TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Ципрас: Многу сум горд на Договорот од Преспа

Канал5 - 15.09.2019

Лично јас сум многу горд на Договорот од Преспа, договор што останува и ќе остане во историјата, рече лидерот на грчката опозициска партија СИРИЗА, Алексис Ципрас одговарајќи на новинарско прашање на денешната прес-конференција.

Ципрас: Горд сум на Договорот од Преспа, го добивме грчкиот карактер, културното наследство на Македонија

МКД - 15.09.2019

Лично јас сум многу горд на Договорот од Преспа, договор што останува и ќе остане во историјата, рече лидерот на грчката опозициска партија Сириза, Алексис Ципрас одговарајќи на новинарско прашање на денешната прес-конференција во рамките на ...

Ципрас: Многу сум горд на Договорот од Преспа

Нова ТВ - 15.09.2019

Лично јас сум многу горд на Договорот од Преспа, договор што останува и ќе остане во историјата, рече лидерот на грчката опозициска партија СИРИЗА, Алексис Ципрас одговарајќи на новинарско прашање на денешната прес-конференција во рамките на ...

Ципрас: Многу сум горд на Договорот од Преспа

А1 On - 15.09.2019

Лично јас сум многу горд на Договорот од Преспа, договор што останува и ќе остане во историјата, рече лидерот на грчката опозициска партија СИРИЗА, Алексис Ципрас одговарајќи на новинарско прашање на денешната прес-конференција во рамките на ...

Алексис Ципрас задоволен од преспанскиот договор

365 - 15.09.2019

Алексис Ципрас поранешниот грчки премиер, на прес-конференцијата во рамките на Меѓународниот саем во Солун даде изјва во која што истакнува дека е задоволен од чекорот кој што го направил за зајакнување на кредибилитетот на земјата.

Ципрас: Многу сум горд на Договорот од Преспа

Вечер - 15.09.2019

Лично јас сум многу горд на Договорот од Преспа, договор што останува и ќе остане во историјата, рече лидерот на грчката опозициска партија СИРИЗА, Алексис Ципрас одговарајќи на новинарско прашање на денешната прес-конференција во рамките на ...

Ципрас е горд: Грција доби многу со Договорот од Преспа

PressingTV - 15.09.2019

Лично јас сум многу горд на Договорот од Преспа, договор што останува и ќе остане во историјата – изјави поранешниот премеир на Грција, а сега лидер на грчката опозициска партија СИРИЗА, Алексис Ципрас одговарајќи на новинарско прашање на денешната ...

Ципрас: За Договорот од Преспа, Мицотакис се надмина себеси во хипокризијата

ММС - 15.09.2019

Онаму каде што навистина господинот Мицотакис и Vладата се надминаа себе си во хипокризија и демагогијата е Договорот од Преспа, порача лидерот на СИРИЗА Алексис Ципрас во неговиот говор во рамки на 84.

Лидерот на СИРИЗА претстави алтернативен план за економијата и општеството

24Инфо - 15.09.2019

Праведен развој со поддршка на истражувањето, иновациите, обновливите извори на енергија, на дигитална економија; градење нова социјална држава; дигитализација на јавната и проширување на индивидуалните права и слободи и безбедност за сите граѓани, ...

ЦИПРАС ВО СОЛУН: Каде се сега македономахите?

Денешен - 15.09.2019

Онаму каде што навистина господинот Мицотакис и Владата се надминаа себе си во хипокризија и демагогијата е Договорот од Преспа, рече лидерот на СИРИЗА Алексис Ципрас во неговиот говор во рамки на 84. Меѓународен саем во Солун, јави МИА од Атина.

Ципрас: За Договорот од Преспа, Мицотакис се надмина себе си во хипокризијата и демагогијата

Канал5 - 15.09.2019

Онаму каде што навистина господинот Мицотакис и Vладата се надминаа себе си во хипокризија и демагогијата е Договорот од Преспа, порача лидерот на СИРИЗА Алексис Ципрас на 84. Меѓународен саем во Солун.

