TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

За него не е многу, но сепак ПСЖ го разнесе Нејмар со една казна

Спортклуб - 12.07.2019

Раководството на ПСЖ донесе одлука да го казни Нејмар со 375 илјади евра поради тоа што Бразилецот не се појави на почетокот на подготовките за новата сезона. Како што тврдат од парискиот клуб Нејмар не кажал никому дека ќе доцни иако таткото на ...

Гризман: Со страст ќе ги бранам боите на Барса

SportMedia - 12.07.2019

Антоан Гризман премина од Атлетико во Барселона за 120 милиони евра! Но Атлетико се најде во клинч со Барселона бидејќи тврди дека треба да добие повеќе пари. Додека тие се караат околу зделката, Гризман е веќе член на Барселона, а откако ...

Гризман со уникатна фраза го опиша својот трансфер во Барселона (Видео)

Дерби - 12.07.2019

Антоан Гризман денеска и официјално беше потврден како бомбастично засилување на Барселона за новата натпреварувачка сезона, трансфер кој и тоа како има своја позадина ако се знае дека каталонскиот гигант претходно во два наврати беше блиску до ...

Барселона се откажала од трансфер на досегашен соиграч на Гризман

Дерби - 12.07.2019

Антоан Гризман ја оствари својата цел и денеска стана фудбалер на Барселона, а шпанскиот шампион сериозно ја разгледувал опцијата да ангажира и негов соиграч, односно досегашен член на Атлетико Мадрид.

Проблем: Атлетико Мадрид има докази, од Барса бара 200 милиони евра за Гризман

SportMedia - 12.07.2019

Според нивните тврдења договорот е постигнат пред да падне сумата на 120 милиони евра и каталонскиот гигант треба да искешира 200 милиони евра. Главната улога ќе го има фудбалскиот сојуз на Шпанија.

Барселона го откупи Гризман за 120 милиони евра, Атлетико се жали дека е малку

Сакам да кажам - 12.07.2019

Барселона потпиша петгодишен договор со францускиот напаѓач Антоан Гризман, откако го откупи од Атлетико Мадрид за 120 милиони евра. Каталонците во исто време го обезбедија 28-годипниот светски првак со откупна клаузула од 800 милиони евра.

Атлетико објави „војна“: Обесштетувањето од Барселона за Гризман е недоволно! (Фото)

Дерби - 12.07.2019

Барселона ова попладне и официјално информираше дека исплатена откупната клаузула од 120 милиони евра која треба да послужи како обесштетување за Атлетико за ангажманот на Антоан Гризман, а ако ова соопштение беше очекувано поради тоа што веќе ...

Атлетико револтиран: Сумата од 120 милиони евра не е доволна!

Спортски - 12.07.2019

Антоан Гризман денеска стана нов фудбалер на Барселона. Шпанскиот првак објави дека го комплетирале трансферот на напаѓачот на Атлетико, а беше објавено откако адвокатите на играчот уплатиле 120 милиони евра во седиштето на Ла Лига.

Кој број Гризман ќе го носи во Барселона?

Спортски - 12.07.2019

После пет години во мадридски Атлетико, Антоан Гризман одлучи да замине, а шпанскиот првак трансферот ќе го чини 120 милиони евра. Се уште не е познато кој број ќе го носи 28-годишниот фудбалер, но се чини дека ќе го добие оној кој најмногу го сака ...

Сега е и официјално: Гризман во Барселона

PressingTV - 12.07.2019

Сега е и официјално, Антоан Гризман е дел од Барселона. Адвокатот на фудбалерот денеска бил во седиштето на Ла Лига и ја платил клаузулата од 120 милиони евра со која тој ќе се пресели на „Камп Ноу“.

ПСЖ ја одби понудата на Барса за Нејмар

+инфо - 12.07.2019

Францускиот шампион ПСЖ ја одбил понудата на Барселона да и понуди четири нејзини фудбалери во размена за Нејмар. Според „Билд“, управата на Барселона и понудила на тимот од Париз четири свои фудбалери Филип Кутињо, Оусман Дембеле, Самуел Умтити и ...

Барселона понуди, ПСЖ експресно одби!

Спортски - 12.07.2019

Барселона денеска го ангажираше Антоан Гризман од Атлетико Мадрид. Каталонците за овој трансфер платија 120 милиони евра, а следниот трансфер би можел да биде уште поголем, бидејќи шпанскиот првак го посакува и Нејмар.

Ќе има трето полувреме, Атлетико се огласи по трансферот на Гризман во Барса, најави тужба и бара 200 милиони

24Фудбал - 12.07.2019

Атлетико Мадрид не се помири со начинот на кој Антоан Гризман премина на Камп Ноу, „колчонероси“ се заканија со тужба и наместо 120 милиони евра, бараат 200 милиони. Сагата околу трансферот на Антоан Гризман заврши денеска откако адвокатот на ...

