TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

ВУЧИЌ ЗА ПАЛАЧИНКИТЕ: Сите ми се смеат

Фактор - 16.11.2023

Српскиот претседател Александар Вучиќ вчера објави видео на кое прави палачинки, но не бил задоволен од својата прва палачинка, па ја оставил за себе. Тој успеал да ги покаже своите вештини за превртување палачинки. „Сите ми се смеат.

Паризерот и „мајонезот“ се минато, време е за нешто слатко! Вучиќ се пофали како пече палачинки: „Нема да придонесе за ...

Во Центар - 16.11.2023

Причина? Се прават подготовки за пристигнување на гости на саемот за вино Српскиот претседател Александар Вучиќ на Инстаграм објави видео на кое пече палачинки. Причина? Се прават подготовки за пристигнување на гости на саемот за вино.

(Видео) Вучиќ прави палачинки за утрешниот саем на вино

Фокус - 15.11.2023

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ, објави и хумористично видео на Инстаграм и ТикТок за тоа како се подготвува за настанот, односно како тој и готвачите се обидуваат да направат палачинки за утрешните гости.

📽 ВУЧИЌ ПРАВИ ПАЛАЧИНКИ Ги сака со џем од сливи или шипинки, а не со еурокрем – да не е поради она „еуро“?

+инфо - 15.11.2023

„Ова е мој обид да се подготвам за пречек на голем број гости од странство за утрешниот саем на вино. Оваа подготовка нема да придонесе за мојата физичка кондиција и изглед, но среќен сум, сигурно“, напиша српскиот претседател Александар Вучиќ на ...

Вучиќ во кујна, прави палачинки: „Сите ми се смеат“ (ВИДЕО)

Локално - 16.11.2023

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ на социјалната мрежа Инстаграм се пофали со своите кулинарски способности. Тој објави видео во кое подготвува палачинки, што според него е подготовка за денешниот меѓународен саем „Винска визија Отворен ...

ВИДЕО Вучиќ во кујна, прави палачинки: Повторно не го погодив обликот, ама нема врска – сите ми се смеат!

4NEWS - 16.11.2023

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ е познат по својата работа на социјалните мрежи. Го гледавме како пее, игра, појадува, јаде сендвичи, а сега прави палачинки. Вучиќ во видеото вели дека палачинките се негов придонес во пречекот на големиот ...

Вучиќ во кујна, прави палачинки: Повторно не го погодив обликот, ама нема врска – сите ми се смеат!

ТВ21 - 16.11.2023

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ е познат по својата работа на социјалните мрежи. Го гледавме како пее, игра, појадува, јаде сендвичи, а сега прави палачинки. Вучиќ во видеото вели дека палачинките се негов придонес во пречекот на големиот ...

Вучиќ во кујна, прави палачинки: Повторно не го погодив обликот, ама нема врска – сите ми се смеат!

Zoom - 16.11.2023

реклама Претседателот на Србија, Александар Вучиќ е познат по својата работа на социјалните мрежи. Го гледавме како пее, игра, појадува, јаде сендвичи, а сега прави палачинки. Вучиќ во видеото вели дека палачинките се негов придонес во пречекот на ...