TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Цел свет пренесе дека Јелена Карлеуша се вакцинираше: Дивата докажа колку е влијателна

Хаштаг - 08.05.2021

Поминаа два дена откако дивата Јелена Карлеуша се вакцинираше, а реакциите никако да стивнат. Буквално цел свет пренесе дека Карлеуша се вакцинирала, од весници до национални телевизии ширум светот, веќе два дена се зборува за имунизацијата на поп ...

Беше на вакцина а стигна до турските насловни страни, Јелена Карлеуша направи спектакл од вакциацијата (фото)

Хитпортал - 08.05.2021

Стотици новинари и случајни граѓани направија хаос во вакциналниот пункт во Белград откако Јелена Карлеуша се појави да се вакцинира. Исто така и пејачката сподели неколку фотки и видеа на својот Инстаграм профил каде што дава изјави за медиумите и ...

ФОТО | Јелена Карлеуша ги замолчи оние кои не веруваат дека се вакцинирала: Јецо, те почитувам, но иглата никаде не ја ...

Слободен Печат - 07.05.2021

Пејачката Јелена Карлеуша беше меѓу првите што беа вакцинирани на новоотворениот пункт за вакцинација во белградскиот трговски центар Ушќе во присуство на бројни медиуми, по што на својата инстаграм – профил објави слика од вакцинацијата.

Вакцинирањето на Карлеуша го обиколи светот (ФОТО)

Локално - 08.05.2021

Фотографијата на Јелена Карлеуша во кабината за вакцинација стана позната на Интернет, но и еден вид на меме, кое ги премина границите на Србија и пошироко. Имено, фотографијата на која популарната пејачка изгледа исплашена од толпата фоторепортери ...

Јелена Карлеуша презадоволна: Јас сум си сама на себе муза

Фактор - 07.05.2021

По вакцинирањето, на кое доби невиден публицитет, фотографи, новинари, цели тв екипи, дивата Јелена Карлеуша се најде во центарот на вниманието и во светската јавност. Ниту една глобална ѕвезда не добила ваков третман кога се вакцинирала, освен ...

Исплашената Јелена Карлеуша во кабината за вакцинирање стана хит вирална (ФОТО)

Убавина и Здравје - 07.05.2021

Јелена Карлеуша вчера ја прими фајзеровата вакцина, а самиот чин на нејзиното вакцинирање беше проследен од страна на огромен број новинарски екипи. Па така, фотографијата снимена во кабината за вакцинација стана вирална на интернет, и го обиколи ...

Дара Бубамара се „пофали“ дека вози над 200 км/ч (ФОТО)

Убавина и Здравје - 07.05.2021

Дара Бубамара повторно дивееше со својот автомобил. Имено, пејачката објави видеоснимка на Инстаграм на која се гледа дека вози над дозволената брзина, а со тоа и прекршува многу закони. Таа на автопат каде што брзината е ограничена на 130 km/h ...

Нова боја по 4 години: Анастасија Ражнатовиќ беше препознатлива по црната долга коса, а сега го промени имиџот

Хаштаг - 07.05.2021

Младата пејачка реши да направи промени и да осветли својата коса... Анастасија Ражнатовиќ донесе одлука да ја промени бојата на косата. Имено, таа по четири години се офарба и својата црна долга коса ја осветли.

НЕ Е ВЕЌЕ ЦРНА Анастасија целосно го смени имиџот по четири години долга права коса, сега нема да ја препознаете

Пулс24 - 07.05.2021

Одлично и стои новата промена Пејачката Анастасија Ражнатовиќ реши малку да го смени имиџот, па се одлучи за нова боја на коса. Анастасија не експериментираше многу кога станува збор за изгледот, но очигледно е дека и здодеала долгата црна коса.

Овој познат српски фудбалер и бил момче на Цеца пред таа да го запознае Аркан (ФОТО)

Скопје24 - 07.05.2021

Сите добро знаат дека Цеца Ражнатовиќ беше омажена за командантот на српската доброволна гарда, Жељко Ражнатовиќ – Аркан, кој животот го изгуби животот 2000-та година. Но, речиси никој не знае, или само малкумина паметат дека пејачката кон крајот на ...

Фотографијата од вакцинирањето на Карлеуша стана хит и го обиколи светот ФОТО

+инфо - 07.05.2021

Фотографијата на српската пејачка Јелена Карлеуша во кабината за вакцинација стана вирална на интернет, и го обиколи светот. Имено, фотографијата на која популарната пејачка исплашено гледа во толпата фоторепортери и сниматели кои се натпреварувале ...

Јелена Карлеуша за нејзините груби коментари во шоуто: Мајка ми постојано велеше дека ја боли желудникот кога гледа ...

Фактор - 07.05.2021

Веднаш по вакцинирањето, српската дива Јелена Карлеуша гостуваше во едно телевизиско шоу. На прашањето на водителот Филип Чукановиќ дали смета дека треба да биде поблага кон натпреварувачите во „Ѕвездите на Гранд“, Карлеуша уште еднаш беше брутално ...