Сагата нема крај: Атлетико бара 200 милиони евра за Гризман

Екипа - 12.07.2019

Барселона денеска се пофали со мега-трансферот на Антоан Гризман, купувајќи го францускиот ас од Атлетико Мадрид за 120 милиони евра. Сепак, тоа не значи и крај на сагата откако мадридскиот клуб попладнево се јави со соопштение, барајќи Барселона да ...

Французинот од денеска е број еден во Барселона: Гризман го надмина и Меси

Дерби - 12.07.2019

Екипата на Барселона и официјално го потврди трансферот на Антоан Гризман од Атлетико Мадрид, трансфер кој ќе ги чини 120 милиони евра. Французинот во наредните денови ќе стави потпис на договорот кој ќе биде со важност до 2024 година и со тоа ќе ...

Барса плати 120 милиони за Гризман, но Атлетико доби 24 помалку!

Gol.mk - 12.07.2019

Екипата на Барселона од денес и официјално е засилена со уште едно големо фудбалско име. Каталонскиот гигант попладнево ја заврши уплатата од 120 милиони евра и својот напад го збогати со светскиот првак Антоан Гризман.

Атлетико бара уште пари од Барселона за Гризман

Слободен Печат - 12.07.2019

Во мадридскиот тим бараат од Барселона да ја плати дополнителни 80 милиони евра иако клаузулата изнесува 120 милиони евра. Само неколку часа откако Барселона и официјално го претстави Антоан Гризман како најново засилување, се јави поранешниот клуб ...

Гризман денес стана Каталонец: Еве како може да изгледа Барса следната сезона (ФОТО)

Спортски - 12.07.2019

Барселона денес го потврди трансферот на Антоан Гризман. Франзузинот официјално стана играч на Барселона. Нивниот ривал Реал Мадрид веќе доведе неколку засилувања, а денес пристигна и еден од поголемите одговори од Каталонија.

Барселона го потпиша Гризман, и стави откупна клаузула од 800 милиони евра

ТВ21 - 12.07.2019

Барселона во своите редови донесе големо засилување во името на Антоан Гризман од Атлетико Мадрид. Барса ја плати неговата клаузула од договорот со Атлетико која изнесуваше 120 милиони евра, а сега секој кој сака да го види во своите редови, ќе мора ...

Гризман нов играч на Барселона!

СуперСпорт - 12.07.2019

Французинот Антоан Гризман е новиот фудбалер на Барселона. Долго време се шпекулираше за судбината на одличниот французин, а во овие моменти Барселона официјално го потврди трансферот. Каталонците ја информираа јавноста дека Французинот го платиле ...

Двегодишната трансфер-сага заврши со потпис на Гризман во Барселона

Н.Македонија - 12.07.2019

Антоан Гризман денес го официјализираше трансферот во Барселона по двегодишната трансфер-сага и честите поврзувањa на Франзуцинот со шампионот на Примера, јавува „Марка“. Сега веќе поранешниот играч на Атлетико Мадрид беше еден од главните кандидати ...

Атлетико ќе ги тужат Барса и Гризман, бараат 200 наместо 120 милиони

TopSport - 12.07.2019

Атлетико Мадрид потврдија дека планираат да ја тужат Барселона и Антоан Гризман околу трансферот на Французинот на „Ноу Камп“ кој беше потврден денеска, откако Барселона плати 120 милиони евра да се активира клаузулата во неговиот договор.

Реал Сосиедад ептен добро се офајди од трансферот на Гризман во Барселона

Sport 1 - 12.07.2019

Француската суперѕвезда Ентоан Гризман денеска и официјално стана нов фудбалер на Барселона, откако Каталонците ја активираа откупната клаузула и ги платија 120-те милиони евра на Атлетико Мадрид, па офанзивниот фудбалер в недела ќе биде промовиран ...

Трансферот на Гризман се потврди, слави Барса, слави Атлетико, но слави и – Реал Сосиедад!

Спортски - 12.07.2019

Aнтоан Гризман денес и официјалн остана играч на Барселона. Каталонскиот гигант денес ја изврши уплатата од 120 милиони евра за трансферот на францускиот напаѓач после што тој и официјално стана играч на Каталонците.

Официјално: Барселона од трета го обезбеди потписот на Гризман, Французинот ќе има луда откупна клаузула

Дерби - 12.07.2019

Францускиот репрезентативец, Антоан Гризман и официјално е нов член на шпанскиот шампион Барселона. Оваа информација ја потврдија од каталонскиот гигант со што конечно се стави крај на една трансфер сага која траеше подолг временски период.

