TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Внимателно на скопската клиника, има лажен доктор што дере и бега

+инфо - 17.05.2018

Скопјанецот Б.В. (63) вчера пријавил дека околу 13 часот во Комплексот клиники „Мајка Тереза” бил измамен од непознат сторител. Додека чекал со неговата сопруга во Одделот за ортопедија, непознато лице му се претставило како доктор вработен во ...

Лажен доктор измамил пациентка на Клиниката за ортопедија

Вечер - 17.05.2018

Лажен доктор измамил пациентка на Клиниката за ортопедија при што и зел 12 000 денари и избегал. Како што информираа од полицијата околу 13.00 часот во Комплексот клиники „Мајка Тереза”Б.В.

На скопските клиники „оперира“ лажен доктор, зема пари и бега

Слободен Печат - 17.05.2018

Скопјанецот Б.В. (63) вчера пријавил дека околу 13 часот во Комплексот клиники „Мајка Тереза” бил измамен од непознат сторител. Додека чекал со неговата сопруга во Одделот за ортопедија, непознато лице му се претставило како доктор вработен во ...

Внимавајте лажен доктор во Клинички центар,измамил пациентка на Клиниката за ортопедија

24Инфо - 17.05.2018

Внимавајте лажен доктор низ Клинички центар, измамил пациентка на Клиниката за ортопедија Лажен доктор измамил пациентка на Клиниката за ортопедија при што и зел 12 000 денари и избегал. Како што информираа од полицијата околу 13.00 часот во ...

Лажно се претставил како доктор и му зел 12.000 денари

Макфакс - 17.05.2018

Шеесет и три годишен маж бил измамен од непознат сторител во Комплексот клиники „Мајка Тереза“. Додека чекал со неговата сопруга во Одделот за ортопедија, непознат маж му се претставил како доктор вработен во клиниката и почнал да му објаснува за ...

Лажен доктор измамил пациентка на Клиниката за ортопедија

Точка - 17.05.2018

Како што информираа од полицијата околу 13.00 часот во Комплексот клиники „Мајка Тереза”Б.В. (63) додека заедно чекла со неговата сопруга да бидат повикани во ординацијата на докторот непознато лице му се претставило како доктор вработен во ...

Се претставил како доктор и му зел 12.000 денари

Локално - 17.05.2018

Б.В. (63) од Скопје вчера пријавил дека околу 13 часот во Комплексот клиники „Мајка Тереза” бил измамен од непознат сторител. Додека чекал со неговата сопруга во Одделот за ортопедија, непознато лице му се претставило како доктор вработен во ...

Го измамиле на скопска Клиника: Му се претставил како доктор и му земал 12.000 денари

Курир - 17.05.2018

Б.В. (63) од Скопје вчера пријавил дека околу 13.00 часот во Комплексот клиники „Мајка Тереза“ бил измамен од непознат сторител. Додека чекал со неговата сопруга во Одделот за ортопедија, непознато лице му се претставило како доктор вработен во ...

Скопјанец измамен од лажен доктор

А1 On - 17.05.2018

Скопјанец вчера околу 13:00 часот во Комплексот клиники „Мајка Тереза” бил измамен од непознат сторител кој му се претставил како доктор и му се понудил да и помогне на неговата болна сопруга за одреден надомест. Како што информира МВР, додека Б.В.

Скопјанец измамен од лажен доктор

Сител - 17.05.2018

Скопјанец вчера околу 13:00 часот во Комплексот клиники „Мајка Тереза" бил измамен од непознат сторител кој му се претставил како доктор и му се понудил да и помогне на неговата болна сопруга за одреден надомест. Како што информира МВР, додека Б.В.

Лажен доктор му понудил помош и му зел пари – Скопјанец остана без 12.000 денари

Република - 17.05.2018

Скопјанец вчера околу 13:00 часот во Комплексот клиники „Мајка Тереза” бил измамен од непознат сторител кој му се претставил како доктор и му се понудил да и помогне на неговата болна сопруга за одреден надомест. Како што информира МВР, додека Б.В.

Скопјанец измамен од лажен доктор

Кајгана - 17.05.2018

Скопје, 17 мај 2018 (МИА) - Скопјанец вчера околу 13:00 часот во Комплексот клиники „Мајка Тереза" бил измамен од непознат сторител кој му се претставил како доктор и му се понудил да и помогне на неговата болна сопруга за одреден надомест.

