TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Гужва на Богородица - Спасот од пеколот Македонците го наоѓаат во Грција

Press24 - 13.08.2019

Спасот од високите температури од портокалова фаза Македонците го наоѓаат на море, па и ова попладне како и секое деновиве, има гужва на Богородица. Интензитетот на сообраќајот на патните правци надвор од градските средини е зголемен.

Тројца романски туристи повредени во сообраќајката кај Богородица

Канал5 - 12.08.2019

Тројца романски туристи се повредени во сообраќајната несреќа на автопатот Скопје-Гевгелија, што околу 13 часот и 20 минути се случи на околу еден километар од граничниот премин „Богородица“.

Верижен судар пред Богородица, се врши увид на местото на несреќата

Канал5 - 12.08.2019

Сообраќајна несреќа во која учествувале пет возила се случи доцна попладнево на автопатот Скопје – Гевгелија, на околу еден километар од граничниот премин „Богородица“. Од СВР Струмица велат дека во моментов се врши увид на местото на несреќата и ...

Сообраќајка на граничниот премин „Богородица“ - сообраќајот пренасочен

Press24 - 12.08.2019

Сообраќајна несреќа во која учествувале повеќе возила се случи на еден километар пред граничниот премин Богородица на македонско-грчката граница, потврдија од СВР Струмица. Според првичните информации има еден повреден, а на местото на несреќата ...

Верижен судир кај Граничниот премин Богородица - се искршија пет возила

Скопје инфо - 12.08.2019

Пет возила се искршиле во верижен судир кој се случил попладнево на автопатот Скопје – Гевгелија, на околу еден километар од граничниот премин „Богородица“. Нема официјална информација за повредени патници, иако туристи од местото на несреќата за ...

Верижен судар пред „Богородица“

Слободен Печат - 12.08.2019

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Слободен Печат значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени на ...

Во сообраќајката кај Богородица повредени странци

Фактор - 12.08.2019

Во сообраќајната несреќа која денеска околу 13 часот и 20 минути се случи на околу еден километар од граничниот премин „Богородица“ на автопатот Скопје-Гевгелија, повредени се тројца туристи од Романија. .

Прооден патниот правец кон граничнот премин Богородица

MTM - 12.08.2019

Нормализиран е сообраќајот на патниот правец Гевгелија – Граничен премин Богородица, кој беше во прекин поради сообраќајна несреќа. Ова денеска го истакна портпаролката на СВР Струмица, Хризантема Рендевска.

На Богородица се чека околу половина час

PressingTV - 12.08.2019

Сообраќајот низ државата е интензивиран, а на граничниот премин Богородица се чека 15 до 30 минути. Како што информира АМСМ, на останатите гранични премини, од македонска страна, нема подолги задржувања за влез и излез од земјава.

Сообраќајот се пренасочува: Верижен судар пред Богородица, се врши увид на местото на несреќата

Република - 12.08.2019

Сообраќајна несреќа во која учествувале пет возила се случи доцна попладнево на автопатот Скопје – Гевгелија, на околу еден километар од граничниот премин „Богородица“. Од СВР Струмица велат дека во моментов се врши увид на местото на несреќата и ...

Сообраќајна несреќа пред граничнот премин Богородица

Сител - 12.08.2019

Сообраќајна несреќа во која учествувале повеќе возила се случи на еден километар пред граничниот премин Богородица на македонско-грчката граница, потврдија од СВР Струмица. Според првичните информации има еден повреден, а на местото на несреќата ...

Верижен судир кај Граничниот Богородица - Се искршија пет возила

Press24 - 12.08.2019

Пет возила се искршиле во верижен судир кој се случил попладнево на автопатот Скопје – Гевгелија, на околу еден километар од граничниот премин „Богородица“. Нема официјална информација за повредени патници, иако туристи од местото на несреќата за ...

Прооден патниот правец кон граничнот премин Богородица

Вечер - 12.08.2019

Нормализиран е сообраќајот на патниот правец Гевгелија – Граничен премин Богородица, кој беше во прекин поради сообраќајна несреќа. Ова денеска го истакна портпаролката на СВР Струмица, Хризантема Рендевска.

На Богородица се чека по половина час за излез од земјава

Макфакс - 12.08.2019

Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е зголемен. АМСМ информира дека забележана е зголемена фреквенција на возила на ГП Богородица каде времето на чекање за излез од државата е од 15 до 30 минути.

Пет возила се судриле пред Богородица, сообраќајот пренасочен по стариот пат

24Инфо - 12.08.2019

Сообраќајна несреќа во која учествувале пет возила се случила на автопатот Скопје- Гевгелија, на околу еден километар од граничниот премин „Богородица“, потврдија од МВР. Во моментов се врши увид на местото на несреќата и кај клучката Гевгелија се ...

Сообраќајка на граничниот премин „Богородица“- Сообраќајот пренасочен

Курир - 12.08.2019

Сообраќајна несреќа во која учествувале повеќе возила се случи на еден километар пред граничниот премин Богородица на македонско-грчката граница, потврдија од СВР Струмица. Според првичните информации има еден повреден, а на местото на несреќата ...