ОФИЦИЈАЛНО: Гризман е член на Барса за 120 милиони и клаузула од 800 милиони!

Gol.mk - 12.07.2019

Наговестувањата се обестинија - Антоан Гризман од денес и официјално е нов член на Барселона за втор најголем трансфер во светот ова лето и трет најголем трансфер во историјата на славниот каталонски клуб.

Официјално: Барселона потпиша со Гризман и му стави откупна клаузула поголема и од онаа на Меси

24Фудбал - 12.07.2019

Трансфер сагата на Антоан Гризман заврши, од денеска тој е фудбалер на Барселона која ја плати откупната клаузула и потпиша со францускиот фудбалер. Барселона потврди дека го комплетира трансферот на Антоан Гризман кој стави потпис на петгодишен ...

Официјално: Ентоан Гризман е нов фудбалер на Барселона!

Sport 1 - 12.07.2019

Француската ѕвезда Ентоан Гризман и официјално е нов фудбалер на Барселона, откако каталонската гордост објави дека е платена откупната клаузула од 120 милиони евра кон Атлетико Мадрид. Гризман во Барселона ќе потпише петгодишен договор со истек до ...

Официјално: Гризман е новата „ѕвезда“ на Барса

Екипа - 12.07.2019

Сагата конечно заврши, Антоан Гризман од денеска и официјално е нов член на Барселона. Адвокатот на голгеторот денеска во просториите на Ла лига ја плати клаузулата од 120 милиони евра за раскин на договорот со Атлетико, пошто Барселона и официјално ...

Официјално: Гризман е нов фудбалер на Барселона, има и откупна клазула!

Спортски - 12.07.2019

Kрај на сагата! Гризман е нов фудбалер на Барселона! Долго време се шпекулираше за иднината на одличниот Французин, а пред малку Барселона официјално го потврди трансферот. Каталонците објавија дека ја платила клазулата од 120 милиони евра и Гризман ...

Нови драми: Гризман потпиша со Барса, Атлетико подготвува кривична пријава и повеќе пари

Спортклуб - 12.07.2019

Трансфер мистеријата околу новиот клуб на Гризман финишираше денеска, откако беше објавено дека Барселона ја активирала откупната клаузила од 120 милиони евра, кои Атлетико ги бараше за Гризман.

ОФИЦИЈАЛНО: Гризман е дел од Барселона

SportMedia - 12.07.2019

Официјално, Антоан Гризман е дел од Барселона. Ова го објавија двата најголеми спортски медиуми во Шпанија, АС и Марка, а веднаш по нив официјална потврда на својот твитер профил објави и Барселона.

Што прави Гризман додека фудаблскиот свет го исчекува неговиот трансфер? (ФОТО)

Спортски - 12.07.2019

Французинот очигледно баш и не се грижи, а веројатно и нема потреба се би требало да биде многу брзо завршено. Барселона трансферот на Гризман би можела да го потврди и до крајот на денот.

Ова видео е доказ дека трансферот на Гризман е завршен!

Спортски - 12.07.2019

Антоан Гризман многу брзо ќе стане играч на Барселона! Сагата околу трансферот на Гризман може да заврши во секој момент бидејќи Барселона денес платила 120 милиони евра и ја активирала клазулата.

Барселона ја закажа презентацијата на Гризман на „Камп Ноу“

Sport 1 - 12.07.2019

Антоан Гризман денеска официјално ќе ја заврши соработката со Атлетико Мадрид. Неговите адвокати стигнале во Шпанија за да ја активираат клаузулата вредна 120 милиони евра. Откако ќе се завршат правните работи, францускиот фудбалер ќе се приклучи на ...

Се ближи крајот на сагата, адвокатот на Гризман пристигна да ја плати откупната клаузула од 120 милиони евра!

24Фудбал - 12.07.2019

Барселона наскоро ќе го потврди ангажманот на Антоан Гризман, адвокатот на играчот попладнево пристигна во канцелариите на Ла Лига за да ја активира откупната клаузула од 120 милиони евра.

Се ближи крајот на сагата, Адвокатот на Гризман пристигна во канцелариите за да ја плати откупната клаузула од 120 ...

24Фудбал - 12.07.2019

Барселона наскоро ќе го потврди ангажманот на Антоан Гризман, адвокатот на играчот попладнево пристигна во канцелариите на Ла Лига за да ја активира откупната клаузула од 120 милиони евра.

