место

Независен - 14.08.2019

Смешно и безобразно е кога Зоран Заев, неколкукратно аболициран политичар и човек кој инфлагранти е фатен во извршување кривично дело, зборува за одговорност, се наведува во реакцијата на ВМРО-ДПМНЕ.

Арсовски: Заев веќе не е во состојба да одлучува за иднината на граѓаните

MTM - 14.08.2019

Вчерашната изјава на Зоран Заев точно ја отсликува психичката состојба во која тој се наоѓа и воопшто не е наивна. Зоран Заев е очаен и нервозен, и тоа можеше да се види многу јасно. Зоран го губи тлото под нозете и веќе не е во состојба да одлучува ...

“Проектот” на рекетерање бил долго и систематски подготвуван и имал за цел сериозна имотна корист за СДСМ

Опсервер - 14.08.2019

Разврската на настаните околу случајот на рекетирање на македонски бизнисмени и злоупотреба на Специјалното обвинителство во спрега со партијата СДСМ и Зоран Заев не е ни во првата фаза. Јавноста со право очекува многу одговори и брза истрага.

ВМРО-ДПМНЕ: Од Мој ДДВ најголема корист ќе имаат побогатите

4NEWS - 14.08.2019

Проектот Мој ДДВ е промашена мерка од која најголема корист ќе имаат Заев и оние кои се побогати. Со оваа мерка сиромашните и просечните граѓани најмногу што можат да добијат се 156 денари месечно или околу 1872 денари годишно, што е далеку од ...

ВМРО ДПМНЕ: Заев спроведува политички прогон, новинарите кои пишуваат за скандалите не се суетни

Нетпрес - 14.08.2019

„Новинарите кои пишуваа за скандалозните криминали на Зоран Заев и картелот околу него не се суетни. Тие се гласот на граѓаните и не смее да подлегнат на притисоците и заканите на аболицираниот криминалец.

ВМРО-ДПМНЕ: Процесот за „Рекет“ тапка во место, ЈО не ја проширува истрагата кон нарачателите

МКД - 14.08.2019

Смешно и безобразно е кога Зоран Заев, неколкукратно аболициран политичар и човек кој инфлагранти е фатен во извршување кривично дело, зборува за одговорност. Попусти се сите обиди на правдање пред новинарите.

Арсовски: Заев во очајна состојба, по изгледот и заканите наликуваше на шеф на мафијашка банда, а не на премиер

Либертас - 14.08.2019

Скопје, 14 август 2019 Вчерашната изјава на Зоран Заев точно ја отсликува психичката состојба во која тој се наоѓа и воопшто не е наивна. Зоран Заев е очаен и нервозен, и тоа можеше да се види многу јасно.

Николоски: Заев треба да знае дека иако во ЕУ има разлики, постои конзенсус против криминалот

MakPress - 14.08.2019

Разврската на настаните околу случајот на рекетирање на македонски бизнисмени и злоупотреба на Специјалното обвинителство во спрега со партијата СДСМ и Зоран Заев не е ни во првата фаза. Јавноста со право очекува многу одговори и брза истрага.

ВМРО-ДПМНЕ: Преку Мој ДДВ просечните граѓани можат да добијат 1872 денари годишно

MakPress - 14.08.2019

Проектот Мој ДДВ е промашена мерка од која најголема корист ќе имаат Заев и оние кои се побогати. Со оваа мерка сиромашните и просечните граѓани најмногу што можат да добијат се 156 денари месечно или околу 1872 денари годишно, што е далеку од ...