TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Хороскоп и полна месечина на 13 Октомври: За сите знаци, нови животни промени

Женски магазин - 09.10.2019

Во недела, на 13 октомври 2019 година, нè чека полната месечина во знакот на Овен и ќе донесе големи промени во животот на секој од нас, пишува „Ловесенс„. Можно е дека ќе ја сретнете љубовта од минатото и ќе ви се даде нова шанса.

Ова се трите НАЈНАПОРНИ хороскопски знаци! Дали и Вие сте меѓу нив?

Слободен Печат - 09.10.2019

Доколку сакате да знаете дали и вие сте еден од најнапорните 3 знаци во Зодијакот, тогаш продолжете со читање… Секој хороскопски знак има исто толку маани колку што има позитивни страни, но некои знаци знаат да бидат толку иритантни и напорни што не ...

Во овие три хороскопски знаци се раѓаат најорганизираните луѓе

Точка - 09.10.2019

Иако секогаш се зафатени и никогаш не губат време за „излежување“, овие три хороскопски знаци секогаш успешно го организираат својот ден, а притоа не забораваат ниту пак се одрекуваат од некоја задача.

Овие хороскопски знаци се многу внимателни кога се вљубуваат затоа никогаш не ризикуваат

Скопје24 - 09.10.2019

Припадниците на овие знаци се толку внимателни кога запознаваат нов партнер, што си дозволуваат да се вљубат дури по некое време. Рак Најголемите емотивци меѓу хороскопски знаци, воедно и најбавно се вљубуваат од многу едноставна причина – еднаш ...

Лицата родени во овие знаци на зодијакот најчесто се разведуваат

Екран - 09.10.2019

Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак… Никој не стапува во брак за да се разведе, но за жал многу бракови завршуваат токму така.

Личностите родени во овие хороскопски знаци најчесто се разведуваат

Кајгана - 09.10.2019

Никој не стапува во брак со намера да се разведе, но многу бракови во денешно време завршуваат токму така. Ако сте родени во еден од овие хороскопски знаци размислете добро пред да се одлучите за брак, бидејќи шансите за развод се поголеми од ...

Период на позитивни промени: Наредниот период ќе биде одличен за овие три хороскопски знаци

Убавина и Здравје - 09.10.2019

Претстојниот период ќе им биде исклучително наклонет на некои знаци На овие три хороскопски знаци им претстојат хармонични односи и мирен период. Ѕвездите ќе бидат на нивна страна, па затоа би требало максимално да го искористат периодов.

Овие 3 хороскопски знаци ќе го свртат тркалото на среќата овој октомври

Нане - 09.10.2019

Еве кои хороскопски знаци може да им посакаат добредојде на позитивните промени и среќата, овој месец. Доколку сакате да бидете во тек со „хороскопските случувања“ погледнете ја мобилната апликација Хороскоп на македонски јазик , која можете ...

6 хороскопски знаци ќе најдат среќа до крајот на 2019 година

Lady - 09.10.2019

Иако интересните настани за сите хороскопски знаци се должат до крајот на 2019 година, за шест од нив преостанатите месеци ќе ја доведат во живот нивната очекувана среќа. Кој е вашиот хороскопски знак? Девица Минатата година не беше задоволителна за ...

3-те хороскопски знаци кои се најталентирани инстаграмџии кога се инспирирани од љубовта

Кафе пауза - 09.10.2019

Овие хороскопски знаци се инспирирани од љубовта и обожаваат да ја покажуваат преку својата креативност на Инстаграм. Па, ако сте заљубени и родени во еден од овие знаци, тогаш шансите се дека вашиот профил на Инстаграм значително ќе напредува ...

Оваа недела 3 хороскопски знаци ќе имаат НЕВИДЕНА СРЕЌА и тоа за нив е САМО ПОЧЕТОК!

Слободен Печат - 09.10.2019

Дали и вие сте меѓу овие среќници? Додека некои хороскопски знаци ќе имаат тешка недела, три знаци од хороскопот ќе имаат многу среќа во текот на оваа недела. Во астрологијата нема мирна застоена пловидба.

Дневен хороскоп за 09.10.2019: Водолии – внимавајте да не ве изиграат, Девици – не се потпирајте на никого

Црнобело - 09.10.2019

Денешниот ден за некого крие ризици, а за други успеси - што го очекува вашиот хороскопски знак ...

Ѕвездите им се наклонети: Во кои хороскопски знаци се раѓаат најубавите луѓе?

Вечер - 08.10.2019

Како и особините и карактерот, така и убавината може да биде предодредена од хороскопскиот знак, а се чини дека ѕвездите се најмногу наклонети кон следните три хороскопски знаци. Вага Многумина се сложуваат дека во знакот на Вага се раѓаат ...

Хороскопски знаци кои НЕ ЗНААТ што е тоа НЕРВОЗА!

Слободен Печат - 08.10.2019

Кои се тие хороскопски знаци кои не се нервираат воопшто? Љубителите на хороскопот досега имаат направено голем број истражувања за да дознаат кои знаци ќе имаат долг и здрав живот. Ако сметате дека хороскопот и здравјето не се воопшто поврзани, ...

Четири хороскопски знаци кои не поднесуваат есен и зима

Скопје24 - 08.10.2019

Додека едни уживаат во студеното време, други едвај чекаат да дојде летото. Четири знаци кои не поднесувааат есен и зима се: Овен, Близнаци, Рак и Лав. Овен Како прв огнен знак со кој започнува пролетта, Овните не поднесуваат студено време.

