TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Еден час Твитер беше недостапен за корисниците

Кумановски м. - 12.07.2019

Корисниците на Твитер ширум светот вчеравечер не можеа да пристапат до социјалната мрежа. Британски „Индепендент“ наведе дека проблемите на Твитер, кои започнале околу 21 часот и траеле околу еден час, биле пријавени од корисници кои не можеле да се ...

Повеќе од 70.000 луѓе не можат да пристапат до Твитер

МКД - 11.07.2019

Акциите на Твитер се во пад откако корисниците ширум светот објавија проблеми со пристапот до платформата за микроблогирање, јави Ројтерс . „Во моментов ги испитуваме проблемите со кои луѓето се соочуваат при пристапот до Твитер“, рече портпаролката ...

„Твитер“ падна – илјадници корисници не можат да се логираат на платформата

Макфакс - 11.07.2019

Илјадници корисници ширум светот не можат да се вклучат на „Твитер“. Од компанијата првично наведоа дека ги испитуваат можните причините поради кои корисниците не можат да пристапат до платформата, а подоцна соопштија дека проблемот настанал поради ...

Недостапна социјалната мрежа „Твитер“ – корисниците се жалат дека не можат да пристапат

ТВ21 - 11.07.2019

Повеќето корисници кои се обидоа да се вклучат на нивната сметка на Твитер, се чувствуваа непријатно во текот на изминатите часови бидејќи таа е недостапна. Корисниците на интернет во североисточните и северозападните држави на САД, како и во ...

“Падна” Твитер, повеќе од 70.000 луѓе не можат да пристапат

Скопје1 - 11.07.2019

Акциите на Твитер се во пад откако корисниците ширум светот објавија проблеми со пристапот до платформата за микроблогирање, јави Ројтерс . „Во моментов ги испитуваме проблемите со кои луѓето се соочуваат при пристапот до Твитер“, рече портпаролката ...

Падна „Твитер“: 70.000 корисници пријавуваат проблеми

Курир - 11.07.2019

Акциите на Твитер се во пад откако корисниците ширум светот објавија проблеми со пристапот до платформата за микроблогирање, јави Ројтерс . „Во моментов ги испитуваме проблемите со кои луѓето се соочуваат при пристапот до Твитер“, рече портпаролката ...