TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Алтернатива го повлече името на Садики-Шаини – нема да биде заменик министерка на Стоилковиќ

ТВ21 - 19.06.2024

Коалицијата ВРЕДИ, поточно партијата Алтернатива, ја повлече одлуката Сафије Садики-Шаини да биде заменик министер во Министерството за односи меѓу заедниците. Овој нивен чекор доаѓа откако официјално вчера, со доставување на имињата на министрите ...

Алтернатива ја повлече заменичката на Стоиљковиќ и ја премести во Министерството за спорт

Фокус - 19.06.2024

Алтернатива, партијата која е дел од коалицијата „Влен“, алабанскиот партнер во новата влада, го повлече предлогот Сафије Садики – Шаини да биде заменичка министерка во Министерството за односи со заедниците, со коешто треба да раководи Иван ...

АА: Влен требаше да го отстрани Стоилковиќ а не Садики

А1 On - 19.06.2024

Последната одлука на коалицијата која ги загуби парламентарните избори, Влен, за смена на госпоѓата Сафије Садики од Министерството за односи меѓу заедниците е исто така тотален неуспех и потврда за слабоста на овие партии пред нивниот шеф Мицкоски ...

Алтернатива ја повлече Садики-Шаини од заменичка на Стоиљковиќ

Слободен Печат - 19.06.2024

Коалицијата Вреди го повлече предлогот Сафије Садики-Шаини од Алтернатива да биде заменичка министерка во Министерството за односи меѓу заедниците, откако мандатарот Христијан Мицкоски за министер во тој ресор и вицепремиер го предложи Иван ...

ЌЕ МУ БИДЕ ЗАМЕНИЧКА НА БОРКО РИСТОВСКИ Алтернатива ја повлече Сафије Садики од Министерството за односи меѓу ...

+инфо - 19.06.2024

Веста ја потврди Орхан Муртезани, портпарол и кандидат на Алтернатива за министер за евроинтеграции. Партијата Алтернатива, дел од коалицијата Вреди, ја повлече Сафије Садики-Шахини од Министерството за односи меѓу заедниците.

Алтернатива ја повлече Сафије Садики Шахини од Министерството за односи со заедниците

ТВ21 - 19.06.2024

Алтернативната партија – дел од коалицијата ВЛЕН ја повлече Сафије Садики Шахини од Министерството за односи со заедниците. Таа ќе се пресели како заменик министер во Министерството за спорт. Веста за ТВ21 ја потврди Орхан Муртезани.

Сафије Садики нема да му биде заменичка на Стоилковиќ, ќе оди во Министерството за спорт

Локално - 19.06.2024

Партијата Алтернатива, дел од коалицијата ВЛЕН, ја повлече Сафије Садики-Шахини од Министерството за односи меѓу заедниците со кое, како што најави мандатарот Христијан Мицкоски ќе раководи Иван Стоилковиќ.

Алтернатива ја повлече Садики-Шаини од заменичка на Стоиљковиќ

Либертас - 19.06.2024

Коалицијата Вреди го повлече предлогот Сафије Садики-Шаини од Алтернатива да биде заменичка министерка во Министерството за односи меѓу заедниците, откако мандатарот Христијан Мицкоски за министер во тој ресор и вицепремиер го предложи Иван ...

AA: Влен требаше да го условат мандатарот да го смени Стоилковиќ, а не да го сменат нивниот заменик министер

ТВ21 - 19.06.2024

Од Алијанса за Албанците, крило на Зијадин Села, велат дека последната одлука на коалицијата која ги загубила парламентарните избори, ВЛЕН, за смена на госпоѓата Сафије Садики од Министерството за односи меѓу заедниците е исто така тотален неуспех и ...

Алтернатива ја повлече Сафије Садики Шахини од Министерството за односи со заедниците

4NEWS - 19.06.2024

Алтернативната партија – дел од коалицијата ВЛЕН ја повлече Сафије Садики Шахини од Министерството за односи со заедниците. Таа ќе се пресели како заменик министер во Министерството за спорт. Веста за ТВ21 ја потврди Орхан Муртезани.

AA: Влен требаше да го условат мандатарот да го смени Стоилковиќ, а не да го сменат нивниот заменик министер

4NEWS - 19.06.2024

Од Алијанса за Албанците, крило на Зијадин Села, велат дека последната одлука на коалицијата која ги загубила парламентарните избори, ВЛЕН, за смена на госпоѓата Сафије Садики од Министерството за односи меѓу заедниците е исто така тотален неуспех и ...

Алијанса за Албанците: Влен требаше да го отстрани Стоилковиќ а не Садики, ова им ја потврди слабоста

Макфакс - 19.06.2024

Последната одлука на коалицијата која ги загуби парламентарните избори, Влен, за смена на госпоѓата Сафије Садики од Министерството за односи меѓу заедниците е исто така тотален неуспех и потврда за слабоста на овие партии пред нивниот шеф Мицкоски ...

Алијанса за Албанците: Влен требаше да го отстрани Стоилковиќ а не Садики, ова им ја потврди слабоста

Опсервер - 19.06.2024

Последната одлука на коалицијата која ги загуби парламентарните избори, Влен, за смена на госпоѓата Сафије Садики од Министерството за односи меѓу заедниците е исто така тотален неуспех и потврда за слабоста на овие партии пред нивниот шеф Мицкоски ...

Алијанса за Албанците: Влен требаше да го отстрани Стоилковиќ, а не Садики, ова им ја потврди слабоста

Точка - 19.06.2024

Последната одлука на коалицијата која ги загуби парламентарните избори, Влен, за смена на госпоѓата Сафије Садики од Министерството за односи меѓу заедниците е исто така тотален неуспех и потврда за слабоста на овие партии пред нивниот шеф Мицкоски ...

AA: Влен требаше да го условат мандатарот да го смени Стоилковиќ, а не да го сменат нивниот заменик министер

Press24 - 19.06.2024

Од Алијанса за Албанците, крило на Зијадин Села, велат дека последната одлука на коалицијата која ги загубила парламентарните избори, ВЛЕН, за смена на госпоѓата Сафије Садики од Министерството за односи меѓу заедниците е исто така тотален неуспех и ...

Алтернатива ја повлече Сафије Садики Шахини од Министерството за односи со заедниците

Press24 - 19.06.2024

Алтернативната партија – дел од коалицијата ВЛЕН ја повлече Сафије Садики Шахини од Министерството за односи со заедниците. Таа ќе се пресели како заменик министер во Министерството за спорт. Веста за ТВ21 ја потврди Орхан Муртезани.

АА: Влен требаше да го отстрани Стоилковиќ а не Садики

Локално - 19.06.2024

Последната одлука на коалицијата која ги загуби парламентарните избори, Влен, за смена на госпоѓата Сафије Садики од Министерството за односи меѓу заедниците е исто така тотален неуспех и потврда за слабоста на овие партии пред нивниот шеф Мицкоски ...

Алтернатива ја повлече заменичката на Стоиљковиќ и ја премести во Министерството за спорт

Lider - 19.06.2024

Алтернатива, партијата која е дел од коалицијата „Влен“, алабанскиот партнер во новата влада, го повлече предлогот Сафије Садики – Шаини да биде заменичка министерка во Министерството за односи со заедниците, со коешто треба да раководи Иван ...