Карлеуша заврши на насловната страница на австриски магазин: Ова е фотографија на годината

Бриф - 07.05.2021

Пејачката Јелена Карлеуша се вакцинираше против коронавирус во Белград, а веста ја пренесоа бројни медиуми во регионот и пошироко. Таа беше фотографирана од многу фоторепортери, а денеска на профилот на нејзината социјална мрежа се пофали со ...

Посочија дека не ја гледаат иглата: Карлеуша брутално ги спушти сите кои не веруваат дека се вакцинирала

Хаштаг - 07.05.2021

Не ѝ веруваат дека тоа навистина го направила... Јелена Карлеуша беше меѓу првите што беа вакцинирани на новоотворениот пункт за вакцинација во белградскиот трговски центар „Ушче“ во присуство на бројни медиуми, по што на својот Инстаграм објави ...

Фотографијата од вакцинирањето на Карлеуша стана хит и го обиколи светот

Република - 07.05.2021

Фотографијата на српската пејачка Јелена Карлеуша во кабината за вакцинација стана вирална на интернет, и го обиколи светот. Имено, фотографијата на која популарната пејачка исплашено гледа во толпата фоторепортери и сниматели кои се натпреварувале ...

Јелена Карлеуша стави точка на приказната дека е антиваксер и сè објасни преку личен пример

Хаштаг - 07.05.2021

Еден час по вакцинирањето, вчера пејачката Јелена Карлеуша гостуваше во утринската емисија на Телевизија Прва. На констатацијата на водителот Филип Чукановиќ дека многумина, па дури и тој самиот, биле изненадени кога дознале дека ќе прими вакцина ...

ФОТО: Анастасија изненади, по четири години ја промени бојата на косата

Курир - 07.05.2021

Бура реакции на социјалните мрежи предизвика Анастасија Ражнатовиќ откако се појави со променета боја на косата. Таа по четири години одлучила да ја промени бојата на коса што влијае на нејзиниот изглед.

Цеца Ражнатовиќ со Богдан беше на слава кај сватовите во Тител: Еве што однесоа

Хаштаг - 07.05.2021

Пејачката помеѓу последните стигна во родното место на својата снаа... Фолк sвездата Светлана Цеца Ражнатовиќ беше меѓу последните гости кои пристигна во Тител, во домот на семејството Родиќ, кои го слават Ѓурѓовден.

Цеца и Гоца наздравуваа до зори: Голема веселба во семејството Родиќ за Ѓурѓевдан, дојде и Богдан

Женски магазин - 07.05.2021

Весело беше во куќата на Родиќ во Тител до зори. Се славеше Ѓурѓовден и по тој повод се собраа голем број гости, меѓу кои беше и сваќата Светлана Цеца Ражнатовиќ, како и пејачката Гоца Божиновска.

Ова не и успеа ниту на Цеца, ниту на Брена: Еве на која насловна страница заврши Карлеуша по примањето на вакцината ...

Курир - 07.05.2021

Фотографијата од вакцинацијата на пејачката Јелена Карлеуша заврши дури и на насловната страница на австрискиот весник „Heute“. Имено Австријците очигледно се шокирани од глетката во Србија и како се вакцинираат луѓето таму, особено познатите ѕвезди.

Цеца Ражнатовиќ за Ѓурѓовден отиде на гости кај сватовите во Тител, со себе го зема и своето момче

Скопје24 - 07.05.2021

Српската фолк пејачка Цеца Ражнатовиќ вчера по повод празникот Ѓурѓовден и воедно слава на нејзините сватови замина во Тител. Таа со себе го поведе и нејзиното помладо момче Богдан Срејовиќ.

Жељко не ѝ го разбудил мајчинскиот инстинкт: Анастасија Ражнатовиќ не размислува да стане мајка

Убавина и Здравје - 07.05.2021

Анастасија Ражнатовиќ гостуваше во емисијата „Премиера“ во која отворено зборуваше како си поминала на неодамнешниот одмор во далечното Мексико со своите пријатели. Минатата година беше година на промени за семејството Ражнатовиќ, па секој од нив ...

Странските медиуми ги пренесоа фотографиите од вакцинирањето на Карлеуша: Јелена дури се најде на насловна страница

Хаштаг - 07.05.2021

Дури и странските медиуми ги пренесоа фотографиите од вакцинирањето на пејачката... Фотографијата од вакцинацијата на Јелена Карлеуша заврши на насловната страница на австрискиот весник „Heute“, како главна приказна! Имено, Австријците очигледно беа ...

Цеца Ражнатовиќ и дечкото Богдан на слава кај сватовите во Тител – Семејна идила и журка во домашни услови

Убавина и Здравје - 07.05.2021

Фолк пејачката Цеца Ражнатовиќ се појави на славата Ѓурѓовден кај нејзините сватови Родиќ во Тител. Имено, пејачката пристигнала во друштво на нејзиното момче Богдан Срејовиќ. Ражнатовиќ ги испочитувала обичаите, а за домаќините донела подароци, но ...

Aнастасија Ражнатовиќ по четири години направи промена – како ви се допаѓа во вакво издание?

Вистина.мк - 07.05.2021

Ќерката на Цеца Ражнатовиќ, младата и талентирана Анастасија Ражнатовиќ важи за една од најзгодните пејачки. Каде и да се појави знае да го привлече вниманието со својот изглед и да ја разбуди фантазијата кај посилниот пол.