TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Bugatti Chiron Sport 110 Ans Edition: Ултра ексклузивен роденденски модел

Високи Октани - 12.02.2019

Bugatti го прославува својот 110-ти роденден со специјална верзија на Chiron Chiron Sport 110 Ans Edition е заснован врз Bugatti Chiron Sport, ќе биде достапен исклучиво во специјална мат Steel Blue боја, со елементи од јаглеродни влакна и со ...

Ќе има само 20 вакви автомобили: Ова е Bugatti Chiron Sport “110 Ans Edition”

Точка - 12.02.2019

Новиот Chiron Sport “110 Ans Edition” е заснован на „обичниот“ Chiron Sport, но во овој случај ќе биде достапен во исклучиво мат “Steel Blue” боја, елементи од карбонски влакна и детали во боите на француското знаме.

Во Женева доаѓа автомобил од 16.000.000 евра?!

Додај Гас - 12.02.2019

Ако милевте дека 5,8 милиони долари за автомобил е ненормална цена, тогаш за еден месец очекувајте нешто уште „поненормално“… Bugatti Divo (5.800.000 долари) Францускиот производител на суперавтомобили, Bugatti, на авто алонот во Женева на почетокот ...

Вака изгледа супер автомобилот од 16 милиони евра

Макфакс - 12.02.2019

Францускиот производител на суперавтомобили Бугати (Bugatti) треба да го изложи на саемот во Женева автомобилот во вредност од 16 милиони евра. Бугати во најпопуларниот салон ќе го претстави уникатниот хиперавтомобил.

Специјалниот Bugatti Chiron Sport „110 Ans Edition“

Кајгана - 11.02.2019

Францускиот производител на суперавтомобили Bugatti годинава одбележува 110 години од основањето на компанијата, и по повод овој јубилеј ќе ја претстави специјалната верзија на моделот Chiron, наречена „110 Ans Edition“.

Бугати со нов автомобил го прослави 110. роденден- чини 16 милиони евра

Канал5 - 11.02.2019

Бугати се реши својот 110. роденден да го прослави со специјална верзија на моделот Хирон. Серијата е ограничена на само 20 примероци и е базирана на спортската изведба на овој суперавтомобил.

Bugatti го слави 110-от роденден со ново лимитирано издание

Додај Гас - 11.02.2019

Наместо роденденска торта, пред нас е специјална изведба на Chiron Серијата е ограничена на 20 примероци и е заснована на Sport изведбата, што значи дека има дополнителни избрусени перформанси.

Специјално издание по повод 110 години од брендот – ќе ги има само 20 вакви

Таратур - 11.02.2019

Култниот спортски автомобилски бренд Bugatti го одбележува свеото 110-годишно постоење, па по тој повод ќе пушти во оптек лимитирана специјална верзија на моделот Chiron. Chiron Sport „110 Ans Edition” ќе биде заснован на регуларниот Bugattiju ...

Вака изгледа супер автомобилот од 16 милиони евра

USB - 12.02.2019

Францускиот производител на суперавтомобили „Бугати“ на саемот во Женева треба да го изложи автомобилот во вредност од 16 милиони евра. „Бугати“ во најпопуларниот салон ќе го претстави уникатниот хиперавтомобил.

Автомобил од 16.000.000 eвра

Денар - 12.02.2019

Францускиот производител на суперавтомобили „Bugatti“ на саемот во Женева треба да го изложи автомобилот во вредност од 16 милиони евра. „Bugatti“ во најпопуларниот салон ќе го претстави уникатниот хиперавтомобил.