ТРАНСФЕРИ ВО ЖИВО: Барса добила „луда“ идеја, тик-так за Гризман, Интер и Јунајтед преговараат, Крауч се пензионира

Спортски - 12.07.2019

И денес на едно место следете се што се случува на трансфер пазарот ширум Европа! Денес не се исклучува можноста да добиеме потврда за трансферот на Гризман во Барселона. – „Л’Екип“ вчера вечер објави дека Барселона се согласила да ја плати ...

Заврши сагата, Барселона го потврди доаѓaњето на Гризман за 120 милиони евра

TopSport - 12.07.2019

Барселона официјално потврди дека Антоан Гризман е нивни фудбалер по трансферот од Атлетико Мадрид, откако каталонскиот клуб ја плати неговата откупна клаузула од 120 милиони евра, ставајќи крај на сагата која трае повеќе од една сезона.

Сагата со Гризман заврши, Барселона ја плати оштета за Французинот

OhridNews - 12.07.2019

Ентони Гризман само лекарски прегледи го делат од дресот на Барселона, откако клубот ја плати оштетата во висина од 120 милиони евра која Французинот ја имаше како клаузула во договорот со Атлетико Мадрид.

Официјално: Гризман е нов фудбалер на Барселона!

Слободен Печат - 12.07.2019

Сагата заврши, го дочекавме најголемиот трансфер ова лето, Французинот Антоан Гризман од Атлетико Мадрид доаѓа на „Камп Ноу“. Како што и веќе објавивме, адвокатите на Гризман тргнаа во акција да се откупи неговиот договор.

Официјално: Гризман е играч на Барса (видео)

Локално - 12.07.2019

Барселона и официјално го објави трансферот на Антоан Гризман. Каталонскиот клуб ја плати клаузулата од 120 милиони евра за францускиот стрелец и го ослободи од договорот со Атлетико Мадрид.

Барселона нуди четири фудбалери во замена за Нејмар

СуперСпорт - 12.07.2019

Барселона сака да го врати Нејмар, па во моментов бараат начин како да ја убедат управата на ПСЖ да им го продаде Бразилецот. „Билд“ пишува дека најновата понуда испратена до Нејмар не вклучува пари, туку четири фудбалери на Каталонците.

(ОФИЦИЈАЛНО) Барселона го потврди големиот трансфер

Спортклуб - 12.07.2019

Повеќе нема дилеми, она што уште рано од утрово се најавуваше, пред неколку моменти доби и официјална потврда. Каталонците објавија дека французинот Антоан Гризман е нов фудбалер откако Барселона ја активираше трансфер клаузулата од 120 милиони евра ...

Адвокатот на Гризман пристигна во Ла Лига да ја активира откупната клаузула (ВИДЕО)

SportMedia - 12.07.2019

Како што информиравме уште вчера , денеска во просториите на шпанската Ла Лига се појави адвокатот на францускиот репрезентативец Антоан Гризман кој треба да ја активира откупната клаузула од Атлетико (М) во висина од 120 милиони евра.

Понудата на Барселона за Нејмар вклучува само играчи

Локално - 12.07.2019

Трансфер сагата за враќање на Нејмар од ПСЖ во Барселона продолжува. Во последниве неколку месеци, ова е тема бр.1 на трансфер пазарот и на сите им е јасно дека Бразилецот е подготвен да се врати на „Камп Ноу“.

Адвокатите ја активираа клаузулата на Гризман (ВИДЕО)

Слободен Печат - 12.07.2019

Конечно доаѓаат нови информации, адвокатите на Антоан Гризман ја плаќаат ослободителната клаузула да се комплетира трансферот во Барса. Адвокатите на францускиот фудбалер Гризман како што најавија, тоа и го направија, депозит од 120 милиони во ...

Барселона за Нејмар не нуди пари, но нуди тројца играчи!

Спортски - 12.07.2019

За можноста Нејмар да се врати во Барселона многу се пишува, а сега пристигнуваат нови информации. Се повеќе се оние кои сметаат дека Нејмар ги минува последните денови во Париз, а германски „Билд“ тврди дека Барселона испратила понуда за Нејмар.

ПСЖ одби тројца фудбалери на Барса за Нејмар

Екипа - 12.07.2019

Преговорите за големиот камбек на Нејмар во Барселона дефинитивно ќе течат многу бавно откако беше обелоденето дека Барселона воопшто не понудила пари за Бразилецот, туку планира да го осигура неговиот потпис со директна размена за неколку фудбалери.

Барселона ја платила оштетата за Гризман!?

Спортски - 12.07.2019

Долго време трае сагата околу Антоан Гризман и неговиот трансфер во Барселона, а ако му веруваме на француски „Л’Eкип“ таа сага конечно заврши. Реномираниот француски медиум објави дека Барселона конечно ја платила клазулата за Французинот.