Хороскопски знаци кои се секогаш подготвени за љубовни експерименти

Кајгана - 08.10.2019

Хороскопот открива доста интересни и интимни работи за карактерот на луѓето, па дури и тоа какви љубовници се тие, дали се романтични и нежни или страсни и секогаш подготвени да пробаат нешто поразлично.

Смешен хороскоп кој на комичен начин ја открива вистината за хороскопските знаци

Пулс24 - 08.10.2019

Кој вели дека хороскопот не може да биде и малку смешен? Можеби ова не ги опишува детално карактеристиките на хороскопските знаци, но сигурно некои од Вас ќе се пронајдат зад кулисите на овие реченици. Овен Лидер, водач, секогаш главен.

8 причини зошто жените Риби се најдобри за врска

Кафе пауза - 08.10.2019

Жените кои се Риби во хороскоп се жени со кои сакате да го поминете остатокот од животот. Тие се познати по својата мудрост и може да ве советуваат во речиси секоја област. Овие жени не се плашат да даваат, а да не добијат ништо.

Овие 7 врски помеѓу хороскопски знаци се осудени на пропаст

Вистина.мк - 08.10.2019

На некои парови ниту ѕвездите не им се наклонети еве кои се: Јарец и Стрелец Овие два знака се сосема различни. Луѓето родени во знакот на Јарец многу лесно се разочаруваат, иако тврдат дека љубота не им е важна, сепак сонуваат да ја пронајдат ...

Овие 2 хороскопски знака сметаат дека се попаметните од останатите

Нане - 08.10.2019

Тие имаат став и мислење за сè, па дури и кога никој не ги прашал. Иако важат за едни од најинтелигентните хороскопски знаци, сепак ова дуо смета дека е попаметно од нивната околина и не се плашат тоа и јасно да го кажат.

Кој е најнапорниот хороскопски знак

Алсат-М - 08.10.2019

Според хороскопот, девиците се најголеми злопамтила и луѓе што и за најмали ситници прават драми. Токму таа нивна карактеристика ги одбива другите од нив. Тие секогаш памтат, имаат одлична меморија и воопшто не им е непријатно да Ве потсетуваат дека ...

Не може да се потпрете на нив – 3 најмалку одговорни хороскопски знаци

Црнобело - 08.10.2019

Тие не преземаат одговорност за своите постапки и никогаш не може да бидете сигурни дека нема да ве остават на цедило – кои знаци се најмалку одговорни? За зрели луѓе се сметаат оние кои можат да преземат целосна одговорност за работите во животот и ...

ЧУВАЈТЕ СЕ ОД НЕГО: Кој e најлицемерниот хороскопски знак?!

Lady - 08.10.2019

“Дволични“ е само благ израз за овие личности кои мислат едно, друго и трето, а потоа прават нешто сосема десетто. За нив се вели дека се површни, бидејќи тие се во можност да се восхитуваат на едно нешто со часови, а буквално да мислат нешто сосема ...

Трите хороскопски знака кои астролозите ги опишуваат како најиритантни

Нетпрес - 08.10.2019

Ако може да ѝ се верува на астрологијата, луѓето родени во овие хороскопски знаци се шампиони во нервирање на другите луѓе. Тие се толку напорни што понекогаш не можат да се поднесат ни себеси. Шкорпија Во нивниот свет, другите се секогаш виновни.

Дневен хороскоп за 08.10.2019: Вагите да бидат спонтани, Водолиите да не ја злоупотребат контролата

Црнобело - 08.10.2019

На кое поле ќе владеете и дали контролата ќе биде во ваши раце или треба да се препуштите на другите? Со што ќе се соочите денес и колку ќе ви биде успешен денот на поле љубов, кариера и пријателски односи? Прочитајте во дневниот ...

Овие две хороскопски знаци сметаат дека се попаметните од останатите

Скопје24 - 08.10.2019

Тие имаат став и мислење за сè, па дури и кога никој не ги прашал. Иако важат за едни од најинтелигентните хороскопски знаци, сепак ова дуо смета дека е попаметно од нивната околина и не се плашат тоа и јасно да го кажат.

Никому не му се симпатични:Три хороскопски знаци астролозите ги опишуваат како најиритантни

Press24 - 08.10.2019

Ако може да ѝ се верува на астрологијата, луѓето родени во овие хороскопски знаци се шампиони во нервирање на другите луѓе. Тие се толку напорни што понекогаш не можат да се поднесат ни себеси. Шкорпија Во нивниот свет, другите се секогаш виновни.

Овие 3 хороскопски знаци ќе го свртат тркалото на среќата овој октомври

Скопје24 - 09.10.2019

Еве кои хороскопски знаци може да им посакаат добредојде на позитивните промени и среќата, овој месец. 1. Овен Според прогнозите, Овенот во текот на Октомври ќе успее да ги надмине сите стари стравови и на крај ќе се осмели да направи радикални ...

Овие 7 врски помеѓу хороскопски знаци се осудени на пропаст

Скопје24 - 09.10.2019

На некои парови ниту ѕвездите не им се наклонети еве кои се: Јарец и Стрелец Овие два знака се сосема различни. Луѓето родени во знакот на Јарец многу лесно се разочаруваат, иако тврдат дека љубота не им е важна, сепак сонуваат да ја пронајдат ...

Личностите родени во овие хороскопски знаци најчесто се разведуваат

Скопје24 - 09.10.2019

Никој не стапува во брак со намера да се разведе, но многу бракови во денешно време завршуваат токму така. Ако сте родени во еден од овие хороскопски знаци размислете добро пред да се одлучите за брак, бидејќи шансите за развод се поголеми од ...