TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Одложено судењето за „организаторите на 27 април“

Р.С.Европа - 21.02.2020

Судењето на обвинетите за организација на насилствата на 27 април 2017 година во Собранието денеска се одложи за на 26 февруари. Причината е да и се овозможи на одбраната да изврши увид во доказите кои не им биле доставени од претходниот судски ...

Организаторите на упадот во Собранието влегуваат во судница

Глас на Америка - 21.02.2020

На обвинителната клупа ќе седнат екс спикерот Трајко Вељаноски, поранешните министри Спиро Ристовски и Миле Јанакиевски и тогашниот шеф на УБК, Владимир Атанасовски, а се товарат за терористичко загрозување на уставниот поредок и безбедноста.

Одложено судењето за настаните во Собранието од 27 април

Академик - 21.02.2020

Одложено е судењето на обвинетите за организирање на настаните во Собранието од 27 април 2017 година. Судењето е одложено за 26 февруари. Причината за одложувањето е да им се овозможи на бранителите на обвинетите да извршат увид во доказите.

Судењето за организаторите на „27 април“ одложено за 26 февруари

МКД - 21.02.2020

Судскиот процес за организаторите на насилствата од 27 април во Собранието се одложува за 26 февруари за обвинетите да извршат увид во доказите од предметот. Судот сите докази од предметот ќе им ги достави на цеде.

Одложен почетокот на судењето за „организаторите на 27 април“

Независен - 21.02.2020

Почетокот на судскиот процес против обвинетите за организирање на настаните на 27 април 2017 година пред Собранието, закажан за денеска, се одложи за 26 февруари на барање на одбраната. Како што беше образложено, одбраната немала можност да направи ...

Денеска ќе стартува судењето за организаторите на “27 април”

Фокус - 21.02.2020

Денеска во Кривичниот суд треба да стартува судењето за организаторите на “27 април”. Ова значи дека на обвинителна клупа ќе седнат Трајко Вељаноски, Спиро Ристовски, Миле Јанакиески и Владимир Атанасовски.

На Вељаноски, Јанакиески, Ристовски и Атанасовски им се суди за организација на „крвавиот четврток“

А1 On - 21.02.2020

Организацијата на упадот во Собранието на 27 април 2017 година, познат „крвавиот четврток“ денеска влегува во судска процедура. На обвинителна клупа треба да седнат експретседателот на Собранието Трајко Вељаноски, поранешните министри Миле ...

(Видео) Се одложи судењето за организаторите на 27 април

Макфакс - 21.02.2020

Се одложи првото рочиште на кое Трајко Вељаноски, Миле Јанакиески, Спиро Ристовски и Владимир Анастасовски се обвинети како организатори на настаните од 27 април. Четворицата денеска се појавија на јавната расправа – Јанакиески, Ристовски и ...

Обвинетите од „27 април“ побараа доказ да бидат и забелешки од УБК

Слободен Печат - 21.02.2020

Голем број барања за докази достави одбраната на организаторите на крвавиот „27 април“ чие што судење почна денеска. Обвинетиот екс собраниски спикер Трајко Вељаноски побара да се одложи рочиштето бидејќи судската покана ја добил пред четири дена и ...

Судењето за организаторите на „27 април“ одложено за 26 февруари

Опсервер - 21.02.2020

– Судскиот процес за организаторите на насилствата од 27 април во Собранието, се одложува за 26 февруари за обвинетите да извршат увид во доказите од предметот. Во истрагата беа опфатени и поранешниот премиер Никола Груевски и ексразузнавачот Никола ...

Судењето за организаторите на „27 април“ одложено за 26 февруари

Frontline - 21.02.2020

Судењето на организаторите на настаните од 27 април е одложено за 26 февруари, за да може одбраната да ги разгледа доказите од предметот. Сидот сите докази од предметот ќе им ги достави на цд.

Судењето за организаторите на „27 април” одложено за 26 февруари

ММС - 21.02.2020

Судскиот процес за организаторите на насилствата од 27 април во Собранието, се одложува за 26 февруари за обвинетите да извршат увид во доказите од ...

ВО ЖИВО: Адвокатот Апостолски по рочиштето за обвинетите организатори за настаните во Собранието на 27 април 2017 ...

Либертас - 21.02.2020

Изјава на адвокатот Јордан Апостолски по рочиштето за обвинетите организатори за настаните во Собранието на 27 април 2017 ...

