TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Во Кривичниот суд нови рочишта за „Шпион“ и „Трезор“

+инфо - 17.05.2018

Во Кривичниот суд за денеска се закажани рочишта за предметите на Специјалното јавно обвинителство „Шпион“ и ...

Во Кривичниот суд нови рочишта за „Шпион“ и „Трезор“

Курир - 17.05.2018

Во Кривичниот суд за денеска се закажани рочишта за предметите на Специјалното јавно обвинителство „Шпион“ и „Трезор“. Во случајот „Шпион“ кој е од 2013 година, осудени се 18 лица за злосторничко здружување, шпионажа, уцена, измама и недозволено ...

Продолжува судењето за „Шпион“

Фокус - 17.05.2018

Во Кривичниот суд за денеска е закажанo рочиштe за предметoт на Специјалното јавно обвинителство „Шпион“. Во случајот „Шпион“ кој е од 2013 година, осудени се 18 лица за злосторничко здружување, шпионажа, уцена, измама и недозволено поседување ...

Судот ќе чека одлука од Грција, на Грујевски и Бошкоски ќе им суди во јуни

МКД - 15.05.2018

За 19 јуни Основниот суд го одложи судењето за случајот „Таргет-Тврдина“ во кој им се суди на поранешниот шеф на УБК Сашо Мијалков, на поранешната министерка за внатрешни работи Гордана Јанкулоска, на поранешниот шеф на кабинетот на Мијалков, Тони ...

На 19 јуни ново рочиште за „Таргет–Тврдина“,се чека одлуката од Атина

Нова ТВ - 15.05.2018

Специјалното јавно обвинителство (СЈО) на денешното судско рочиште за споениот предмет „Таргет – Тврдина“ побара издвојување на постапката за поранешниот началник на Петтата управа во МВР Горан Грујевски и вработениот во УБК Никола Бошкоски, кои се ...

Се чека одлука за екстрадиција на Груjевски и Бошковски за да почне главна расправа за Таргет-Тврдина

Алсат-М - 15.05.2018

Почетокот на главната расправа за предметот Таргет-Тврдина е одложен за 19 јуни. Причина е што се чека неделава Врховниот суд на Република Грција да донесе одлука на барањето за екстрадиција на обвинетите Горан Грујевски и Никола Бошковски.

Ќе се чека на грчките судии за да почне судењето за прислушувањето

+инфо - 15.05.2018

Судењето за „Таргет“-„Тврдина“ е одложено за 19 јуни. Поради економичност и целисходност на постапката судот одлучи да почека Врховниот суд во Грција да одлучи дали Горан Грујевски и Никола Бошкоски ќе бидат екстрадирани во Македонија или не.

В петок одлука на грчкиот врховен суд дали ќе ги испрати во Македонија Грујевски и Бошкоски, СЈО бара одвоено судење за ...

Сакам да кажам - 15.05.2018

Обвинителите од СЈО Трајче Пеливанов и Артан Ајро побараа, но не добија раздвојување на постапката за обвинетите во „Тврдина -Таргет“ Горан Грујевски и Никола Бошкоски за масовното незаконско прислушување на десетици граѓани, членови на СДСМ, на ...

(Видео) Судењето за прислушувањето никако да почне

Макфакс - 15.05.2018

На денешното рочиште за предметот „Таргет-Тврдина“ судијката Џенета Бегтовиќ соопшти дека ќе почекаат Врховниот суд во Грција да донесе одлука за екстрадицијата на обвинетите Горан Грујевски и Никола Бошкоски по што ќе одлучи по барањето на ...

Судењето за „Таргет-Тврдина“ по одлуката за екстрадиција на Грујевски и Бошковски

Р.С.Европа - 15.05.2018

Денешното рочиште за предметот „Таргет - Тврдина“ на СЈО е одложено за 19 јуни, бидејќи ќе се чека одлуката на Врховниот суд во Атина по барањето за екстрадиција на обвинетите Горан Грујевски и Никола Бошковски, која треба да биде објавена на 18 мај.

