TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

ВИДЕО: ВАР драма во Мадрид, Реал никако да го престигне Атлетико!

Слободен Печат - 10.05.2021

Фудбалерите на Реал Мадрид и Севиља одиграа нерешено 2:2 во натпреварот од 35 коло во најсилното шпанско првенство. Мечот започна одлично за екипата на Зинедин Зидан, но брзо се претвори во кошмар за „кралскиот“ клуб.

ВИДЕО: Лудата ВАР-одлука која може да ја реши Примера – наместо пенал за Реал, насјтрога казна за Севиља!

Gol.mk

ВИДЕО: Критикуваниот Азар во 94. минута донесе реми за Реал со Севиља!

Gol.mk

Реал Мадрид во 94. минута се спаси од пораз од Севиља (ВИДЕО)

24Фудбал

Азар во 94. минута го спаси Реал Мадрид од пораз против Севилја (ВИДЕО)

Sport 1

Реал извлече реми против Севилја, Атлетико останува лидер на табелата (ВИДЕО)

Дерби

Реал испушти златна шанса, ВАР-технологијата им пресуди на мадриѓаните

Спортманија

Sport 1 Спортклуб SportMedia Дриблинг Спортклуб Курир МКД Gol.mk