Почна судењето за организаторите на 27 април: Трајко Вељаноски прв претседател на Собрание кој седнува на обвинителна ...

ТВ21 - 21.02.2020

Трајко Вељаноски денеска ќе присуствува на почетокот на судењето на организаторите на 27 април во Кривичен суд. Екс претседателот на Собранието ќе биде првиот претседател на Парламентот кој седнува на обвинителна клупа.

Почнува судењето за организаторите на „27 април“

ТВ21 - 21.02.2020

Денеска почнува судскиот процес за организаторите на насилствата во Собранието од 27 април. Во Кривичен суд веќе пристигна екс претседателот на Собранието, Трајко Вељаноски, а покрај него обвинети се екс министерот за транспорт и врски Миле ...

Почнува судскиот процес за настаните во Собранието од 27 април

Академик - 21.02.2020

Денеска во Кривичниот суд почнува судскиот процес за насилствата во Собранието од 27 април 2017 година. Обвинети за кривичното дело „Терористичко загрозување на уставниот поредок и безбедноста“ се поранешниот претседател на Собранието Трајко ...

Обновено: Одложен почетокот на судскиот процес за организаторите на „27 април“

OhridNews - 21.02.2020

13:36 Почетокот на судскиот процес пред Кривичниот суд во Скопје, за организаторите на насилствата во Собранието на 27 април 2017 година, што требаше да почне денеска е одложен за 26 февруари.

Почнува судскиот процес за организаторите на 27 април

Нетпрес - 21.02.2020

Судскиот процес за организаторите на насилствата од 27 април во Собранието, почнува денеска пред Кривичниот суд во ...

Вељаноски, Јанакиески, Ристовски и Атанасовски влегуваат во судница за организација на „27 април“

360 степени - 21.02.2020

Денеска во Основниот кривичен суд во Скопје треба да почне судењето за организацијата на настанатите во Собранието на 27 април 2017 година. На обвинителна клупа треба да седнат поранешниот претседател на законодавниот дом Трајко Вељаноски, ...

Судењето за организаторите на „27 април“ почнува денеска

Слободен Печат - 21.02.2020

Судскиот процес за организаторите на насилствата од 27 април во Собранието, почнува денеска пред Кривичниот суд во Скопје. Обвинети во овој предмет се поранешниот претседател на Собранието, Трајко Вељаноски, ексминистрите за транспорт и врски и за ...

Почнува судењето за организаторите на „27 април”

Скопје1 - 21.02.2020

Во Кривичниот суд во Скопје, денеска почнува судскиот процес за организаторите на насилствата во Собранието на 27 април 2017 година. Обвинети во предметот се поранешниот спикер на Собранието Трајко Вељаноски, ексминистрите за транспорт и врски и за ...

Обвинетите организатори на насилствата од 27 април пристигнаа на судење

Канал5 - 21.02.2020

Во Основниот кривичен суд Скопје претпладнево пристигнаа поранешниот претседател на Собранието Трајко Вељаноски, ексминистрите за транспорт и врски и за образование, Миле Јанакиески и Спиро Ристовски.

Обвинитети од насилствата од 27 април во Собранието пристигнаа во судот (Фото)

Локално - 21.02.2020

Обвинитети од насилствата од 27 април во Собранието пристигнаа во судот. Судскиот процес за организаторите на насилствата од 27 април во Собранието, започна во Кривичниот суд во Скопје. Обвинети во овој предмет се поранешниот претседател на ...

Организаторите на насилствата од 27 април пристигнаа на судење

Сител - 21.02.2020

Во Основниот кривичен суд Скопје претпладнево пристигнаа поранешниот претседател на Собранието Трајко Вељаноски, ексминистрите за транспорт и врски и за образование, Миле Јанакиески и Спиро Ристовски, како и поранешниот директор на УБК, Владимир ...

Почнува судењето за организаторите на „27 април”

Вечер - 21.02.2020

Судскиот процес за организаторите на насилствата од 27 април во Собранието, почнува денеска пред Кривичниот суд во Скопје. Обвинети во овој предмет се поранешниот претседател на Собранието, Трајко Вељаноски, ексминистрите за транспорт и врски и за ...