Судијката Бегтовиќ ги штити од камери Мијалков и обвинетите во „Таргет”

Макфакс - 15.05.2018

Судијката Џенета Бегтовиќ, како претседател на судискиот совет, не им дозволи на медиумите да ги снимаат Сашо Мијалков и останатите обвинети во „Таргет-Тврдина”. Иако медиумите приложија уредни дозволи издадени од Врховниот суд, судијката Бегтовиќ, ...

Ново рочиште за „Таргет - Тврдина“ на СЈО

Канал5 - 15.05.2018

За три дена на 18 мај Врховниот суд на Грција во Атина треба да ја соопшти одлуката за екстрадициската постапка за двајцата обвинети во судскиот процес “Таргет – Тврдина”. Поранешниот началник на петтата управа во МВР Горан Грујевски и вработениот ...

Во судница денеска Јанкулоска, Мијалков и Ѓорчев

Мета - 15.05.2018

Во Основен суд Скопје 1 денеска треба да се одржат две судења – за случајот „Таргет-Тврдина“ на Специјалното јавно обвинителство (СЈО), како и за обидот за убиство на Зијадин Села во нередите во Собранието на 27 април минатата година.

Судењето за прислушувањето никако да почне

24Инфо - 15.05.2018

На денешното рочиште за предметот „Таргет-Тврдина“ судијката Џенета Бегтовиќ соопшти дека ќе почекаат Врховниот суд во Грција да донесе одлука за екстрадицијата на обвинетите Горан Грујевски и Никола Бошкоски по што ќе одлучи по барањето на ...

Судијката Бегтовиќ ги штити од камери Мијалков и обвинетите во „Таргет”

24Инфо - 15.05.2018

Судијката Џенета Бегтовиќ, како претседател на судискиот совет, не им дозволи на медиумите да ги снимаат Сашо Мијалков и останатите обвинети во ...

Во Кривичниот суд нови рочишта за „Шпион“ и „Трезор“

Сител - 17.05.2018

Во Кривичниот суд за денеска се закажани рочишта за предметите на Специјалното јавно обвинителство „Шпион“ и „Трезор“. Во случајот „Шпион“ кој е од 2013 година, осудени се 18 лица за злосторничко здружување, шпионажа, уцена, измама и недозволено ...

Ќе се чека на грчките судии за да почне судењето за прислушувањето

iPortal - 15.05.2018

Судењето за „Таргет“-„Тврдина“ е одложено за 19 јуни. Поради економичност и целисходност на постапката судот одлучи да почека Врховниот суд во Грција да одлучи дали Горан Грујевски и Никола Бошкоски ќе бидат екстрадирани во Македонија или не.

ВИДЕО: Судењето за прислушувањето никако да почне

А1 On - 15.05.2018

На денешното рочиште за предметот „Таргет-Тврдина“ судијката Џенета Бегтовиќ соопшти дека ќе почекаат Врховниот суд во Грција да донесе одлука за екстрадицијата на обвинетите Горан Грујевски и Никола Бошкоски по што ќе одлучи по барањето на ...

Судијката Бегтовиќ ги штити од камери Мијалков и обвинетите во „Таргет”

А1 On - 15.05.2018

Судијката Џенета Бегтовиќ, како претседател на судискиот совет, не им дозволи на медиумите да ги снимаат Сашо Мијалков и останатите обвинети во „Таргет-Тврдина”. Иако медиумите приложија уредни дозволи издадени од Врховниот суд, судијката Бегтовиќ, ...

„Таргет-Тврдина“ одложено за 19 јуни, се чека одлуката за екстрадиција на Грујевски и Бошковски

Либертас - 15.05.2018

Денешното рочиште за предметот „Таргет – Тврдина“ на СЈО е одложено за 19 јуни, бидејќи се чека одлуката на Врховниот суд во Атина по барањето за екстрадиција на обвинетите Горан Грујевски и Никола Бошковски.

