TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Тројцата убијци на ракометарот Денис Тот добија 16 и 18 години затвор

Сакам да кажам - 30.11.2022

Анџело Ѓорѓиевски и Клементина Левковска добија по 18, а Андреј Костовски 16 години затвор за убиството на хрватскиот ракометар Денис Тот. Тие денеска беа прогласени за виновни за убиство од Судечкиот совет при Основниот кривичен суд во Скопје во ...

Анџело Ѓорѓиевски и Клементина Левковска осудени на 18 години, Андреј Костовски на 16, пресуда за убиството на ракометарот Денис Тот

Телма

Таткото на Тот: Сопругата и јас одиме на гробишта два пати дневно

Независен

Обвинетите за убиството на ракометарот Тот осудени на вкупно 52 години затвор!

Sport 1

Затвор од по 18 години за Левковска и Ѓоргиевски за убиството на Тот

МКД

Пресуди за убиството на ракометарот Тот: 18 години затвор за Ѓорѓиевски и Левковска, 16 години за Костовски

ТВ21

Пресуда за убиството на Тот: За Ѓорѓиевски и Лефковска 18, за Костовски 16 години затвор

Канал5

СуперСпорт 24 Ракомет 24Инфо Фактор Курир Република Точка Press24

(ВИДЕО) Реакции за пресудата за убиството на Тот: Драконски се казните, сметаат адвокатите, роднини со солзи излегоа од ...

360 степени - 30.11.2022

„18 години?!“, „Се слушна ли што прочита (судијката)?!“, зборуваа роднините на обвинетите пред судницата Со неверување роднините на обвинителите ги слушнаа казните од по 18 и 16 години затвор што ги изрече Основниот кривичен суд во Скопје за ...

(ВИДЕО) Обвинителката за пресудата за Денис Тот: Казната е во рамки на законски предвидената казна

А1 On

ВИДЕО: Анџело и Клементина добија по 18 години затвор, а Андреј 16 години за убиството на Денис Тот

А1 On

Убиството на Тот: Анџело и Клементина осудени на 18 години, Андреј на 16 години затвор

360 степени

Судот во Скопје им изрече високи затворски казни на обвинетите за убиството на Денис Тот

Дерби

По 18 години затвор за Анџело и Клементина за убиството на Денис Тот, Андреј доби 16 години

Курир

АНЏЕЛО И КЛЕМЕНТИНА ОСУДЕНИ НА 18 ГОДИНИ ЗАТВОР, АНДРЕЈ ЌЕ ОДЛЕЖИ 16 Обвинетите за убиството на Денис Тот ја слушнаа пресудата

+инфо

SportMedia Курир Мастило Макфакс Сител Алсат-М Centar Кајгана

(ВИДЕО) „Казните се драконски, ова е неправда“, реакции на адвокатите чии обвинети добија вкупно 52 години затвор

А1 On - 30.11.2022

Сите адвокати на обвинетите и првостепено осудени за убиството на Денис Тот, најавија жалби на пресудата. Незадоволни се од висината на казната, но и од основот поради кои се осудени а тоа е кривичното дело убиство.

Одбраната на обвинетите за убиството на Тот најави жалба, обвинителството смета дека фактите се правилно оценети

Опсервер

Одбраната на обвинетите за убиството на Тот најави жалба

Канал5

Одбраната на обвинетите за убиството на Тот најави жалба, обвинителството смета дека фактите се правилно оценети

Сител

Одбраната на обвинетите за убиството на Тот најави жалба за пресудата

24Инфо

Пресудата за убиството на Тот ќе биде обжалена, одбраната тврди дека казната е превисока

Курир

„КАЗНАТА Е ДРАКОНСКА, ПРЕВИСОКА“ Одбраната во случајот Тот најави жалба, „ова е неправда“

+инфо

Фокус Скопје инфо Телма Press24 Кајгана

Лелек, тензии и негодување за високите казни од обвинетите: „Кај ќе ви оди душата?“, „Ќе ме избркате од судница?, „Чист ...

А1 On - 30.11.2022

Мајката на осудениот Андреј Костовски со лелек ја коментира високата затворска казна на својот син. Обвинетата Клементина Лефковска исто така реагира на високата казна и бараше да ја однесат во тоалет бидејќи ѝ се повраќа.

„Кај ќе ви оди душата?“, „Чист сум пред Бога“-Обвинетите за убиството на Тот негодуваат за високите казни

Макфакс

„Кај ќе ви оди душата?“, „Чист сум пред Бога“-Обвинетите негодуваат за високите казни

MTM

„Кај ќе ви оди душата?“, „Чист сум пред Бога“: Обвинетите се побунија за високите казни

Press24

Обвинетите негодуваат за високите казни: „Кај ќе ви оди душата?“, „Ќе ме избркате од судница? „Чист сум пред Бога“

Точка

Обвинетите и нивни роднини бурно негодуваа во судницата на високите казни за убиството на Тот

Либертас

Која е оваа правда, пред господ сум чист, кај ќе ви оди душата… Бурни реакции на судењето за убиството на Денис Тот

Н.Македонија

Објава на пресудата за убиството на хрватскиот ракометар Денис Тот

Опсервер - 30.11.2022

Близу четири месеци од првото рочиште од судењето за убиството на хрватскиот ракометар, Денис Тот, кој беше претепан до смрт пред ноќен клуб во градскиот парк во Скопје, во Основниот Кривичен суд денеска ќе биде објавена пресудата за случајот во кој ...

Вкупно 52 години затвор за тројцата обвинети за убиството на ракометарот Денис Тот

Локално

Случај Денис Тот: Кривичен денеска ќе ја соопшти пресудата за тројцата обвинети за убиство

Кајгана

Денес пресуда за убиството на хрватскиот ракометар Денис Тот

Независен

Објава на пресудата за убиството на хрватскиот ракометар Денис Тот

MakPress

Објава на пресудата за убиството на хрватскиот ракометар Денис Тот

OhridNews

Вкупно 52 години казна затвор за убиството на ракометарот Тот

Независен

Фокус Слободен Печат OhridNews еМагазин CivilMedia Frontline