Ципрас: Мицотакис направи импресивно салто во однос на Преспанскиот договор, но добро е што ќе го почитува

Фокус - 15.09.2019

Лидерот на грчката опозициска партија СИРИЗА, Алексис Ципрас, во говорот на Меѓународниот саем во Солун изјави дека актуелниот премиер Констатинос Мицотакис и неговата влада се надминале во, како што вели, хипокризија и демагогијата во однос на ...

Ципрас за Договорот од Преспа: Мицотакис се надмина себе си во демагогијата

Скопје1 - 15.09.2019

Онаму каде што навистина господинот Мицотакис и Владата се надминаа себе си во хипокризија и демагогијата е Договорот од Преспа, порача лидерот на СИРИЗА Алексис Ципрас во неговиот говор во рамки на 84.

ЦИПРАС: “Преспанскиот договор е договор што вреди да се почитува од секоја влада во Грција”

Магазин - 15.09.2019

Онаму каде што навистина господинот Мицотакис и Владата се надминаа себе си во хипокризија и демагогијата е Договорот од Преспа, порача лидерот на СИРИЗА Алексис Ципрас во неговиот говор во рамки на 84.

Ципрас: За Договорот од Преспа, Мицотакис се надмина себе си во хипокризијата и демагогијата

Република - 15.09.2019

Онаму каде што навистина господинот Мицотакис и Владата се надминаа себе си во хипокризија и демагогијата е Договорот од Преспа, порача лидерот на СИРИЗА Алексис Ципрас во неговиот говор во рамки на 84.

Ципрас: За Договорот од Преспа, Мицотакис се надмина себе си во демагогијата

Фактор - 15.09.2019

Онаму каде што навистина господинот Мицотакис и Vладата се надминаа себе си во хипокризија и демагогијата е Договорот од Преспа, порача лидерот на СИРИЗА Алексис Ципрас во неговиот говор во рамки на 84.

Алексис Ципрас: Горд сум на Договорот од Преспа!

Скопје1 - 16.09.2019

Лично јас сум многу горд на Договорот од Преспа, договор што останува и ќе остане во историјата, рече лидерот на грчката опозициска партија СИРИЗА, Алексис Ципрас одговарајќи на новинарско прашање на денешната прес-конференција во рамките на ...

Ципрас: Многу сум горд на Договорот од Преспа

Опсервер - 16.09.2019

Лично јас сум многу горд на Договорот од Преспа, договор што останува и ќе остане во историјата, рече лидерот на грчката опозициска партија СИРИЗА, Алексис Ципрас одговарајќи на новинарско прашање на денешната прес-конференција во рамките на ...

Ципрас: Многу сум горд на Договорот од Преспа

Либертас - 15.09.2019

Лично јас сум многу горд на Договорот од Преспа, договор што останува и ќе остане во историјата, рече лидерот на грчката опозициска партија СИРИЗА, Алексис Ципрас одговарајќи на новинарско прашање на денешната прес-конференција во рамките на ...

Ципрас: Многу сум горд на Договорот од Преспа

4NEWS - 15.09.2019

Лично јас сум многу горд на Договорот од Преспа, договор што останува и ќе остане во историјата, рече лидерот на грчката опозициска партија СИРИЗА, Алексис Ципрас одговарајќи на новинарско прашање на денешната прес-конференција во рамките на ...

Алексис Ципрас се гордее со Договорот од Преспа

Независен - 15.09.2019

Фото: pri.org Лично јас сум многу горд на Договорот од Преспа, договор што останува и ќе остане во историјата, рече лидерот на грчката опозициска партија СИРИЗА, Алексис Ципрас одговарајќи на новинарско прашање на денешната прес-конференција во ...

Ципрас: Многу сум горд на Договорот од Преспа

Сител - 15.09.2019

Лично јас сум многу горд на Договорот од Преспа, договор што останува и ќе остане во историјата, рече лидерот на грчката опозициска партија СИРИЗА, Алексис Ципрас одговарајќи на новинарско прашање на денешната прес-конференција во рамките на ...