Нови рочишта за „Шпион“ и „Трезор“

Независен - 17.05.2018

Во Кривичниот суд за денеска се закажани рочишта за предметите на Специјалното јавно обвинителство „Шпион“ и „Трезор“. Во случајот „Шпион“ кој е од 2013 година, осудени се 18 лица за злосторничко здружување, шпионажа, уцена, измама и недозволено ...

Судењето за прислушувањето никако да почне

Sky - 15.05.2018

На денешното рочиште за предметот „Таргет-Тврдина“ судијката Џенета Бегтовиќ соопшти дека ќе почекаат Врховниот суд во Грција да донесе одлука за екстрадицијата на обвинетите Горан Грујевски и Никола Бошкоски по што ќе одлучи по барањето на ...

Судијката Бегтовиќ ги штити од камери Мијалков и обвинетите во „Таргет”

Точка - 15.05.2018

Судијката Џенета Бегтовиќ, како претседател на судискиот совет, не им дозволи на медиумите да ги снимаат Сашо Мијалков и останатите обвинети во „Таргет-Тврдина”. Иако медиумите приложија уредни дозволи издадени од Врховниот суд, судијката Бегтовиќ, ...

„Таргет-Тврдина“ одложено за 19 јуни, се чека одлуката за екстрадиција на Грујевски и Бошковски

Бриф - 15.05.2018

Денешното рочиште за предметот „Таргет – Тврдина“ на СЈО е одложено за 19 јуни, бидејќи се чека одлуката на Врховниот суд во Атина по барањето за екстрадиција на обвинетите Горан Грујевски и Никола Бошковски.

Во Кривичниот суд нови рочишта за „Шпион“ и „Трезор“

А1 On - 17.05.2018

Во Кривичниот суд за денеска се закажани рочишта за предметите на Специјалното јавно обвинителство „Шпион“ и „Трезор“. Во случајот „Шпион“ кој е од 2013 година, осудени се 18 лица за злосторничко здружување, шпионажа, уцена, измама и недозволено ...

Судењето за прислушувањето никако да почне

Точка - 15.05.2018

На денешното рочиште за предметот „Таргет-Тврдина“ судијката Џенета Бегтовиќ соопшти дека ќе почекаат Врховниот суд во Грција да донесе одлука за екстрадицијата на обвинетите Горан Грујевски и Никола Бошкоски по што ќе одлучи по барањето на ...

„Таргет-Тврдина“ одложено за 19 јуни, се чека одлуката за екстрадиција на Грујевски и Бошковски

24 Вести - 15.05.2018

Денешното рочиште за предметот „Таргет - Тврдина“ на СЈО е одложено за 19 јуни, бидејќи се чека одлуката на Врховниот суд во Атина по барањето за екстрадиција на обвинетите Горан Грујевски и Никола Бошковски.

Во Кривичниот суд нови рочишта за „Шпион“ и „Трезор“

Стандард - 17.05.2018

Во Кривичниот суд за денеска се закажани рочишта за предметите на Специјалното јавно обвинителство „Шпион“ и „Трезор“. Во случајот „Шпион“ кој е од 2013 година, осудени се 18 лица за злосторничко здружување, шпионажа, уцена, измама и недозволено ...

Судијката Бектовиќ не почнува судење за прислушувањето додека Грција не ни ги испорача „бегалците“

Сведок - 15.05.2018

На денешното рочиште за предметот „Таргет-Тврдина“ судијката Џенета Бегтовиќ повторно соопшти дека ќе почекаат Врховниот суд во Грција да донесе одлука за екстрадицијата на обвинетите Горан Грујевски и Никола Бошкоски по што ќе одлучи по барањето на ...