Почнува судењето за организаторите на „27 април”

Опсервер - 21.02.2020

– Судскиот процес за организаторите на насилствата од 27 април во Собранието, почнува денеска пред Кривичниот суд во Скопје. Обвинети во овој предмет се поранешниот претседател на Собранието, Трајко Вељаноски, ексминистрите за транспорт и врски и за ...

Почнува судењето за организаторите на „27 април”

CivilMedia - 21.02.2020

Судскиот процес за организаторите на насилствата од 27 април во Собранието, почнува денеска пред Кривичниот суд во Скопје. Обвинети во овој предмет се поранешниот претседател на Собранието, Трајко Вељаноски, ексминистрите за транспорт и врски и за ...

Почнува судењето за организаторите на „27 април”

Точка - 21.02.2020

Почнува судскиот процес за организаторите на насилствата од 27 април во Собранието во Кривичниот суд во Скопје. Обвинети во овој предмет се поранешниот претседател на Собранието, Трајко Вељаноски, ексминистрите за транспорт и врски и за образование, ...

Почнува судењето за „27 април“, обвинети се Вељаноски, Јанакиески, Ристовски и Атанасовски

МКД - 21.02.2020

Судскиот процес за организаторите на насилствата од 27 април во Собранието, почнува денеска пред Кривичниот суд во Скопје. Обвинети во овој предмет се поранешниот претседател на Собранието, Трајко Вељаноски, ексминистрите за транспорт и врски и за ...

Почнува судењето за организаторите на „27 април”

Frontline - 21.02.2020

Според ОЈО, осомничените на почетокот на 2017 година подготвиле и реализирале план со намера да оневозможат мирно примопредавање на власта. За таа цел, ги организирале и материјално ги поддржале масовните протести, најпрвин пред Државната изборна ...

Почнува судењето за организаторите на „27 април”

MTM - 21.02.2020

Почнува судскиот процес за организаторите на насилствата од 27 април во Собранието во Кривичниот суд во Скопје. Обвинети во овој предмет се поранешниот претседател на Собранието, Трајко Вељаноски, ексминистрите за транспорт и врски и за образование, ...

Се одложи судењето за организаторите на „27 април“

Н.Македонија - 21.02.2020

Се одложи првото рочиште на кое Трајко Вељаноски, Миле Јанакиески, Спиро Ристовски и Владимир Анастасовски се обвинети како организатори на настаните од 27 април. Четворицата денеска се појавија на јавната расправа – Јанакиески, Ристовски и ...

Организаторите на насилствата од „27 април“ пристигнаа на судење

Либертас - 21.02.2020

Во Основниот кривичен суд Скопје претпладнево пристигнаа поранешниот претседател на Собранието Трајко Вељаноски, ексминистрите за транспорт и врски и за образование, Миле Јанакиески и Спиро Ристовски, како и поранешниот директор на УБК, Владимир ...

Почнува судењето за организаторите на „27 април“

Република - 21.02.2020

Почнува судскиот процес за организаторите на настаните од 27 април во Собранието на Македонија во Кривичниот суд во Скопје. Обвинети во овој предмет се поранешниот претседател на Собранието, Трајко Вељаноски, ексминистрите за транспорт и врски и за ...

Судење за „27 април“: Вељаноски, Јанакиески, Ристовски и Атанасовски на обвинителна клупа

Нова ТВ - 21.02.2020

Денеска во Кривичниот суд во Скопје почнува судскиот процес за организаторите на насилствата во Собранието од 27 април во 2017 година. Под обвинение во предметот се поранешниот претседател на Собранието, Трајко Вељаноски, ексминистрите за транспорт ...

Денеска во Кривичен почнува судењето за „27 април“

ММС - 21.02.2020

Судскиот процес за насилствата од 27 април во Собранието, почнува денеска пред Кривичниот суд во Скопје. Обвинети во овој предмет се поранешниот претседател на Собранието, Трајко Вељаноски, поранешните министри за транспорт и врски и за образование, ...

Организаторите на насилствата од 27 април пристигнаа на судење

Алсат-М - 21.02.2020

Во Основниот кривичен суд Скопје претпладнево пристигнаа поранешниот претседател на Собранието Трајко Вељаноски, ексминистрите за транспорт и врски и за образование, Миле Јанакиески и Спиро Ристовски, како и поранешниот директор на УБК, Владимир ...

