TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Лукаку: Конте пред сите ми кажа дека сум ѓубре

TopSport - 24.01.2020

Ромелу Лукаку открива дека тренерот на Интер, Антонио Конте има многу едноставен начин на интеракција со своите фудбалери и никогаш не се возддржува од критики, поради што тој добива посебна мотивација.

Лукаку откри зошто Мурињо не успеал во Манчестер Јунајтед

Спортски - 24.01.2020

Ромелу Лукаку сезонава игра како препороден во Интер и е сосема поинаков играч во однос на она што беше во Манчестер Јунајтед минатата сезона. Белгиецот откри дека одлуката да го напушти „Олд Трафорд“ ја донел уште во март, кога почуствувал дека не ...

Азар: Во Англија, поразите не ги сфаќаат трагично како во Шпанија

Нетпрес - 24.01.2020

Еден од најдобрите фудбалери на светот, Еден Азар, кој е член на Реал Мадрид, во пресрет на почетокот на сезоната во Лигата на шампионите, кажа кои се разликите од играњето во Англија и Шпанија.

Лукаку објасни зошто Мурињо не успеал во Манчестер јунајтед

Спортманија - 24.01.2020

Белгиецот уште лани во март решил да си оди од Манчестер. Престојот на Жозе Мурињо во Манчестер јунајтед беше неуспешен затоа што Португалецот не ги добил посакуваните фудбалери кои барал да бидат донесени, смета белгискиот напаѓач Ромелу Лукаку.

Лукаку: Почувствував дека не припаѓам во Манчестер Ј.

SportMedia - 24.01.2020

Напаѓачот на Интер, Ромелу Лукаку, отворено зборуваше за неговото заминување од Манчестер Јунајтед во летото 2019 година. „Мислам дека ми требаше нешто за повторно да почнам да играм. Минатата година беше тешка за мене од професионална страна, затоа ...

Лукаку си ја отвори душата и призна зошто си замина од Манчестер Јунајтед

Дерби - 24.01.2020

Ромелу Лукаку се пронајде себе си во тимот на Интер и игра како препороден постигнувајќи многу погодоци. Белгискиот репрезентативец ја заврши авантурата во Манчестер Јунајтед и по преселбата во Интер ја врати формата која го красеше додека го носеше ...

На Лукаку не му цутеле рози на почетокот во Интер: Конте му се заканил дека…

Дерби - 24.01.2020

Ромелу Лукаку вчера имаше опширно интервју за „Скај Спортс“ во кое говореше и за заминувањето од Манчестер Јунајтед, но и за периодот кој го минува во Интер. Белгискиот напаѓач сподели еден интересен настан кој му се случил со тренерот Антонио Конте ...

Рашфорд со охрабрувачка порака: Ќе се вратам пред крајот на сезоната, сакам да му...

Gol.mk - 24.01.2020

Најдобриот фудбалер на Манчестер Јунајтед оваа сезона, Маркус Рашфорд , ги охрабри фановите на англискиот гигант и најави дека на терените ќе се врати порано од што предвидуваат докторите.

Лукаку објасни зошто го напуштил Манчестер Јунајтед: Одлуката ја донесов уште во март

Спортски - 24.01.2020

Ромелу Лукаку сезонава игра како препороден во Интер и е сосема поинаков играч во однос на она што беше во Манчестер Јунајтед минатата сезона. Лукаку во Италија игра со формата од времето во Евертон.

На Јовиќ и Азар Реал потроши 160 милиони евра, а што доби за возврат?

Спортски - 24.01.2020

Реал Мадрид пред почетокот на сезоната се засили со шест нови фудбалери за кои плати повеќе од 330 милиони евра, а само на Еден Азар и Лука Јовиќ „кралевите“ потрошија 160 милиони евра, односно 100 милиони евра за Белгиецот и уште 60 за Србинот.

Напаѓачот ги реши сите непознати: Лукаку откри зошто Мурињо не успеа во Јунајтед

Спортклуб - 24.01.2020

Престојот на Жозе Мурињо во Манчестер Јунајтед многумина го окарактеризираа како неуспешен и покрај освоената титула во Лигата Европа. Пред крајот на 2018 година доби отказ од менаџерската функција, но и по неговото заминување тимот не успева да се ...

Лукаку: Мурињо не успеа во Јунајтед затоа што не ги доби играчите што ги сакаше

Курир - 24.01.2020

Престојот на Жозе Мурињо во Манчестер Јунајтед беше неуспешен затоа што Португалецот не ги доби играчите што ги посакуваше, посочи белгискиот репрезентативец Ромелу Лукаку. Напаѓачот на Интер беше запрашан во интервју за „Скај Спортс“ кој беше ...

Реал Мадрид за две ѕвезди потроши 160 милиони евра, а за возврат доби – два гола!

СуперСпорт - 24.01.2020

Реал Мадрид пред почетокот на сезоната се засили со шест нови фудбалери за кои плати повеќе од 330 милиони евра, а само на Еден Азар и Лука Јовиќ даде 160 милиони евра, односно 100 милиони евра за Белгиецот и уште 60 за Србинот.

Лукаку си ја отвори душата и призна зошто си замина од Манчестер Јунајтед

Точка - 24.01.2020

Ромелу Лукаку се пронајде себе си во тимот на Интер и игра како препороден постигнувајќи многу погодоци. Белгискиот репрезентативец ја заврши авантурата во Манчестер Јунајтед и по преселбата во Интер ја врати формата која го красеше додека го носеше ...

На Лукаку не му цутеле рози на почетокот во Интер: Конте му се заканил дека…

Точка - 24.01.2020

Ромелу Лукаку вчера имаше опширно интервју за „Скај Спортс“ во кое говореше и за заминувањето од Манчестер Јунајтед, но и за периодот кој го минува во Интер. Белгискиот напаѓач сподели еден интересен настан кој му се случил со тренерот Антонио Конте ...

Лукаку: Aко на Мурињо му беа обезбедени играчите кои тој ги сакаше, ќе бевме далеку подобри

Локално - 24.01.2020

Престојот на Жозе Мурињо во Манчестер Јунајтед беше неуспешен затоа што Португалецот не ги доби играчите што ги посакуваше, посочи белгискиот репрезентативец Ромелу Лукаку. Напаѓачот на Интер беше запрашан во интервју за „Скај Спортс“ кој беше ...

Лукаку: Мурињо не успеа во Јунајтед затоа што не ги доби играчите што ги сакаше

Опсервер - 24.01.2020

– Престојот на Жозе Мурињо во Манчестер Јунајтед беше неуспешен затоа што Португалецот не ги доби играчите што ги посакуваше, посочи белгискиот репрезентативец Ромелу Лукаку. Напаѓачот на Интер беше запрашан во интервју за „Скај Спортс“ кој беше ...

Лукаку: Мурињо не успеа во Јунајтед затоа што не ги доби играчите што ги сакаше

MakPress - 24.01.2020

Престојот на Жозе Мурињо во Манчестер Јунајтед беше неуспешен затоа што Португалецот не ги доби играчите што ги посакуваше, посочи белгискиот репрезентативец Ромелу Лукаку. Напаѓачот на Интер беше запрашан во интервју за „Скај Спортс“ кој беше ...