TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Мицкоски со концепт за иднината: Ќе го формализираме тргувањето со криптовалути

Сител - 22.07.2021

Ќе бидеме пионери или меѓу првите во регионот кои што ќе понудат формализиран пристап во трговијата со крипто валутите и „Blockhain“ технологијата, нешто што денеска многу млади луѓе не само во Македонија туку и во регионот, Европа, САД претставува ...

Мицкоски со концепт за иднината: Ќе го формализираме тргувањето со криптовалути и ќе бидеме пионери во регионот во блокчејн технологијата

Курир

Мицкоски: Ќе го формализираме тргувањето со криптовалути и ќе бидеме пионери во регионот во блокчејн технологијата

Press24

Мицкоски со концепт за иднината: Ќе го формализираме тргувањето со криптовалути и ќе бидеме пионери во регионот во блокчејн технологијата

24Инфо

Мицкоски со концепт за иднината: Ќе го формализираме тргувањето со криптовалути и ќе бидеме пионери во регионот во блокчејн технологијата

Нетпрес

Мицкоски: Ќе го формализираме тргувањето со криптовалути

Н.Македонија

Мицкоски со концепт за иднината: Ќе го формализираме тргувањето со криптовалути

Канал5

Точка ТВ21 MTM Lider Локално MakPress

КОЛКУ Е ЧУВСТВИТЕЛЕН ПАЗАРОТ: Се огласи Маск и пак тргна нагоре цената на биткоин

Фактор - 22.07.2021

Биткоинот, најпознатата криптовалута се тргува по цена од 32.193 долари денеска, а во последните 24 часа е забележан раст од 4,2 проценти. Растот доаѓа по изјавата на Илон Маск дека Тесла најверојатно повторно ќе започне да прифаќа биткоин како ...

Мицкоски како Букеле од Салвадор: Да се легализира тргувањето со криптовалути

Фактор

„Копачите“ на биткоин се насочуваат кон нуклеарната енергија

Денар

Мицкоски: Ќе го формализираме тргувањето со криптовалути во полза и развој на земјата

+инфо

Мицкоски: Плата од 750 евра и ќе овозможиме тргување со крипто валути

Нова ТВ

Мицкоски: Ќе презентираме како до плата од 750 евра и како ќе го формализираме тргувањето со крипто валути во полза и развој на Македонија

Курир

Мицкоски од Карпош: Ќе презентираме како до плата од 750 евра

Канал5

Нетпрес 24Инфо Република Фокус Сител Press24 Денешен Локално

ВМРО-ДПМНЕ сака да отвори пазар за крипто валути во Македонија

Независен - 22.07.2021

С идеја да се оди кон иднината лидерот на ВМРО-ДПМНЕ синоќа најави дека неговата партија ќе разработи модел според кој во Македонија ќе се тргува со крипто валути за да бидеме меѓу првите во регионот.

Мицкоски: Ќе направиме чекор кон иднината и ќе бидеме меѓу првите во регионот со формализирање на крипто трговијата

Република

Мицкоски: Формализирање и поддршка за тргување со крипто валути и обезбедување на 750 просечна плата

Press24

Мицкоски: Формализирање и поддршка за тргување со крипто валути и обезбедување на 750 евра просечна плата

Курир

Мицкоски: Формализирање и поддршка за тргување со крипто валути и обезбедување на 750 просечна плата

Република

Мицкоски: Формализирање и поддршка за тргување со крипто валути и обезбедување на 750 просечна плата

Опсервер

Мицкоски: Формализирање и поддршка за тргување со крипто валути и обезбедување на 750 просечна плата

Либертас

Денар Lider Банкарство.мк Локално Кумановски м.

Маск: „Тесла“ веројатно повторно ќе прифаќа биткоин

Локално - 22.07.2021

„Тесла“ најверојатно повторно ќе започне да прифаќа биткоин како средство за плаќање, кога ќе изврши длабинска анализа на количината на обновливи извори на енергија што се користи „за ископување“ на таа валута, рече основачот и директор на тој ...

Маск со нов став ја крена цената на Биткоинот

Кумановски м.

Голем пад Биткоинот – вредноста под 30.000 долари

4NEWS - 21.07.2021

Биткоинот забележа пад за повеќе од шест проценти, достигнувајќи 29.998 долари, етерот се намали за речиси девет проценти, додека XRP се намали за околу 10 проценти, според податоците од платформата КоинДеск.