TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Тухел: Солскјаер е добар доктор, го излечи Јунајтед

Нетпрес - 12.02.2019

Тренерот на ПСЖ, Томас Тухел го спореди својот колега од Манчестер Јунајтед со доктор излекувал болен човек. Двата тима ќе се сретнат на „Олд Трафорд” вечерва во првиот натпревар од 1/8-финалето на Лигата на шампионите.

Тухел некомплетен во Манчестер, но порача дека нема да отстапи од зацртаното

Спортклуб - 12.02.2019

Томас Тухел вечерва гостува на Олд Трафорд кај Манчестер Јунајтед, во рамките на првиот осминафинален меч. Познато е дека ПСЖ ќе патува некомплетен за Манчестер, бидејки поради повре да во тимот ќе нема неколку исклучително важни играчи.

Лига на шампиони: ПСЖ без Нејмар и Кавани на мегдан со Манчестер Ј.

Нова ТВ - 12.02.2019

ПСЖ ќе мора без двајца од тројцата главни играчи во вечерашниот дуел со Манчестер јунајтед, прв осминафинален во фудбалската Лига на шампиони. По Нејмар, како опција отпадна и Единсон Кавани што, секако, е непријатна вест за менаџерот Томас Тухел.

Тухел: Да се игра сега против Јунајтед, тоа е….

Дерби - 11.02.2019

Утре започнува нокаут фазата во Лигата на шампионите, а еден од дуелите со која ќе биде отворена е оној меѓу Манчестер Јунајтед и Пари Сен Жермен. „Светците“ пред неколку месеци, односно откако се извлекоа паровите важеше за голем фаворит во овој ...

Тухел: Предизвик е токму сега да се игра против Јунајтед

SportMedia - 11.02.2019

Tренерот на ПСЖ Томас Тухел на пресконференцијата пред утрешниот меч против Манчестер Јунајтед подели комплименти за противникот и ги оцени шансите на неговиот тим за пласман во четвртфиналето на ЛШ Дуелот на „Олд Трафорд" е дерби на колото, а ПСЖ ...

Тухел одби да го повика Рабио и покрај кризата со повреди на ПСЖ

TopSport - 11.02.2019

Адриен Рабио нема да биде во составот на Пари Сен-Жермен за мечот од Лигата на шампионите против Манчестер јунајтед на „Олд Трафорд“ и покрај тоа што францускиот шампион ќе биде без повредените Нејмар, Единсон Кавани и Томас Муние.

Фелаини откри како му пропаднал трансферот во ПСЖ

Спортски - 11.02.2019

Маруан Фелаини минатиот месец го напушти Манчестер Јунајетд и се пресели во кинескиот Шандон Лунин. Белгиецот изјави дека во летото бил на чекор од трансфер во ПСЖ, но Мурињо го убедил да остане на „Олд Трафорд“.

ПСЖ без Кавани, Нејмар, Верати и без Муние против Манчестер Јунајтед

1tv - 11.02.2019

Францускиот фудбалски првак се соочува со сериозни проблеми пред утрешниот натпревар против Манчестер Јунајтед во осминафиналето од Лигата на шампионите на УЕФА. Откако стана јасно дека Томас Тухел ќе мора да се снаоѓа без услугите на Нејмар и на ...

Тухел после повредите на неговите играчи: Потребен ми е план Д

СуперСпорт - 11.02.2019

Тренерот на ПСЖ Томас Тухел е многу загрижен поради повеќето повреди што им се случија на неговите играчи. Да потсетиме, ПСЖ во вторник навечер гостува на Олд Трафорд кај Манчестер Јунајтед во првиот меч од осмина финалето од ЛШ, а Тухел на таа ...

Тухел бара план Д

Макфакс - 11.02.2019

Тренерот на Пари Сен Жермен, Томас Тухел, има сериозни проблеми, во пресрет на првиот осмина-финален натпревар во Лигата на шампионите, против Манчестер Јунајтед. Тројца од четворицата главни играчи нема да бидат во тимот што ќе настапи против ...

ПСЖ останува и без Кавани за дуелот со Јунајтед

Слободен Печат - 10.02.2019

Во вторник, ПСЖ го очекува најважниот натпревар оваа година – првиот судир со Манчестер Јунајтед во осминафиналето на Лигата на шампионите на „Олд Трафорд", и многу е веројатно дека тие нема да може да сметаат на дури три свои големи ѕвезди.

Нови проблеми за ПСЖ: Уште една ѕвезда „аут“ против Јунјатед

Таратур - 10.02.2019

Пари Сент Жермен ќе биде значително ослабен за дуелот со Манчестер Јунајтед во Лигата на шампиони. Имено, после Нејмар и Верати , натпрварот против „црвените ѓаволи“ ќе го пропушти и напаѓачот Едисон Кавани.

Тухел бара план Д

Точка - 11.02.2019

Тренерот на Пари Сен Жермен, Томас Тухел, има сериозни проблеми, во пресрет на првиот осмина-финален натпревар во Лигата на шампионите, против Манчестер Јунајтед. Тројца од четворицата главни играчи нема да бидат во тимот што ќе настапи против ...

ПСЖ останува и без Кавани за дуелот со Јунајтед

Нетпрес - 10.02.2019

Погодокот на Единсон Кавани од белата точка во 42-та минута беше ПСЖ доволен за домашната победа од 1:0 против Бордо, но ретко кога еден тренер бил толку потресен по победа, како што синоќа тоа беше тренерот на Парижаните, Томас Тухел.

ПСЖ останува и без Кавани за дуелот со Јунајтед

1tv - 10.02.2019

Погодокот на Единсон Кавани од белата точка во 42-та минута беше ПСЖ доволен за домашната победа од 1:0 против Бордо, но ретко кога еден тренер бил толку потресен по победа, како што синоќа тоа беше тренерот на Парижаните, Томас Тухел.

ПСЖ останува и без Кавани за дуелот со Јунајтед

MTM - 10.02.2019

Погодокот на Единсон Кавани од белата точка во 42-та минута беше ПСЖ доволен за домашната победа од 1:0 против Бордо, но ретко кога еден тренер бил толку потресен по победа, како што синоќа тоа беше тренерот на Парижаните, Томас Тухел.