TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Август продолжува со топло и сончево време

Gostivarpress.mk - 19.08.2019

Во текот на новата работна недела, времето во гостиварскиот регион ќе биде топло и сончево, со високи дневни температури и УВ зрачење. Понеделничкиот ден носи Сонце со мала до умерена облачност и слаб ветер.

Времето денеска, сончево и топлло

Алсат-М - 19.08.2019

Во Македонија денеска ќе преовладува сончево време, со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер претежно од источен правец. Максималната температура ќе достигне до 35 степени.

Сончево и топло со температури до 35 степени

МКД - 19.08.2019

Денеска времето во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер претежно од источен правец. УВ индексот ќе биде 8. Максималните дневни температури ќе достигнат во Скопје 34 Целзиусови степени,Маврово 27, ...

СОНЧЕВО И ТОПЛО: Какво време не очекува оваа работна недела?

Фактор - 19.08.2019

Ако излегувате на отворено во периодот од 10 до 17 часот заштитете се. Според синоптичарите за првиот работен ден од оваа недела не очекува сончево време со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер претежно од источен правец.

И утре ќе ни треба разладување на максимални 35 степени

ММС - 18.08.2019

УХМР за утре најавува сончево време со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер претежно од источен правец. Минималната температура ќе биде во интервал од 9 до 17, а максималната од 28 до 35 степени.

Во наредните денови и до 38 степени

Тера - 18.08.2019

Времето денеска сончево со слаб североисточен, а во југоисточните делови со умерен југоисточен ветер. Максималната температура ќе биде во интервал од 27 до 35 степени. Во наредните денови продолжува периодот на стабилно и топло време со постепен ...

Повторно се вратија горештините – УХМР со нови најави

Centar - 18.08.2019

Продолжува периодот на стабилно и топло време со постепен пораст на температурата на воздухот. Деска ќе биде сончево со слаб североисточен, а во југоисточните делови со умерен југоисточен ветер.

Наредната седмица сончево и топло време

OhridNews - 18.08.2019

Времето во Охрид во текот на наредната седмица ќе биде сончево и топло со максимална температура од 28 до 30 степени, а минималната од 15 до 17. Услови за краткотраен дожд и грмотевици ќе има во четврток.

Топлото време се враќа во Македонија- еве какво време не очекува денес

Скопје24 - 18.08.2019

Времето денеска ќе биде сончево сo слаб до умерен северен ветер. Утринската температура ќе се движи од 8 до 18 степени, а дневната температура од 24 до 35 степени. УВ индексот ќе изнесув 8.

Прогноза за времето денеска, сончево со умерен ветер

Алсат-М - 18.08.2019

Во земјава денеска ќе преовладува претежно сончево време сo слаб до умерен северен ветер. Температурата ќе достигне до 35 степени. Во Скопје слично време, со температура до 33 ...

Следува период на сончево и топло време

МКД - 18.08.2019

Денеска времето ќе биде претежно сончево сo слаб до умерен северен ветер. УВ индексот ќе биде 8. Максималните дневни температури ќе бидат во Скопје и Кавадарци 33 Целзиусови степени, Маврово 24, Охрид и Берово 28, Битола 31, Крива Паланка 29, Дојран ...

Денеска сончево со максимални 35 степени

ММС - 18.08.2019

Денеска не’ очекува претежно сончево време, сo слаб до умерен северен ветер со максимална темепратура од 28 до 35 степени. Во Скопје, сончево со слаб до умерен северен ветер. Т-ра 14 / 33 степени.

Еве ја временската прогноза за денеска

Фактор - 18.08.2019

Ширум земјава времето денеска ќе биде сончево сo слаб до умерен северен ветер. Утринската температура ќе се движи од 8 до 18 степени, а дневната температура од 24 до 35 степени. УВ индексот ќе изнесув 8.

Времето денеска: Сончево и топло со температура до 35 степени

ММС - 19.08.2019

Денеска времето во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер претежно од источен правец. УВ индексот ќе биде 8. Максималните дневни температури ќе достигнат во Скопје и во Штип до 34 Целзиусови степени, ...

Време: Сончево, до 33 степени и УВ индекс 8

Денешен - 18.08.2019

Денеска времето во Македонија ќе биде претежно сончево со слаб до умерен северен ветер, со УВ индекс 8. Утринската температура ќе се движи од 8 до 18 степени, а максималната дневна ќе достигне 35 степени Целзиусови.

Сончево и топло време за викендот

Р.С.Европа - 17.08.2019

Денеска не очекува сончево време со мала до умерена локална облачност со максимални температури до 35 степени Целзиусови. Се очекува и да дува северен ветер долж Повардарието, додека УВ индексот ќе се искачи до 7, велат УХМР.

Следи стабилно и топло време

Макфакс - 17.08.2019

Времето денеска ќе биде претежно сончево сo слаб до умерен северен ветер. Минималната температура ќе биде во интервал од 8 до 18 а максималната од 28 до 35 степени. Во Скопје, сончево со слаб до умерен северен ветер.

