TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Мицкоски: ВМРО-ДПМНЕ нема да биде дел од циркускиот церемонијал за Илинден предводен од Пендаровски

360 степени - 01.08.2021

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ вели дека ќе биде Ташмаруништа од каде ќе каже што мисли за начинот на кој Пендаровски решил да го одбележи Илинден Дел од циркускиот церемонијал предводен од претседателот Пендаровски нема да биде делегација на ВМРО-ДПМНЕ, ...

Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ oдбија да присуствуваат на „циркускиот церемонијал“ на Мечкин Камен

Република

Мицкоски: Нема да бидеме дел од циркускиот церемонијал на Пендаровски во Крушево

+инфо

Мицкоски: ВМРО-ДПМНЕ нема да биде дел од циркускиот церемонијал на Пендаровски

Локално

Делегацијата на ВМРО нема да биде дел од циркусиот церемонијал во Крушево, вели Мицкоски

ММС

ВИДЕО | Мицкоски за чествувањето на Илинден: ВМРО-ДПМНЕ нема да биде дел од циркускиот церемонијал предводен од Пендаровски

Слободен Печат

Мицкоски: Нема да бидеме дел од циркускиот церемонијал на Пендаровски во Крушево

Lider

Фокус Алсат-М Press24 Frontline Либертас Тера Вечер Прес Нетпрес

Митева: Дистанцирањето на Пендаровски од народот зборува повеќе од било кој говор

Курир - 01.08.2021

За прв пат годинава на прославата за Илинден, на Мечкин камен во Крушево, претседателот на државата нема да има свое обраќање. Смета дека на народот му е доста од разединување, но вели „Сакам да ја деескалирам вообичаената атмосфера на Мечкин Камен, ...

ВМРО-ДПМНЕ нема да има делегација на Илинден во Крушево

Р.С.Европа

СЕ МЕНУВА ДЕЦЕНИСКАТА ПРАКСА ЗА 2 АВГУСТ, ИЛИНДЕН: Пендаровски без говор, Мицкоски верен на традицијата

Курир

Митева: Дистанцирањето на Пендаровски од народот зборува повеќе од било кој говор

Канал5

Недржавнички потег или чин на обединување?

24 Вести

ВМРО-ДПМНЕ: Пендаровски ја менува 30 – годишната традиција за Илинден

Нова ТВ

Пендаровски ја менува 30 – годишната традиција за Илинден

Lider

Алфа 24 Вести 360 степени Р.С.Европа Фокус Expres +инфо МКД

Со пригодна државна програма утре се чествува државниот празник 2 Август – Ден на Републиката и Илинден

Frontline - 01.08.2021

Граѓаните на Република Северна Македонија утре ќе го празнуваат 2 Август – Денот на Републиката. Ден со кој на Илинден во 1903 година – со Илинденското востание и Крушевската република, а потоа и на вториот Илинден, во 1944 година со АСНОМ – Првото ...

ТРИЕСЕТ ГОДИНИ НЕЗАВИСНОСТ И 20 ГОДИНИ РАМКОВЕН - како утре ќе се слави Илинден

Фактор

Со пригодна државна програма утре се чествува државниот празник 2 Август – Ден на Републиката и Илинден

ТВ21

Со пригодна програма утре се чествува 2 Август – Ден на Републиката и Илинден

Канал5

Со пригодна државна програма утре се чествува државниот празник 2 Август – Ден на Републиката и Илинден

Независен

Прослава на Илинден: Заев и Груби во Пелинце, Џафери во Скопје

Локално

Објавена програмата за чествувањето на Илинден

Press24

Република Сител Слободен Печат Бизнис Вести Н.Македонија Нетпрес MTM MakPress

Македонците во Бугарија ги уништија софиските фалсификати за Илинден

Expres - 01.08.2021

Македонските активисти во Бугарија на ден пред Илинден одговараат на бугарскиот обид Илинденското востание да го прикажат како бугарско односно како Илинденско – Преображанско. Во текст со наслов “РАЗОБЛИЧУВАЊЕ НА БУГАРСКИТЕ ЛАГИ И Фалсификати” ...

Нови документи за илинденскиот период – Илинденските списи ја чуваат и шифрираната азбука на Гоце Делчев

Независен

Илинденските списи ја чуваат и шифрираната азбука на Гоце Делчев

МКД

Нови документи за илинденскиот период – Илинденските списи ја чуваат и шифрираната азбука на Гоце Делчев

Опсервер

Нови документи за илинденскиот период: Илинденските списи ја чуваат и шифрираната азбука на Гоце Делчев

Република

Нови документи за илинденскиот период- Илинденските списи ја чуваат и шифрираната азбука на Гоце Делчев

24Инфо

Нови документи за илинденскиот период: Илинден темел на државата, погледнете ја шифрираната азбука на Гоце Делчев

Курир

Frontline ТВ21 Нетпрес Lider Денешен Скопје инфо еМагазин MakPress