TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Муцунски: Донесување на Законот за јавно обвинителство преку почитување на Уставот и законите

Алсат-М - 17.01.2020

Секретарот за меѓународна соработка во ВМРО-ДПМНЕ и доцент по Римско право на УКИМ, Тимчо Муцунски, верува дека Законот за јавно обвинителство може да биде донесен од страна на овој парламентарен состав ако и двете преговарачки страни се согласат да ...

Муцунски: ВМРО-ДПМНЕ би водела подобра надворешна политика

Локално - 17.01.2020

Двата договори со Грција и Бугарија кои во содржината негираат право на самоопределување или ставање во прашање на историјата се непотребни. Ваквите договори не ја ставаат Македонија на брзата патека кон ЕУ туку се ретроградни, изјави секретарот на ...

(ВИДЕО) 360 Степени сезона 6, бр. 32 – интервјуа со Османи и со Муцунски

360 степени - 17.01.2020

Во новото издание на „360 степени“ на ТВ Алсат (17 јануари 2020 г.): – интервјуа со вицепремиерот Бујар Османи и со секретарот за меѓународна соработка на ВМРО-ДПМНЕ, Тимчо Муцунски, – Што по пораките на еврокомесарот Оливер Вархеји дека приоритет ...

(ВИДЕО) Ако има желба и интерес од другата страна, уште следната недела може да се договориме за законот за ЈО

360 степени - 17.01.2020

Секретарот за меѓународна соработка на ВМРО-ДПМНЕ, Тимчо Муцунски, во интервју за „360 Степени“, зборуваше за тоа колкави се шансите за договор со СДСМ за законот за јавното обвинителство.

(ВИДЕО) Муцунски за ставот на ВМРО-ДПМНЕ кон договорите со Грција и Бугарија: Граѓаните да бидат спокојни за ...

360 степени - 17.01.2020

Секретарот за меѓународна соработка на ВМРО-ДПМНЕ, Тимчо Муцунски, во интервју за „360 Степени“, зборуваше за договорите со Бугарија и со Грција и што би правела неговата партијата доколку дојде на власт во врска со нивното спроведување, со оглед на ...

Можеме да донесеме закон за ЈО доколку се согласиме дека ќе го почитуваме Уставот

Република - 17.01.2020

Секретарот за меѓународна соработка во ВМРО-ДПМНЕ и доцент по Римско право на УКИМ, Тимчо Муцунски, верува дека Законот за јавно обвинителство може да биде донесен од страна на овој парламентарен состав ако и двете преговарачки страни се согласат да ...

Муцунски: Ако го почитуваме Уставот, законите и меѓународните стандарди убеден сум дека овој парламентарен состав ќе го ...

24Инфо - 17.01.2020

Тимчо Муцунски, секретарот за меѓународна соработка во ВМРО-ДПМНЕ, во вечерашното гостување во емисијата „360 Степени“ искажа убдување дека Законот за јавно обвинителство може да биде донесен од страна на овој парламентарен состав, ако двете ...

Муцунски: ВМРО-ДПМНЕ би водела подобра надворешна политика

Курир - 18.01.2020

Двата договори со Грција и Бугарија кои во содржината негираат право на самоопределување или ставање во прашање на историјата се непотребни. Ваквите договори не ја ставаат Македонија на брзата патека кон ЕУ туку се ретроградни, изјави секретарот на ...