TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Мурињо е „виновен“ што Сити ќе ја освои Премиер лигата!?

Слободен Печат - 28.02.2021

Сè започна со тој пораз од Тотенхем, Жозе Мурињо го победи Гвардиола и славеше со резултат 2:0, на 21 ноември пред точно три месеци. Комплетно се промени Гвардиола после тој пораз, како и Манчестер сити, од тој момент екипата започна да го игра ...

Се започна со поразот од Мурињо – од тогаш гледаме совршен Сити!

Спортски

Гвардиола урна уште еден рекорд на Мурињо

Спортманија

Гвардиола го сруши рекордот на Мурињо и порача: Ова е најголемиот успех во мојата кариера

Дриблинг

Неверојатно достигнување: Гвардиола стана рекордер во Премиер лигата

Спортски

Гвардиола стигна до историски подвиг на кој Мурињо, Клоп, Фергусон може да му се – поклонат!

Sport 1

Гвардиола: Имавме среќа, математиката е важна на крајот на сезоната

Дерби

Спортманија Sport M Локално Акцент

„Црвените ѓаволи“ од Манчестер се алергични на сино

Gol.mk - 28.02.2021

Германскиот стручњак Томас Тухел го препороди Челзи, кој на својот „Стемфорд Бриџ“ важи за благ фаворит против Манчестер Јунајтед Нè очекува возбудлива пресметка на Челзи и Манчестер Јунајтед, впрочем, повеќето од меѓусебните дуели на сините и ...

Бруно му е неостварена желба на Тухел: Тој е еден од најдобрите играчи за врска

Спортманија

ВИДЕО: Челси и Манчестер Јунајтед со различна математика пред дербито на „Стенфорд Бриџ“

Дриблинг

„Поразот од Јунајтед ми беше најтежок во кариерата, два дена не излегував од мрак“

Sport 1

Тухел: На никого не му е лесно да игра против Челси

Екипа

„Најтешкиот пораз во кариерата го доживеав од Манчестер јунајтед“

Точка

Ноќта кога „аутсајдерот“ Јунајтед го шокира Тухел: Два дена бев надвор од колосек по тој пораз

Спортклуб

Sport M

Фудбалер на Тотенхем призна дека зборувал со Погба откако се соочил со потешкотии во односот со Мурињо

Дерби - 28.02.2021

Жозе Мурињо важи за тренер кој често знае да влезе во клинч со своите фудбалери, а од такво нешто не успеа да се спаси и најскапото засилување во историјата на Тотенхем, Тангуј Ендомбеле. Францускиот интернационалец минатата сезона имаше големи ...

Халф на Тотенхем го обвини Покетино за повредите

SportMedia

Мурињо вели дека Бејл се чувствува среќен во Тотенхем

Опсервер

Мурињо вели дека Бејл се чувствува среќен во Тотенхем

MakPress

20, 200, 500: Што донесе победата над Вест Хем за Пеп Гвардиола?

Gol.mk - 28.02.2021

Победата над Вест Хем беше јубилејна 200-та за Пеп Гвардиола како менаџер на Манчестер Сити, а вкупно 500-та во кариерата. Лидерот во Премиер лигата го совлада Вест Хем со 2-1, со што „граѓаните“ ја забележаа 14-та последователна победа во ...

Манчестер Сити со нова победа во Премиер лигата

Канал5

Фантастичен јубилеј на Гвардиола: Ова ми е најголем успех во кариерата

Екипа

Вест хем се обиде, но не успеа да им застане на патот на Граѓаните: 20-та победа во низа за Сити (видео)

Спортманија

„Граѓаните“ маршираат кон титулата, 20. победа по ред

Слободен Печат

Победа број 200 за Гвардиола на клупата на Манчестер Сити, никој во Премиерлигата не стигнал побрзо до овој јубилеј

24Фудбал

ВИДЕО: И Мојс го проба рецептот на Пеп од „јајца и чоколадо“, Сити го реши и Вест Хем

Gol.mk

Сител SportMedia Дерби Спортски Спортклуб Sport M Екипа Sport 1