TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Почина познатата актерка Мира Фурлан

ТВ21 - 22.01.2021

Познатата глумица Мира Фурлан, почина на 65. години, објавено е на нејзиниот профил на „Твитер“, а пренесоа голем дел од хрватските и српските портали. Фурлан е родена 1955 година во Загреб, а причината за смртта е непозната.

Помина пекол поради љубов и претеа со смрт, но ги победија сите закани- Каков беше животот на Мира Фурлан

ММС

Во САД почина популарната југословенската актерка Мира Фурлан

Канал5

Мира Фурлан починала од последици на вирусот Западен Нил

Слободен Печат

Актерката Мира Фурлан почина на 65 години

Сакам да кажам

Последната порака на починатата југословенска актерка ќе ве погоди право во срце: „Не се плашам. Таму наскоро одам...“

Точка

Имаше 65 години: Почина познатата балканска актерка која беше дел од Холивуд

Женски магазин

Expres Екран еМагазин Вечер Прес

Почина актерката Мира Фурлан

Макфакс - 22.01.2021

Синоќа во САД почина славната југословенска актерка Мира Фурлан на 65 годишна возраст. Фурлан е родена во Загреб на 7 септември 1955 година. Отпрвин, таа беше истакната актерка во Хрватскиот народен театар во Загреб, но во 1980-тите стана една од ...

Почина актерката Мира Фурлан

Точка

Почина актерката Мира Фурлан

Frontline

Почина актерката Мира Фурлан

Вечер

Почина актерката Мира Фурлан

Н.Македонија

Во САД почина актерката Мира Фурлан

Скопје1

Почина актерката Мира Фурлан

Centar