Верижен судир кај Граничниот Богородица- Се искршија пет возила

Курир - 12.08.2019

Пет возила се искршиле во верижен судир кој се случил попладнево на автопатот Скопје – Гевгелија, на околу еден километар од граничниот премин „Богородица“. Нема официјална информација за повредени патници, иако туристи од местото на несреќата за ...

Прооден патниот правец кон граничнот премин Богородица

Независен - 12.08.2019

Нормализиран е сообраќајот на патниот правец Гевгелија – Граничен премин Богородица, кој беше во прекин поради сообраќајна несреќа. Ова денеска го истакна портпаролката на СВР Струмица, Хризантема Рендевска.

На Богородица се чека по половина час за излез од земјава

Точка - 12.08.2019

Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е зголемен. АМСМ информира дека забележана е зголемена фреквенција на возила на ГП Богородица каде времето на чекање за излез од државата е од 15 до 30 минути.

Пет возила се судриле пред Богородица, сообраќајот пренасочен по стариот пат

iPortal - 12.08.2019

Сообраќајна несреќа во која учествувале пет возила се случила на автопатот Скопје- Гевгелија, на околу еден километар од граничниот премин „Богородица“, потврдија од МВР. Во моментов се врши увид на местото на несреќата и кај клучката Гевгелија се ...

Сообраќајна несреќа пред граничнот премин Богородица

MTM - 12.08.2019

Сообраќајна несреќа во која учествувале повеќе возила се случи на еден километар пред граничниот премин Богородица на македонско-грчката граница, потврдија од СВР Струмица. Според првичните информации има еден повреден, а на местото на несреќата ...

Верижен судар на пет возила кај граничниот премин Богородица

Нетпрес - 12.08.2019

Пет возила се искршиле во верижен судир кој се случил попладнево на автопатот Скопје – Гевгелија, на околу еден километар од граничниот премин „Богородица“. Нема официјална информација за повредени патници, иако туристи од местото на несреќата за ...

Детали за сообраќајката кај граничниот премин „Богородица“ - 6 возила учествувале во несреќата

Press24 - 12.08.2019

Нормализиран е сообраќајот на патниот правец Гевгелија – Граничен премин Богородица, кој беше во прекин поради сообраќајна несреќа. Ова денеска го истакна портпаролката на СВР Струмица, Хризантема Рендевска.

Ова мора да го знаете ако ја напуштате Македонија денеска- еве колку време се чека на граничните премини во земјава

Курир - 13.08.2019

Зголемена фреквенција на возила на ГП Богородица каде времето на чекање за излез од државата е од 15 до 30 минути. На останатите гранични премини, од македонска страна, нема подолги задржувања за влез и излез од државата, информира АМСМ.

Сообраќајна несреќа пред граничнот премин Богородица

Локално - 12.08.2019

Сообраќајна несреќа во која учествувале повеќе возила се случи на еден километар пред граничниот премин Богородица на македонско-грчката граница, потврдија од СВР Струмица. Според првичните информации има еден повреден, а на местото на несреќата ...

Детали за сообраќајката кај граничниот премин „Богородица“- 6 возила учествувале во несреќата

Курир - 12.08.2019

Нормализиран е сообраќајот на патниот правец Гевгелија – Граничен премин Богородица, кој беше во прекин поради сообраќајна несреќа. Ова денеска го истакна портпаролката на СВР Струмица, Хризантема Рендевска.

Зголемен интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини

Кумановски м. - 14.08.2019

Сообраќајот на државните патишта се одвива по суви коловози. Како што информираат од Автомото сојузот на Македонија, интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е зголемен. loading...

На „Богородица“ за излез од државата се чека до 30 минути

А1 On - 13.08.2019

Зголемена фреквенција на возила на ГП Богородица каде времето на чекање за излез од државата е од 15 до 30 минути. На останатите гранични премини, од македонска страна, нема подолги задржувања за влез и излез од државата, информира АМСМ.

На Богородица се чека околу половина час

24Инфо - 13.08.2019

На Богородица се чека околу половина час Сообраќајот низ државата е интензивиран, а на граничниот премин Богородица се чека 15 до 30 минути. Како што информира АМСМ, на останатите гранични премини, од македонска страна, нема подолги задржувања за ...

Сообраќајна несреќа на еден километар пред македонско-грчката граница

MakPress - 12.08.2019

Сообраќајна несреќа во која учествувале повеќе возила се случи на еден километар пред граничниот премин Богородица на македонско-грчката граница, потврдија од СВР Струмица. Според првичните информации има еден повреден, а на местото на несреќата ...

Детали за сообраќајката кај граничниот премин „Богородица“- 6 возила учествувале во несреќата

Сител - 12.08.2019

Нормализиран е сообраќајот на патниот правец Гевгелија – Граничен премин Богородица, кој беше во прекин поради сообраќајна несреќа. Ова денеска го истакна портпаролката на СВР Струмица, Хризантема Рендевска.