После кратко освежување, повторно пекол – УХМР со нови најави за времето

Centar - 17.08.2019

Следува период на стабилно време со постепен пораст на температурата. Прогноза за 18.08.2019 Минимална температура: 9°C до 18°C Максимална температура: 28°С до 36°C Претежно сончево. Ќе дува слаб до умерен северен ветер.

Топол викенд

OhridNews - 17.08.2019

Времето денеска ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност и со умерен ветер од северен правец. Максималната температура во Охридскиот регион ќе достигне до 29 степени Целзиусови, а индексот на УВ зрачење ќе иснесува 7.

Денеска сончево и топло- еве какво време не очекува во текот на наредните денови

Курир - 17.08.2019

Времето во земјава ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност и со умерен, а вдолж Повардарието засилен ветер од северен правец. УВ=7 Утринската температура ќе се движи од девет до 20 степени, а дневната од 23 до 35 степени.

Сончево со мала облачност, температурата до 35 степени

Независен - 19.08.2019

Времето денеска ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер претежно од источен правец. УВ индексот ќе изнесува 8. Утринската температура ќе се движи од 9 до 17 степени, а дневната температура од 27 до 35 степени.

Повторно сончево и топло време

Локално - 18.08.2019

Денеска времето ќе биде претежно сончево сo слаб до умерен северен ветер. УВ индексот ќе биде 8. Максималните дневни температури ќе бидат во Скопје и Кавадарци 33 Целзиусови степени, Маврово 24, Охрид и Берово 28, Битола 31, Крива Паланка 29, Дојран ...

Сончево со слаб северен ветер, температурата до 35 степени

Опсервер - 18.08.2019

Времето денеска ќе биде сончево сo слаб до умерен северен ветер. Утринската температура ќе се движи од 8 до 18 степени, а дневната температура од 24 до 35 степени. УВ индексот ќе изнесув 8.

Сончево и топло со температура до 35 степени

Локално - 17.08.2019

Времето утре ќе биде претежно сончево сo слаб до умерен северен ветер. Минималната температура ќе биде во интервал од 8 до 18 а максималната од 28 до 35 степени. Во Скопје, сончево со слаб до умерен северен ветер.

Метео: Стабилно и сончево време со температури до 30. степен

Нова ТВ - 17.08.2019

Времето во земјава ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност и со умерен, а долж Повардарието засилен ветер од северен правец. УВ индексот ќе биде 7. Утринската температура ќе се движи од девет до 20 степени, а дневната од 23 до 35 ...

Сончево со мала облачност, температурата до 35 степени

Опсервер - 19.08.2019

Времето денеска ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер претежно од источен правец. УВ индексот ќе изнесува 8. Утринската температура ќе се движи од 9 до 17 степени, а дневната температура од 27 до 35 степени.

Сончево со слаб северен ветер, температурата до 35 степени

Сител - 18.08.2019

Времето денеска ќе биде сончево сo слаб до умерен северен ветер. Утринската температура ќе се движи од 8 до 18 степени, а дневната температура од 24 до 35 степени. УВ индексот ќе изнесув 8.

Утре сончево и топло со температура до 35 степени

24Инфо - 17.08.2019

Времето утре ќе биде претежно сончево сo слаб до умерен северен ветер. Минималната температура ќе биде во интервал од 8 до 18 а максималната од 28 до 35 степени. Во Скопје, сончево со слаб до умерен северен ветер.

Денеска сончево и топло

Нетпрес - 17.08.2019

Времето во земјава ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност и со умерен, а вдолж Повардарието засилен ветер од северен правец. УВ=7 Утринската температура ќе се движи од девет до 20 степени, а дневната од 23 до 35 степени.

Сончево со температурата до 35 степени

Слободен Печат - 19.08.2019

Во Скопје и околината сончево време со утринска температура до 15 степени, а дневна температура до 34 степени. Времето денеска ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер претежно од источен правец.

Сончево со слаб северен ветер, температурата до 35 степени

4NEWS - 18.08.2019

Времето денеска ќе биде сончево сo слаб до умерен северен ветер. Утринската температура ќе се движи од 8 до 18 степени, а дневната температура од 24 до 35 степени. УВ индексот ќе изнесув 8.

Утре топло, но не пеколно жешко

+инфо - 17.08.2019

Времето утре ќе биде претежно сончево сo слаб до умерен северен ветер. Минималната температура ќе биде во интервал од 8 до 18 а максималната од 28 до 35 степени Целзиусови, известуваат од АМСМ.

После кратко освежување, повторно пекол - УХМР со нови најави

Press24 - 17.08.2019

Времето во земјава ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност и со умерен, а вдолж Повардарието засилен ветер од северен правец. УВ=7 Утринската температура ќе се движи од девет до 20 степени, а дневната од 23 до 35 степени.

Сончево со мала облачност, температурата до 35 степени

Локално - 19.08.2019

Времето денеска ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер претежно од источен правец. УВ индексот ќе изнесува 8. Утринската температура ќе се движи од 9 до 17 степени, а дневната температура од 27 до 35 степени.

