TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Мал херој: Дома им влегле крадци со оружје, тој ги нападна со играчките

Пулс24 - 17.10.2020

Момчето Дејвид (5) од Индијана стана херој кога го спаси семејството од вооружени крадци кои упаднаа во нивната куќа. Како што може да се види на снимките од надзорната камера, вооружени крадци упаднале во куќата со кршење на вратата.

Петгодишно момче избркало вооружени крадци од дома, ги гаѓал со пластични камиончиња(ВИДЕО)

Канал5 - 16.10.2020

Храбро петгодишно момче од американската држава Индијана го спасило своето семејство за време на застрашувачкиот напад врз нивниот дом. Неговиот избор на оружје - пластични камиончиња, што ги користел за да ги гаѓа вооружените провалници.

Мал херој: Дома им влегле крадци со оружје, тој ги нападна со играчките (ВИДЕО)

Курир - 16.10.2020

Момчето Дејвид (5) од Индијана стана херој кога го спаси семејството од вооружени крадци кои упаднаа во нивната куќа. Како што може да се види на снимките од надзорната камера, вооружени крадци упаднале во куќата со кршење на вратата.