На ГП „Богородица” за излез од државата се чека од 15 до 30 минути

Вечер - 13.08.2019

Зголемена фреквенција на возила на ГП Богородица каде времето на чекање за излез од државата е од 15 до 30 минути. На останатите гранични премини, од македонска страна, нема подолги задржувања за влез и излез од државата, информира АМСМ.

На граничниот премин Богородица се чека 15 до 30 минути

МКД - 13.08.2019

Сообраќајот низ државата е интензивиран, а на граничниот премин Богородица се чека 15 до 30 минути. Како што информира АМСМ, на останатите гранични премини, од македонска страна, нема подолги задржувања за влез и излез од земјава.

СООБРАЌАЈОТ ПРЕНАСОЧЕН: Сообраќајна несреќа се случи близу Богородица

Фактор - 12.08.2019

На еден километар пред граничниот премин Богородица на македонско-грчката граница, се случи сообраќајна несреќа во која учествувале повеќе возила, потврдија од СВР Струмица. Според првичните информации во незгодата има еден повреден, а на местото на ...

Детали за сообраќајката кај граничниот премин „Богородица“- 6 возила учествувале во несреќата

4NEWS - 12.08.2019

Нормализиран е сообраќајот на патниот правец Гевгелија – Граничен премин Богородица, кој беше во прекин поради сообраќајна несреќа. Ова денеска го истакна портпаролката на СВР Струмица, Хризантема Рендевска.

На ГП „Богородица” за излез од државата се чека од 15 до 30 минути

24Инфо - 13.08.2019

Зголемена фреквенција на возила на ГП Богородица каде времето на чекање за излез од државата е од 15 до 30 минути. На останатите гранични премини, од македонска страна, нема подолги задржувања за влез и излез од државата, информира АМСМ.

Гранични премини: На Богородица за влез во Грција се чека до половина час

Денешен - 13.08.2019

Сообраќајот низ државата е интензивиран, а на граничниот премин Богородица се чека 15 до 30 минути. Како што информира АМСМ, на останатите гранични премини, од македонска страна, нема подолги задржувања за влез и излез од земјава.

Сообраќајна несреќа пред граничнот премин Богородица

Вечер - 12.08.2019

Сообраќајна несреќа во која учествувале повеќе возила се случи на еден километар пред граничниот премин Богородица на македонско-грчката граница, потврдија од СВР Струмица. Според првичните информации има еден повреден, а на местото на несреќата ...

Прооден патниот правец кон граничнот премин Богородица

Либертас - 12.08.2019

Нормализиран е сообраќајот на патниот правец Гевгелија – Граничен премин Богородица, кој беше во прекин поради сообраќајна несреќа. Ова денеска го истакна портпаролката на СВР Струмица, Хризантема Рендевска.

На „Богородица“ се чека околу половина час

Нетпрес - 14.08.2019

Сообраќајот низ државата е интензивиран, а на граничниот премин Богородица се чека 15 до 30 минути. Како што информира АМСМ, на останатите гранични премини, од македонска страна, нема подолги задржувања за влез и излез од земјава.

На ГП „Богородица“ за излез од државата се чека од 15 до 30 минути

MTM - 13.08.2019

Зголемена фреквенција на возила на ГП Богородица каде времето на чекање за излез од државата е од 15 до 30 минути. На останатите гранични премини, од македонска страна, нема подолги задржувања за влез и излез од државата, информира АМСМ.

Сообраќајна несреќа пред граничнот премин Богородица

Либертас - 12.08.2019

Сообраќајна несреќа во која учествувале повеќе возила се случи на еден километар пред граничниот премин Богородица на македонско-грчката граница, потврдија од СВР Струмица. Според првичните информации има еден повреден, а на местото на несреќата ...

Детали за сообраќајката кај граничниот премин „Богородица“- 6 возила учествувале во несреќата

Република - 12.08.2019

Нормализиран е сообраќајот на патниот правец Гевгелија – Граничен премин Богородица, кој беше во прекин поради сообраќајна несреќа. Ова денеска го истакна портпаролката на СВР Струмица, Хризантема Рендевска.

На ГП „Богородица“ за излез од државата се чека од 15 до 30 минути

Опсервер - 13.08.2019

Зголемена фреквенција на возила на ГП Богородица каде времето на чекање за излез од државата е од 15 до 30 минути. На останатите гранични премини, од македонска страна, нема подолги задржувања за влез и излез од државата, информира АМСМ.

Прооден патниот правец кон граничниот премин Богородица

24 Вести - 12.08.2019

Нормализиран е сообраќајот на патниот правец Гевгелија – Граничен премин Богородица, кој беше во прекин поради сообраќајна несреќа. Ова денеска го истакна портпаролката на СВР Струмица, Хризантема Рендевска.

На ГП „Богородица“ за излез од државата се чека од 15 до 30 минути

Сител - 13.08.2019

Зголемена фреквенција на возила на ГП Богородица каде времето на чекање за излез од државата е од 15 до 30 минути. На останатите гранични премини, од македонска страна, нема подолги задржувања за влез и излез од државата, информира АМСМ.