Скопјанец измамен од лажен доктор

Стандард - 17.05.2018

Скопјанец вчера околу 13:00 часот во Комплексот клиники „Мајка Тереза” бил измамен од непознат сторител кој му се претставил како доктор и му се понудил да и помогне на неговата болна сопруга за одреден надомест. Како што информира МВР, додека Б.В.

Скопјанец измамен од лажен доктор

Канал5 - 17.05.2018

Скопјанец вчера околу 13:00 часот во Комплексот клиники „Мајка Тереза" бил измамен од непознат сторител кој му се претставил како доктор и му се понудил да и помогне на неговата болна сопруга за одреден надомест. Како што информира МВР, додека Б.В.

Скопјанец измамен од лажен доктор

Независен - 17.05.2018

Скопјанец вчера околу 13:00 часот во Комплексот клиники „Мајка Тереза" бил измамен од непознат сторител кој му се претставил како доктор и му се понудил да и помогне на неговата болна сопруга за одреден надомест. Како што информира МВР, додека Б.В.

Скопјанец измамен од лажен доктор

Н.Македонија - 17.05.2018

Скопјанец вчера околу 13:00 часот во Комплексот клиники „Мајка Тереза” бил измамен од непознат сторител кој му се претставил како доктор и му се понудил да и помогне на неговата болна сопруга за одреден надомест. Како што информира МВР, додека Б.В.

Го измамиле на скопска Клиника: Му се претставил како доктор и му земал 12.000 денари

Скопје инфо - 17.05.2018

Б.В. (63) од Скопје вчера пријавил дека околу 13.00 часот во Комплексот клиники „Мајка Тереза“ бил измамен од непознат сторител. Додека чекал со неговата сопруга во Одделот за ортопедија, непознато лице му се претставило како доктор вработен во ...

Лажно се претставил како доктор и му зел 12.000 денари

Правдико - 17.05.2018

Шеесет и тригодишен маж бил измамен од непознат сторител во комплексот клиники „Мајка Тереза“. Додека чекал со сопругата во одделот за ортопедија, непознат маж му се претставил како доктор вработен на клиниката и почнал да му објаснува за болеста на ...

Скопјанец измамен од лажен доктор

Либертас - 17.05.2018

Скопјанец вчера околу 13:00 часот во Комплексот клиники „Мајка Тереза” бил измамен од непознат сторител кој му се претставил како доктор и му се понудил да и помогне на неговата болна сопруга за одреден надомест. Како што информира МВР, додека Б.В.

Лажно се претставил како доктор и му зел 12.000 денари

Sky - 17.05.2018

Шеесет и тригодишен маж бил измамен од непознат сторител во комплексот клиники „Мајка Тереза“. Додека чекал со сопругата во одделот за ортопедија, непознат маж му се претставил како доктор вработен на клиниката и почнал да му објаснува за болеста на ...

Лажен доктор на Клиника за ортопедија му одзел пари на човек којшто се грижел за својата болна сопруга

Фактор - 17.05.2018

Скопјанец со иницијали Б.В. (63) вчера пријавил дека околу 13 часот во Комплексот клиники „Мајка Тереза” бил измамен од непознат сторител. Тој кажал дека додека чекал со неговата сопруга во Одделот за ортопедија, непознато лице му се претставило ...

Се преставувал како доктор на клиникa, им ги собрал парите и побегнал

Фокус - 17.05.2018

Скопјанецот Б.В. (63) вчера пријавил дека околу 13 часот во Комплексот клиники „Мајка Тереза” бил измамен од непознат сторител. Додека чекал со неговата сопруга во Одделот за ортопедија, непознато лице му се претставило како доктор вработен во ...

Скопјанец измамен од лажен доктор

Бриф - 17.05.2018

Скопјанец вчера околу 13:00 часот во Комплексот клиники „Мајка Тереза” бил измамен од непознат сторител кој му се претставил како доктор и му се понудил да и помогне на неговата болна сопруга за одреден надомест. Како што информира МВР, додека Б.В.

Скопјанец измамен од лажен доктор

ТВ21 - 17.05.2018

Скопјанец вчера околу 13:00 часот во Комплексот клиники „Мајка Тереза” бил измамен од непознат сторител кој му се претставил како доктор и му се понудил да и помогне на неговата болна сопруга за одреден надомест. Како што информира МВР, додека Б.В.

Скопјанец измамен од лажен доктор на клинички

МК News - 17.05.2018

Скопјанец вчера околу 13:00 часот во Комплексот клиники „Мајка Тереза” бил измамен од непознат сторител кој му се претставил како доктор и му се понудил да и помогне на неговата болна сопруга за одреден надомест. Како што информира МВР, додека Б.В.