TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Телефоните со 5G технологија ќе бидат 200 до 300 долари поскапи од останатите

Кајгана - 06.12.2018

Со најавата за првиот 5G телефон на компанијата Samsung се очекува дека многу од останатите производители ќе „скокнат“ на трендот и ќе произведуваат смартфони со оваа технологија. Она што нема да ги израдува потрошувачите е цената на овие телефони, ...

Wi-Fi станува минато, доаѓа времето на 5G технологијата

Кајгана - 05.12.2018

Модерниот свет скоро и да не може да се замисли без Wi-Fi технологијата, која ни ги промени животите но исто така е често критикувана поради тоа што е непостојана и недоверлива. Пристигнувањето на новата 5G технологија ветува нова револуција во ...

„Самсунг“ прв ќе лансира „5Г“ смартфон во САД

Н.Македонија - 04.12.2018

Телеком операторот „Веризон Комуникејшнс“ работи со „Самсунг Електроникс“ на промоција на првиот „5Г“ смартфон на пазарот во САД. Уредот се очекува да се појави во првата половина од 2019 година.