TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

(Фото) Борис Џонсон и сопругата уживаа во луксузен рестор во Словенија, еве каков гостин бил Џонсон и колку плаќале

Еспресо - 16.08.2022

Борис и Кери Џонсон го поминаа меден месец како гости на луксузното еко-одморалиште Вила Планинка во Словенија и одморот не помина незабележан. По овој одмор пак, се одлучија да заминат на продолжен одмор во Грција.

Џонсон на одмор, Британија во криза

Кумановски м. - 16.08.2022

Во време кога Британија минува низ неколку кризи, вклучително и историска инфлација и суша, премиерот во заминување Борис Џонсон го започна својот втор одмор за две недели и ги поттикна критиките дека создава вакуум на врвот на земјата додека го ...

Џонсон по втор пат отиде на годишен одмор: Барајте ме само ако е итно (ВИДЕО)

Канал5 - 15.08.2022

Борис Џонсон ќе работи на вториот летен одмор само ако е „итно“, признаа од кабинетот на премиерот. Премиерот во заминување нема да добие никакви официјални документи во текот на неговиот одмор во Грција, рече неговиот портпарол, само неколку часа ...

(Видео) Борис Џонсон пазари во маркет во Грција, не се луксузира

ММС - 15.08.2022

Премиерот на Велика Британија, кој е во заминување, Борис Џонсон, моментално со сопругата одмара во Грција. Грчките медиуми информираат дека летува во близина на Атика, а сајтот „прототема.гр“ благодарејќи на видеа од минували, го снимил Џонсон во ...

(ВИДЕО) Борис Џонсон уловен додека пазари во грчки супермаркет

Скопје1 - 15.08.2022

Британскиот премиер Борис Џонсон моментално е на одмор во Грција, каде мештаните го снимиле како купува намирници во близина на Атина. Џонсон бил во супермаркет со сопругата Кери Симондс, а обезбедувањето ги гледало двајцата.

КАКО СЕКОЈ ОБИЧЕН ЧОВЕК – Грците го „уловиле“ Борис Џонсон, а се изненадиле од реакцијата: Се’ е снимено на ВИДЕО!

Екран - 15.08.2022

Британскиот премиер Борис Џонсон моментално е на одмор во Грција, каде мештаните го снимиле како купува намирници во близина на Атина. Џонсон бил во супермаркет со сопругата Кери Симондс, а ги следеле и двајца од обезбедувањето.

(Видео) Борис Џонсон со сопругата пазаруваат во локален маркет во Грција

Репортер - 15.08.2022

Британскиот премиер Борис Џонсон е на одмор во Грција, каде мештаните го снимиле како купува намирници во близина на Атина. Џонсон бил во супермаркет со сопругата Кери Симондс, а обезбедување ги следело и двајцата.

Британците бесни на премиерот: Земјата е во криза, а Џонсон летува по втор пат

Локално - 16.08.2022

Во време кога Британија минува низ неколку кризи, вклучително и историска инфлација и суша, премиерот во заминување Борис Џонсон го започна својот втор одмор за две недели и ги поттикна критиките дека создава вакуум на врвот на земјата додека го ...

Британија во сѐ поголема криза, а Џонсон го започна вториот одмор

Слободен Печат - 16.08.2022

Во време кога Британија минува низ неколку кризи, вклучително и историска инфлација и сушата којаго зафати островот , премиерот во заминување Борис Џонсон го започна својот втор одмор за две недели и ги поттикна критиките дека создава вакуум на ...