TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

ЊУЈОРШКАТА ПОЛИЦИЈА УАПСИ МАЖ КОЈ САКАЛ ДА ЗАПАЛИ КАТЕДРАЛА НА МЕНХЕТН СО ДВЕ КАНТИ БЕНЗИН

Сакам да кажам - 18.04.2019

Њујоршката полиција објави дека уапсила маж кој влегол во катедралата Сент Патрик со две канти полни со бензин. Инцидентот се случил синоќа, кога 37-годишниот маж влегол во црквата на Менхетн и почнал да истура бензин по подот, кога бил сопрен од ...

ВИДЕО: Спречен пожар во уште една катедрала - маж уапсен откако влегол во црква со запалка и бензин

Press24 - 18.04.2019

Триесетиседумгодишен маж е уапсен во Њујорк бидејќи во катедралата Свети Патрик влегол со бензин и запалка. Мажото во катедралата ва Менхетн влегол околу полноќ по средноевропско време и се соочил со обезбедувањето, наведува полицијата, пренесува ...

Спречен „Нотр Дам во Њујорк“, уапсен маж со канти со бензин

Канал5 - 18.04.2019

Њујоршката полиција уапсила 37- годишен маж кој влегол во католичката катедрала Свети Патрик во Њујорк со канти полни со бензин, течен гас и запалка. Веднаш откако осомничениот влегол во катедралата која се наоѓа во центарот на Менхетн му пришол ...

Спречен нов пожар: Уапсен маж пред катедрала во Њујорк со канистери полни бензин и запалки

Слободен Печат - 18.04.2019

37-годишен маж e уапсен откако се обидел да влезе во катедралата Свети Патрик во Њујорк со два канистери полни со бензин и неколку ...

Маж со канистери полни бензин и запалки сакал да влезе во катедралата во Њујорк

Макфакс - 18.04.2019

Триесетиседумгодишен маж e уапсен откако се обидел да влезе во катедралата Свети Патрик во Њујорк со два канистери полни со бензин и неколку запалки, соопшти полицијата. Тој влегол и се судрил со обезбедувањето.

Уапсен маж кој со полни канистри со бензин влегол во катедрала во Њујорк

Нетпрес - 18.04.2019

Трисет и седумгодишен маж во средата вечерта влегол во катедралата посветена на свети Патрик во Њујорк со два канистра полни со бензин, течност за запалки и запалки, соопшти полицијата на американската метропола.

Спречено е палење на уште една катедрала: Њујорчанец е уапсен откако дошол во црквата со запалка и бензин

Точка - 18.04.2019

37-годишен маж е уапсен во Њујорк, откако во катедралата Свети Патрик влегол со бензин и запалка. Мажот во катедралата на Менхетен влегол околу полноќ, по локално време, и се судрил со обезбедувањето, наведува полицијата, пренесува Ројтерс.

Уапсен маж со бензин и запалка во катедралата во Њујорк

AKO - 18.04.2019

Њујоршката полиција уапси 37 годишен маж со канистер со бензин и запалка во рацете како влегува во најголемата катедрала во Њујорк, Сент Патрик. Бидејќи влегол пред 8 часот навечер во катедралата која се наоѓа на Менхетн, обезбедувањето му пришло и ...

Њујорк: Уапсено едно лице со бензин и запалка во катедрала на Менхетн

Независен - 18.04.2019

САД – Њујоршката полиција уапси 37-годишен маж кој синоќа влегол во католичката црква Свети Патрик во Њујорк со канистри со бензин, течен гас и запалка. Бидејќи осомничениот влегол во катедралата во центарот на Менхетн малку пред осум часот вечерта, ...

НАЈНОВА ВЕСТ: Уапсен маж кој со канта бензин се обидел да влезе во катедралата Свети Патрик во Њујорк

Скопје1 - 18.04.2019

Маж на возраст од 37 години е уапсен во средата навечер во Њујорк од како со две канти бензин, две шишиња специјална течност за палење оган и два т.н уреди кои фрлаат искри за потпала на оган, успеал да влезе во катедралата Свети Патрик во Њујорк.

Спречен пожар во уште една катедрала- маж уапсен откако влегол во црква со запалка и бензин

Курир - 18.04.2019

Триесет и седумгодишен маж е уапсен во Њујорк бидејќи во катедралата Свети Патрик влегол со бензин и запалка. Мажот во катедралата ва Менхетн влегол околу полноќ по средноевропско време и се соочил со обезбедувањето, наведува полицијата, пренесува ...

Уапсен маж со бензин и запалка во катедралата во Њујорк

Курир - 18.04.2019

Њујоршката полиција уапси 37-годишен маж со канистер со бензин и запалка во рацете како влегува во најголемата катедрала во Њујорк, Сент Патрик. Бидејќи влегол пред 8 часот навечер во катедралата која се наоѓа на Менхетн, обезбедувањето му пришло и ...

Уапсен маж со бензин и запалка во катедрала на Менхетн во Њујорк

+инфо - 18.04.2019

Њујоршката полиција уапси 37-годишен маж кој синоќа влегол во католичката црква Свети Патрик во Њујорк со канистри со бензин, течен гас и запалка. Бидејќи осомничениот влегол во катедралата во центарот на Менхетн малку пред осум часот вечерта, му ...