ВЕЉАНОСКИ, РИСТОВСКИ, ЈАНАКИЕСКИ НА ОБВИНИТЕЛНА КЛУПА: Им се суди за 27 април

Фактор - 21.02.2020

Поранешниот претседател на Собранието Трајко Вељаноски, ексминистрите за транспорт и врски и за образование, Миле Јанакиевски и Спиро Ристовски, но и поранешниот директор на УБК, Владимир Атанасовски.

Почнува судењето за организаторите на „27 април”

Скопје инфо - 21.02.2020

Почнува судскиот процес за организаторите на насилствата од 27 април во Собранието во Кривичниот суд во Скопје. Обвинети во овој предмет се поранешниот претседател на Собранието, Трајко Вељаноски, ексминистрите за транспорт и врски и за образование, ...

Почнува судењето за организаторите на „27 април“

4NEWS - 21.02.2020

Денеска почнува судскиот процес за организаторите на насилствата во Собранието од 27 април. Во Кривичен суд веќе пристигна екс претседателот на Собранието, Трајко Вељаноски, а покрај него обвинети се екс министерот за транспорт и врски Миле ...

Почнува судската разрешница за насилствата во Собранието од 27 април

Независен - 21.02.2020

Во Кривичниот суд во Скопје денес почнува судскиот процес за настаните од 27 април 2017 година во Собранието, во кој на обвинителната клупа ќе седнат поранешниот претседател на Собранието, Трајко Вељаноски, екс – министрите за транспорт и врски, ...

Обвинетите дека се организатори на насилствата од 27 април пристигнаа на судење

А1 On - 21.02.2020

Во Основниот кривичен суд Скопје претпладнево пристигнаа поранешниот претседател на Собранието Трајко Вељаноски, ексминистрите за транспорт и врски и за образование, Миле Јанакиески и Спиро Ристовски, како и поранешниот директор на УБК, Владимир ...

ВИДЕО: Одложено првото рочиште за организаторите на 27 април

А1 On - 21.02.2020

Се одложи првото рочиште на кое Трајко Вељаноски, Миле Јанакиески, Спиро Ристовски и Владимир Анастасовски се обвинети како организатори на настаните од 27 април. Четворицата денеска се појавија на јавната расправа – Јанакиески, Ристовски и ...

Одложено судењето за организаторите на насилствата на 27 – ми април

Канал5 - 21.02.2020

Судењето за организаторите на насилствата во Собранието на 27 ми април се одложи по барање на одбраната на обвинетите ,адвокатите,велат дека не ги виделе сите докази. Судијата Илија Трпков го одложи судењето за 26 ти февруари.

Само што започна, веднаш се одложи рочиштето за 27 април

Фактор - 21.02.2020

Судското рочиште за обвинетите како организатори на насилствата од 27 април во Собранието е одложено за 26 февруари, откако одбраната на Тпоранешниот претседател на Собранието, Трајко Вељаноски, ексминистрите за транспорт и врски и за образование, ...

Одложено првото рочиште за организаторите на 27 април

Либертас - 21.02.2020

Се одложи првото рочиште на кое Трајко Вељаноски, Миле Јанакиески, Спиро Ристовски и Владимир Анастасовски се обвинети како организатори на настаните од 27 април, пренесе А1он . Четворицата денеска се појавија на јавната расправа – Јанакиески, ...

Одложено судењето за „организаторите на 27 април“

Тера - 21.02.2020

Судењето на обвинетите за организација на насилствата на 27 април 2017 година во Собранието денеска се одложи за на 26 февруари. Причината е да и се овозможи на одбраната да изврши увид во доказите кои не им биле доставени од претходниот судски ...

Позадината на нередите на 27 Април, кој беше креаторот и зошто?

Магазин - 21.02.2020

Денес почнува судскиот процес за наводно организаторите на насилствата од 27 април во Собранието во Кривичниот суд во Скопје. Обвинети во овој предмет се поранешниот претседател на Собранието, Трајко Вељаноски, ексминистрите за транспорт и врски и ...

Судењето за организаторите на „27 април“ одложено за 26 февруари

CivilMedia - 21.02.2020

Судскиот процес за организаторите на насилствата од 27 април во Собранието, се одложува за 26 февруари за обвинетите да извршат увид во доказите од ...

Судењето за „организаторите на 27 април“ одложено

Expres - 21.02.2020

За 26 февруари е одложено денешното судење на обвинетите „организатори за 27 април“ а причината е да и се овозможи на одбраната да изврши увид во доказите кои не им биле доставени од претходниот судски процес.