TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Ван Бастен за Ван Дајк: Тој не е лидер

TopSport - 26.11.2022

Легендарниот Марко ван Бастен, јавно го критикуваше капитенот на Холандија Вирџил ван Дајк, по ремито со Еквадор (1:1) на Мундијалот во Катар. Ван Бастен смета дека капитенот не го слдел најдобро движењето на Енер Валенсија, кој на Јужноамериканците ...

Ван Бастен го критикуваше Ван Дајк, а тој му одговори: Лесно е да се зборува од студио…

МакФудбал - 26.11.2022

Холандија одигра само 1-1 против Еквадор во второто коло од групата А на Мундијалот и не успеа веднаш да обезбеди пласман во втората фаза. Холанѓаните поведоа во шестата минута со голот на Коди Гакпо, но одличниот Еквадор израмни во 49.

Ван Дајк му одговори на Ван Бастен: Лесно е да се зборува од студио…

Дерби - 26.11.2022

Холандија имаше доста проблеми во средбата со Еквадор е ремито од 1-1 за нив е повеќе од поволен резултат за нив ако се земат во предвид случувањата во Доха. Сосема очекувано по едно вакво издание има критики за репрезентацијата, за поединци, па ...

Ван Бастен јавно го критикувал Ван Дајк по ремито на Холандија

Дерби - 26.11.2022

Холандските репрезентативци беа самокритични по ремито со Еквадор, но тоа не ги спаси од негативни коментари од поранешните фудбалери од оваа земја. Марко ван Бастен повторно испратил директен напад, овојпат на сметка на капитенот Вирџил ван Дајк, ...

Ван Бастен за Ван Дајк: Тој не е лидер

Макфакс - 26.11.2022

Легендарниот Марко ван Бастен, јавно го критикуваше капитенот на Холандија Вирџил ван Дајк, по ремито со Еквадор (1:1) на Мундијалот во Катар. Ван Бастен смета дека капитенот не го слдел најдобро движењето на Енер Валенсија, кој на Јужноамериканците ...

Ван Бастен за Ван Дајк: Тој не е лидер

А1 On - 26.11.2022

Легендарниот Марко ван Бастен, јавно го критикуваше капитенот на Холандија Вирџил ван Дајк, по ремито со Еквадор (1:1) на Мундијалот во Катар. Ван Бастен смета дека капитенот не го слдел најдобро движењето на Енер Валенсија, кој на Јужноамериканците ...