TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Скандалозен исказ на таткото, кој ги држел своите деца како заложници и пукал со калашников

Канал5 - 16.05.2024

Алекс Марку (40), кој ноќта меѓу вторникот и средата во Драч со часови ги држеше како заложници во станот своите две мали деца, додека пукаше со калашников, дал изјава во полиција. Алекс Марку (40), кој ноќта меѓу вторникот и средата во Драч со ...

(Видео) „Ги зедов да ги заштитам“: првите зборови на таткото што ги држеше децата како заложници во Драч

Макфакс

(Видео) „Ги зедов да ги заштитам“: првите зборови на таткото кој ги држеше децата како заложници во Драч

Опсервер

Ги земал за да ги заштити, вака се правдаше таткото кои своите деца ги земал како заложници

Локално

„Ги зедов да ги заштитам“: првите зборови на таткото кој ги држеше децата како заложници во Драч

Независен

[ВИДЕО] „Ги зедов да ги заштитам“: Првите зборови на таткото кој ги држеше децата како заложници во Драч

Точка

(Видео) „Ги зедов да ги заштитам“: првите зборови на таткото што ги држеше децата како заложници во Драч

Centar

Канал5

ВИДЕО: Драма во Драч, татко ги држел малолетните деца како заложници, пукал од станот со калашников

Слободен Печат - 15.05.2024

Полицијата во Драч заедно со специјалната единица разреши заложничка драма во која како заложницi од страна на татко биле држени две малолетни деца, додека тој пукал со огнено оружје надвор од станот .

Во Драч татко ги држел своите две две деца како заложници и пукал кон полицијата со автоматска пушка

Бизнис Вести

Заложничка драма во Драч: Татко ги држел своите две деца и пукал кон полицијата со автоматска пушка

4NEWS

Заложничка драма во Драч: Татко ги држел своите две деца и пукал кон полицијата со автоматска пушка

ТВ21

Во Драч татко ги држел своите две деца како заложници и пукал кон полицијата со автоматска пушка

Бриф

Во Драч татко ги држел своите две две деца како заложници и пукал кон полицијата

Канал5

Во Драч татко ги држел своите две две деца како заложници и пукал кон полицијата со автоматска пушка

Frontline

MakPress

Татко ги зел своите две деца како заложници и почнал да пука со калашников

Фокус - 15.05.2024

Вистинската драма се одвивала ноќеска во албанскиот град Драч каде маж (40) ги земал во заложништво неговите две деца на возраст од 6 и 11 години и почнал да пука со калашников. Алекс Марку (40) испукал неколку истрели во станот, по што преплашените ...

Татко ги зел двете деца како заложници и почнал да пука со „калашникови“: драма во Драч

Макфакс

Татко ги зел своите две деца како заложници и почнал да пука со калашников

Либертас

УЖАС ВО ДРАЧ: Татко ги зел своите деца како заложници и почнал да пука со калашников/ВИДЕО

Вечер Прес

Заложничка драма во Драч: Татко ги зел двете деца и почнал да пука со калашников

Press24

ДРАМА ВО ДРАЧ Си ги киднапирал децата и пукал со калашников

+инфо

Татко ги земал двете деца како заложници и почнал да пука со калашникови

Локално

Centar Lider