„Таргет-Тврдина“ одложено за 19 јуни, се чека одлуката за екстрадиција на Грујевски и Бошковски

Вечер - 15.05.2018

Бидејќи Врховниот суд во Атина сеуште не одлучил по барањето за екстрадиција на обвинетите Горан Грујевски и Никола Бошковски кои сеуште се наоѓаат во затворот во Солун, Денешното рочиште за предметот „Таргет – Тврдина“ на СЈО е одложено за 19 јуни.

Во Кривичниот суд нови рочишта за „Шпион“ и „Трезор“

Канал5 - 17.05.2018

Во Кривичниот суд за денеска се закажани рочишта за предметите на Специјалното јавно обвинителство „Шпион“ и „Трезор“. Во случајот „Шпион“ кој е од 2013 година, осудени се 18 лица за злосторничко здружување, шпионажа, уцена, измама и недозволено ...

(Видео) Судењето за прислушувањето никако да почне

Правдико - 15.05.2018

На денешното рочиште за предметот „Таргет-Тврдина“ судијката Џенета Бегтовиќ соопшти дека ќе почекаат Врховниот суд во Грција да донесе одлука за екстрадицијата на обвинетите Горан Грујевски и Никола Бошкоски по што ќе одлучи по барањето на ...

Во Кривичен рочишта за „Шпион“ и „Трезор“

Н.Македонија - 17.05.2018

Во Кривичниот суд за денеска се закажани рочишта за предметите на Специјалното јавно обвинителство „Шпион“ и „Трезор“. Во случајот „Шпион“ кој е од 2013 година, осудени се 18 лица за злосторничко здружување, шпионажа, уцена, измама и недозволено ...

Во Кривичниот суд нови рочишта за „Шпион“ и „Трезор“

Локално - 17.05.2018

Во Кривичниот суд за денеска се закажани рочишта за предметите на Специјалното јавно обвинителство „Шпион“ и „Трезор“. Во случајот „Шпион“ кој е од 2013 година, осудени се 18 лица за злосторничко здружување, шпионажа, уцена, измама и недозволено ...

Во Кривичниот суд нови рочишта за „Шпион“ и „Трезор“

24Инфо - 17.05.2018

Во Кривичниот суд нови рочишта за „Шпион“ и „Трезор“ Во Кривичниот суд за денеска се закажани рочишта за предметите на Специјалното јавно обвинителство „Шпион“ и „Трезор“. Во случајот „Шпион“ кој е од 2013 година, осудени се 18 лица за злосторничко ...

Продолжува судењето за „Шпион“

еМагазин - 17.05.2018

Во Кривичниот суд за денеска е закажано рочиште за предметот на Специјалното јавно обвинителство (СЈО), „Шпион“. Во случајот „Шпион“ кој е од 2013 година, осудени се 18 лица за злосторничко здружување, шпионажа, уцена, измама и недозволено ...

Мијалков на суд: Рочиште за „Трезор“

еМагазин - 17.05.2018

Во Кривичниот суд за денеска е закажано рочиште за предметот на Специјалното јавно обвинителство (СЈО), „Трезор“. Во „Трезор“ првообвинет е поранешниот директор на УБК, Сашо Мијалков, поранешниот шеф на неговиот кабинет, Тони Јакимовски, поранешниот ...

Во Кривичниот суд нови рочишта за „Шпион“ и „Трезор“

Канал 77 - 17.05.2018

Во Кривичниот суд за денеска се закажани рочишта за предметите на Специјалното јавно обвинителство „Шпион“ и „Трезор“. Во случајот „Шпион“ кој е од 2013 година, осудени се 18 лица за злосторничко здружување, шпионажа, уцена, измама и недозволено ...

Во Кривичниот суд нови рочишта за „Шпион“ и „Трезор“

ТВ21 - 17.05.2018

Во Кривичниот суд за денеска се закажани рочишта за предметите на Специјалното јавно обвинителство „Шпион“ и „Трезор“. Во случајот „Шпион“ кој е од 2013 година, осудени се 18 лица за злосторничко здружување, шпионажа, уцена, измама и недозволено ...