TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Колатерална добивка

Слободен Печат - 08.04.2021

Македонската историја изобилува со примери во кои нашата територија или население биле користени како монета за поткусурување на нашите соседи и на големите сили. Балканските војни, Букурешкиот договор, Првата светска војна се само некои од ...

Брнабиќ: Не размислуваме за воведување задолжително вакцинирање

Сител - 08.04.2021

Српската премиерка Ана Брнабиќ изјави дека владата на Србија не размислува за воведување задолжителна вакцинација и дека тоа би било спротивно на сите стандарди на човековите права. „Вакцинацијата е многу важна, но не можеме да ја направиме ...

„Не размислуваме за воведување на задолжителна вакцинација“, посочи Брнабиќ

ТВ21 - 08.04.2021

Премиерката Ана Брнабиќ изјави денес дека на Србија во овој момент не и е потребна задолжителна вакцинација. На новинарско прашање за одлуката на Европскиот суд за човекови права дека одлуките за задолжителна вакцинација ќе бидат легални, Брнабиќ ...

Србија не размислува за воведување на задолжителна вакцинација

Р.С.Европа - 08.04.2021

На Србија во овој момент не и е потребна задолжителна вакцинација, изјави денеска српската премиерка Ана Брнабиќ. На новинарско прашање за одлуката на Европскиот суд за човекови права дека одлуките за задолжителна вакцинација ќе бидат легални, ...

Не размислуваме за воведување на задолжителна вакцинација, вели Брнабиќ

Вечер Прес - 08.04.2021

Премиерката Ана Брнабиќ изјави денес дека на Србија во овој момент не и е потребна задолжителна вакцинација, јави допсиникот на МИА од Белград. На новинарско прашање за одлуката на Европскиот суд за човекови права дека одлуките за задолжителна ...

Србија „на нож“ со Европа

Слободен Печат - 08.04.2021

На Црна Гора недамна ѝ стигна одговор од Венецијанската комисија по повод најавениот закон за државното обвинителство. На Србија нешто подоцна ѝ беше доставен извештајот на Европскиот парламент за напредокот на земјата на европскиот пат.