Сончево и топло со умерен северен ветер

Пулс24 - 18.08.2019

Времето во земјава денес ќе биде сончево сo слаб до умерен северен ветер. Утринската температура ќе се движи од 8 до 18 степени, а дневната од 24 до 35 степени Целзиусови. УВ индексот ќе достигне вредност 8.

Следи стабилно и топло време

Н.Македонија - 17.08.2019

Времето денеска ќе биде претежно сончево сo слаб до умерен северен ветер. Минималната температура ќе биде во интервал од 8 до 18, а максималната од 28 до 35 степени. Во Скопје, сончево со слаб до умерен северен ветер.

СОНЧЕВО ВРЕМЕ ВО МАКЕДОНИЈА: Мала до умерена локална облачност и умерен ветар!

Магазин - 17.08.2019

Денес времето во земјава ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност и со умерен, а долж Повардарието засилен ветер од северен правец. УВ=7 Утринската температура ќе се движи од девет до 20 степени, а дневната од 23 до 35 степени.

Сончево со температура до 35 степени

Макфакс - 19.08.2019

Времето денеска ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер претежно од источен правец. Минималната температура ќе биде во интервал од 9 до 17, а максималната од 28 до 35 степени.

Сончево со слаб северен ветер, температурата до 35 степени

А1 On - 18.08.2019

Времето денеска ќе биде сончево сo слаб до умерен северен ветер. Утринската температура ќе се движи од 8 до 18 степени, а дневната температура од 24 до 35 степени. УВ индексот ќе изнесува 8.

Утре сончево и топло со температура до 35 степени

iPortal - 17.08.2019

Времето утре ќе биде претежно сончево сo слаб до умерен северен ветер. Минималната температура ќе биде во интервал од 8 до 18 а максималната од 28 до 35 степени. Во Скопје, сончево со слаб до умерен северен ветер.

Сончево со мала до умерена локална облачност

Денар - 17.01.2020

Времето во земјава ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност. Кон крајот на денот по одделни котлини ќе има појава на магла и ниска облачност. Утринската температура ќе се движи од минус еден до минус седум, а дневната температура од шест ...

Времето топло со температура до 35 степени

+инфо - 19.08.2019

Времето денеска ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер претежно од источен правец. УВ индексот ќе изнесува 8. Утринската температура ќе се движи од 9 до 17 степени, а дневната температура од 27 до 35 степени.

Сончево со слаб северен ветер, температурата до 35 степени

Канал5 - 18.08.2019

Времето денеска ќе биде сончево сo слаб до умерен северен ветер. Утринската температура ќе се движи од 8 до 18 степени, а дневната температура од 24 до 35 степени. УВ индексот ќе изнесув 8.

Сончево сo умерен северен ветер, температурата до 35 степени

+инфо - 18.08.2019

Времето денеска ќе биде претежно сончево сo слаб до умерен северен ветер. Минималната температура ќе биде во интервал од 8 до 18 а максималната од 28 до 35 степени. Во Скопје , сончево со слаб до умерен северен ветер.

Времето во земјава ќе биде сончево со мала до умерена локална облачнос

MakPress - 17.08.2019

Времето во земјава ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност и со умерен, а вдолж Повардарието засилен ветер од северен правец. УВ=7 Утринската температура ќе се движи од девет до 20 степени, а дневната од 23 до 35 степени.

Сончево со мала облачност, температурата до 35 степени

Курир - 19.08.2019

Времето денеска ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер претежно од источен правец. УВ индексот ќе изнесува 8. Утринската температура ќе се движи од 9 до 17 степени, а дневната температура од 27 до 35 степени.

Времето денес сончево со слаб северен ветер и температура до 35 степени

Слободен Печат - 18.08.2019

УВ индексот ќе изнесув 8! Времето денеска ќе биде сончево сo слаб до умерен северен ветер. Утринската температура ќе се движи од 8 до 18 степени, а дневната температура од 24 до 35 степени. УВ индексот ќе изнесув 8.

Следи стабилно и топло време

Centar - 18.08.2019

Времето денеска ќе биде претежно сончево сo слаб до умерен северен ветер. Минималната температура ќе биде во интервал од 8 до 18 а максималната од 28 до 35 степени. Во Скопје, сончево со слаб до умерен северен ветер.

Сончево со слаб северен ветер

Скопје инфо - 18.08.2019

Денеске времетео ќе биде сончево со умерен ветер од северен правец. УВ=8 Утринската температура ќе се движи од 8 до 14 степени, а дневната од 24 до 35 степени. Во Скопје ќе биде сончево со умерен ветерод северен правец УВ=8.

Сончево со мала облачност, температурата до 35 степени

24Инфо - 19.08.2019

Времето денеска ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер претежно од источен правец. УВ индексот ќе изнесува 8. Утринската температура ќе се движи од 9 до 17 степени, а дневната температура од 27 до 35 степени.