Уапсен маж со бензин и запалка во катедралата во Њујорк

Пулс24 - 18.04.2019

Њујоршката полиција уапси 37-годишен маж со канистер со бензин и запалка во рацете како влегува во најголемата катедрала во Њујорк, Сент Патрик. Бидејќи влегол пред 8 часот навечер во катедралата која се наоѓа на Менхетн, обезбедувањето му пришло и ...

Њујорк: Уапсено едно лице со бензин и запалка во катедрала на Менхетн

Опсервер - 18.04.2019

Њујоршката полиција уапси 37-годишен маж кој синоќа влегол во католичката црква Свети Патрик во Њујорк со канистри со бензин, течен гас и запалка. Бидејќи осомничениот влегол во катедралата во центарот на Менхетн малку пред осум часот вечерта, му ...

Уапсен маж со бензин и запалка во катедралата во Њујорк

iPortal - 18.04.2019

Њујоршката полиција уапси 37-годишен маж со канистер со бензин и запалка во рацете како влегува во најголемата катедрала во Њујорк, Сент Патрик. Бидејќи влегол пред 8 часот навечер во катедралата која се наоѓа на Менхетн, обезбедувањето му пришло и ...

Уапсен маж кој со себе носел бензин и запалка во катедрала во Њујорк

Н.Македонија - 18.04.2019

Њујоршката полиција уапси 37-годишен маж кој синоќа влегол во католичката црква Свети Патрик во Њујорк со канистри со бензин, течен гас и запалка. Бидејќи осомничениот влегол во катедралата во центарот на Менхетн малку пред осум часот вечерта, му ...

Уапсен маж со бензин и запалка во катедрала на Менхетн во Њујорк

Магазин - 18.04.2019

Њујоршката полиција уапси 37-годишен маж кој синоќа влегол во католичката црква Свети Патрик во Њујорк со канистри со бензин, течен гас и запалка. Бидејќи осомничениот влегол во катедралата во центарот на Менхетн малку пред осум часот вечерта, му ...

Њујорк: Уапсено едно лице со бензин и запалка во катедрала на Менхетн

Сител - 18.04.2019

Њујоршката полиција уапси 37-годишен маж кој синоќа влегол во католичката црква Свети Патрик во Њујорк со канистри со бензин, течен гас и запалка. Бидејќи осомничениот влегол во катедралата во центарот на Менхетн малку пред осум часот вечерта, му ...

Њујорк: Уапсено едно лице со бензин и запалка во катедрала на Менхетн

24Инфо - 18.04.2019

Њујоршката полиција уапси 37-годишен маж кој синоќа влегол во католичката црква Свети Патрик во Њујорк со канистри со бензин, течен гас и запалка. Бидејќи осомничениот влегол во катедралата во центарот на Менхетн малку пред осум часот вечерта, му ...

Њујорк: Уапсено едно лице со бензин и запалка во катедрала на Менхетн

1tv - 18.04.2019

Њујоршката полиција уапси 37-годишен маж кој синоќа влегол во католичката црква Свети Патрик во Њујорк со канистри со бензин, течен гас и запалка. Бидејќи осомничениот влегол во катедралата во центарот на Менхетн малку пред осум часот вечерта, му ...

Њујорк: Уапсено едно лице со бензин и запалка во катедрала на Менхетн

А1 On - 18.04.2019

Њујоршката полиција уапси 37-годишен маж кој синоќа влегол во католичката црква Свети Патрик во Њујорк со канистри со бензин, течен гас и запалка. Бидејќи осомничениот влегол во катедралата во центарот на Менхетн малку пред осум часот вечерта, му ...

Њујорк: Уапсено едно лице со бензин и запалка во катедрала на Менхетн

Вечер - 18.04.2019

Њујоршката полиција уапси 37-годишен маж кој синоќа влегол во католичката црква Свети Патрик во Њујорк со канистри со бензин, течен гас и запалка. Бидејќи осомничениот влегол во катедралата во центарот на Менхетн малку пред осум часот вечерта, му ...

Њујорк: Уапсено едно лице со бензин и запалка во катедрала на Менхетн

Локално - 18.04.2019

Њујоршката полиција уапси 37-годишен маж кој синоќа влегол во католичката црква Свети Патрик во Њујорк со канистри со бензин, течен гас и запалка. Бидејќи осомничениот влегол во катедралата во центарот на Менхетн малку пред осум часот вечерта, му ...

Њујорк: Уапсено едно лице со бензин и запалка во катедрала на Менхетн

Либертас - 18.04.2019

Њујоршката полиција уапси 37-годишен маж кој синоќа влегол во католичката црква Свети Патрик во Њујорк со канистри со бензин, течен гас и запалка. Бидејќи осомничениот влегол во катедралата во центарот на Менхетн малку пред осум часот вечерта, му ...

Њујорк: Уапсено едно лице со бензин и запалка во катедрала на Менхетн

MakPress - 18.04.2019

Њујоршката полиција уапси 37-годишен маж кој синоќа влегол во католичката црква Свети Патрик во Њујорк со канистри со бензин, течен гас и запалка. Бидејќи осомничениот влегол во катедралата во центарот на Менхетн малку пред осум часот вечерта, му ...