TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Притвореник од Куманово се обиде да го запали охридскиот затвор

24 Вести - 14.03.2018

За влакно избегната трагедија во охридскиот затвор откако 31 годишен затвореник од Куманово вчера вечерта со цигара ја запалил постелнината, а потоа и ќелијата во која престојувал. За среќа пожарот бил локализиран навреме.

Избувнал пожар во ќелија во охридскиот затвор

Фокус - 14.03.2018

Во една од собите во притворското одделение во охридскиот затвор завчера избувнал пожар. Како што велат од полицијата пожарот избувнал во 20.20 часот во соба во која бил сместен притворениот Л.М. од Куманово. Се претпоставува дека 31-годишниот Л.М.

Затвореник предизвикал хаос во охридската келија

Сител - 14.03.2018

Затвореник направи голема штета во затворот во Охрид. Според информацијата на полицијата, вчера во 15.45 часот во Полициската станица Охрид, вработен во Казнено поправната установа “Затвор Охрид“ пријавил дека на 12.03.2018 година во 20.20 часот во ...

Пожар во затворот во Охрид- затвореник со цигара запалил ќебиња и јоргани

Курир - 14.03.2018

Вработен во Казнено поправната установа „Затвор Охрид“ вчера во 15.45 часот во Полициската станица Охрид, пријавил дека на 12.03.2018 година во 20.20 часот во една од собите во притворското одделение, Л.М.

Притворен кумановчанец ја запалил ќелијата во затворот

Press24 - 14.03.2018

Во 15 часот и 45 минути вчера во Полициската станица Охрид, вработен во Казнено поправната установа “Затвор Охрид“ пријавил дека на 12. во 20 часот и 20 минути во една од собите во притворското одделение, 31-годишниот Л.М.

Затвореник ја запалил ќелијата

Макфакс - 14.03.2018

Затвореник предизвикал пожар во притворското одделение. „Вработен во Казнено поправната установа „Затвор Охрид“ пријавил дека во една од собите во притворското одделение, Л.М. (31) од Куманово, најверојатно со запалена цигара, запалил ќебиња и ...

Затвореник ја запалил ќелијата

Вечер - 14.03.2018

Затвореник предизвикал пожар во притворското одделение. „Вработен во Казнено поправната установа „Затвор Охрид“ пријавил дека во една од собите во притворското одделение, Л.М. (31) од Куманово, најверојатно со запалена цигара, запалил ќебиња и ...

Притвореник во Охрид си ја запалил ќелијата

А1 On - 14.03.2018

Затвореник предизвикал пожар во притворското одделение. „Вработен во Казнено поправната установа „Затвор Охрид“ пријавил дека во една од собите во притворското одделение, Л.М. (31) од Куманово, најверојатно со запалена цигара, запалил ќебиња и ...

Пожар во затворот во Охрид- затвореник со цигара запалил ќебиња

Нетпрес - 14.03.2018

Вработен во Казнено поправната установа „Затвор Охрид“ вчера во 15.45 часот во Полициската станица Охрид, пријавил дека на 12.03.2018 година во 20.20 часот во една од собите во притворското одделение, Л.М.

Пожар во затворот во Охрид...

Н.Македонија - 14.03.2018

Пожар во затворот во Охрид Во текот на вчерашниот ден во 15.45 часот во Полициската станица Охрид, вработен во Казнено поправната установа „Затвор Охрид“ пријавил дека на 12 март 2018 година во 20.20 часот во една од собите во притворското ...

Запалил ќебиња и јоргани во ќелијата каде бил притворен

МКД - 14.03.2018

Вчера во 15.45 часот во Полициската станица Охрид, вработен во Казнено поправната установа „Затвор Охрид" пријавил дека на 12 март во една од собите во притворското одделение настанал пожар.

Притворено лице предизвикало пожар во охридскиот затвор

OhridNews - 14.03.2018

Вработен во Казнено поправната установа „Затвор Охрид“, вчера, околу 15.45 часот, во охридската Полициска станица, пријавил дека на претходниот ден во 20.20 часот во една од собите во притворското одделение, 31-годишно лице од Куманово, најверојатно ...

Помал пожар во охридскиот затвор

Спектра ТВ - 14.03.2018

На 12-ти овој месец, во 20:20 часот се случил помал пожар во Казнено поправната установа „Затвор Охрид“. – Вработен во затворот пријавил дека пожарот избувнал во една од собите во притворското одделение, каде 31-годишниот Л.М.

Затвореник ја запалил ќелијата во затворот во Охрид

Слободен Печат - 14.03.2018

Министерството за внатрешни работи соопшти дека затвореник предизвикал пожар во притворското одделение во затвор во Охрид. „Вработен во Казнено поправната установа „Затвор Охрид“ пријавил дека во една од собите во притворското одделение, Л.М.

Затвореник со цигара запалил ќебиња и јоргани

+инфо - 14.03.2018

Во една од собите во притворското одделение во охридскиот затвор, во која бил сместен притворениот Л.М. од Куманово, синоќа во 20.20 часот избувнал пожар. Се претпоставува дека 31-годишниот Л.М.

Пожар предизвикан од цигара во охридскиот затвор

Локално - 14.03.2018

Во вторникот, во 15.45 часот во Полициската станица Охрид, вработен во Казнено поправната установа “Затвор Охрид“ пријавил дека на 12.03.2018 година во 20.20 часот во една од собите во притворското одделение, Л.М.

Затвореник ја запалил ќелијата

Точка - 14.03.2018

Министерството за внатрешни работи соопшти дека затвореник предизвикал пожар во притворското одделение во затвор во Охрид. „Вработен во Казнено поправната установа „Затвор Охрид“ пријавил дека во една од собите во притворското одделение, Л.М.

Осуденик со цигара запалил јоргани и ќебиња во ќелиjа

CivilMedia - 14.03.2018

Вчера во Полициската станица Охрид, вработен во Казнено поправната установа “Затвор Охрид“ пријавил дека на 12.03.2018 година во 20.20 часот во една од собите во притворското одделение, Л.М.