TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

КАМПАЊА: Пендаровски потрошил над 90.000 евра, а Иванов повеќе од 500.000 евра

Телеграф - 08.04.2014

Според податоците од Државниот завод за ревизија, во периодот од 24 март до 2 април, најмногу потрошил кандидатот на ВМРО-ДПМНЕ и актуелен претседател, Ѓорѓе Иванов Повеќе од 600.000 евра потрошиле ...

Иванов со „дупка“, Пендаровски со вишок - финансиски извештаи за кампањата

24 Вести - 08.04.2014

Државниот завод за ревизија ги објави Финансиските извештаи за приходите и расходите на изборната кампања на кандидатите за претседател за претсојните претседателски избори.

Иванов во кампањата потрошил 500.000 евра

Телма - 08.04.2014

Во првиот дел од кампањата Ѓорге Иванов потрошил близу 500 илјади евра, а Стево Пендаровски пет пати помалку пари. Големи разлики во финансиските извештаи кои четворицата претседателски кандидати ги ...

Кампања: Иванов потрошил пола милион евра, а Халими ни денар

Нова ТВ - 08.04.2014

Во првите десет дена од претседателската кампања, помеѓу 24 март и 2 април, кандидатот на ВМРО-ДПМНЕ Ѓорѓе Иванов потрошил најмногу пари. Според Државниот завод за ревизија Иванов потрошил двојно ...

Иванов потрошил пола милион евра за првите 10 дена од кампањата, направил минус од 270 илјади евра

Либертас - 08.04.2014

Државната комисија за спречување на корупција согласно со својата обврска од Изборниот законик ги објави финанскиските извештаи за приходите и расходите на жиро-сметката за изборна кампања за ...

Не се штедат пари за кампања

Утрински - 08.04.2014

Сметката на кандидатот на ВМРО-ДПМНЕ отишла во минус над 273 илјади евра Во првите десет дена од изборната кампања претседателскиот кандидат на ВМРО-ДПМНЕ Ѓорге Иванов потрошил најмногу пари за ...

Иванов потрошил пола милион евра за 10 дена кампања

Фактор - 08.04.2014

Четворицата кандидати за претседател ги доставија до Државниот завод за ревизија извештаите а досегашните приходи и расходи од нивните изборни банкарски сметки.

Иванов досега потрошил половина милион евра за кампања!

Фокус - 08.04.2014

Околу 230 илјади евра се собрале од донации до десетиот ден од изборната кампања на претседателскиот кандидат Ѓорге Иванов, покажува извештајот поднесен… Околу 230 илјади евра се собрале од донации ...

Се билда сметката на Иванов од донации- Тој со пола милион, Пендаровски со 92.000 евра, ХАлими со 0 евра

Локално - 08.04.2014

Деновиве особено последните 10-на дена максимално раздвижено по поштите каде се вршат уплати за донации за кампањата на Иванов. Ако во минатиот месец како што ни потврдија извори од „ Македонски ...

Иванов потрошил 500.000 евра, Халими ниту денар

+инфо - 08.04.2014

Во првите десет дена од претседателската кампања, помеѓу 24 март и 2 април, кандидатот на ВМРО-ДПМНЕ Ѓорѓе Иванов потрошил најмногу пари од четворицата кандидати.

ШОКАНТНО: ПЕТ ПАТИ ПОВЕЌЕ ОД СТЕВО - Еве колку потроши Ѓорге Иванов за 10 дена!

Sky - 08.04.2014

Државната комисија за спречување на корупција согласно со својата обврска од Изборниот законик ги објави финанскиските извештаи за приходите и расходите на жиро-сметката за изборна кампања за ...

Колку пари потрошија за Кампањи – Пендаровски над 90.000 евра, Иванов 500.000 евра

МК News - 09.04.2014

Во првите десет дена од претседателската кампања, помеѓу 24 март и 2 април, кандидатот на ВМРО-ДПМНЕ Ѓорѓе Иванов потрошил најмногу пари. Според Државниот завод за ревизија Иванов потрошил двојно ...