Ципрас: Два пати сум горд на Договорот од Преспа

Слободен Печат - 15.09.2019

Договорот од Преспа е договор што останува и ќе остане во историјата, вели поранешниот премиер. Лично јас сум многу горд на Договорот од Преспа, договор што останува и ќе остане во историјата, рече лидерот на грчката опозициска партија СИРИЗА, ...

Ципрас: Многу сум горд на Договорот од Преспа

1tv - 15.09.2019

Лично јас сум многу горд на Договорот од Преспа, договор што останува и ќе остане во историјата, рече лидерот на грчката опозициска партија СИРИЗА, Алексис Ципрас одговарајќи на новинарско прашање на денешната прес-конференција во рамките на ...

Ципрас: Многу сум горд на Договорот од Преспа

Локално - 15.09.2019

Лично јас сум многу горд на Договорот од Преспа, договор што останува и ќе остане во историјата, рече лидерот на грчката опозициска партија СИРИЗА, Алексис Ципрас одговарајќи на новинарско прашање на денешната прес-конференција во рамките на ...

Лидерот на СИРИЗА претстави алтернативен план за економијата и општеството

MakPress - 15.09.2019

Праведен развој со поддршка на истражувањето, иновациите, обновливите извори на енергија, на дигитална економија; градење нова социјална држава; дигитализација на јавната и проширување на индивидуалните права и слободи и безбедност за сите граѓани, ...

Ципрас: Многу сум горд на Договорот од Преспа

24Инфо - 15.09.2019

Лично јас сум многу горд на Договорот од Преспа, договор што останува и ќе остане во историјата, рече лидерот на грчката опозициска партија СИРИЗА, Алексис Ципрас одговарајќи на новинарско прашање на денешната прес-конференција во рамките на ...

Ципрас: Многу сум горд на Договорот од Преспа

+инфо - 15.09.2019

Лично јас сум многу горд на Договорот од Преспа, договор што останува и ќе остане во историјата, рече лидерот на грчката опозициска партија СИРИЗА, Алексис Ципрас одговарајќи на новинарско прашање на денешната прес-конференција во рамките на ...

Ципрас: За Договорот од Преспа, Мицотакис се надмина себе си во хипокризијата и демагогијата

MakPress - 15.09.2019

Онаму каде што навистина господинот Мицотакис и Vладата се надминаа себе си во хипокризија и демагогијата е Договорот од Преспа, порача лидерот на СИРИЗА Алексис Ципрас во неговиот говор во рамки на 84.

„Мицотакис се надмина себе си во хипокризијата и демагогијата за договорот од Преспа“, рече Ципрас

ТВ21 - 15.09.2019

Поранешниот грчки премиер изнуди силни аплаузи и овации од присутните кога во обраќањето се осврна на Договорот од Преспа, особено во делот во кој ја обвини актуелната влада за хипокризија и демагогија, но и за „импресивно салто“ во конкретното ...

Ципрас претстави алтернативен план за економијата и општеството

Либертас - 15.09.2019

Праведен развој со поддршка на истражувањето, иновациите, обновливите извори на енергија, на дигитална економија; градење нова социјална држава; дигитализација на јавната и проширување на индивидуалните права и слободи и безбедност за сите граѓани, ...

Ципрас: За Договорот од Преспа, Мицотакис се надмина себе си во хипокризијата и демагогијата

Пулс24 - 15.09.2019

Онаму каде што навистина господинот Мицотакис и Владата се надминаа себе си во хипокризија и демагогијата е Договорот од Преспа, порача лидерот на СИРИЗА Алексис Ципрас во неговиот говор во рамки на 84.

Ципрас: Хипокризија и демагогија на Владата на Мицотакис за Договорот од Преспа

Р.С.Европа - 15.09.2019

Онаму каде што навистина господинот Мицотакис и Владата се надминаа себе си во хипокризија и демагогијата е Договорот од Преспа, порача лидерот на СИРИЗА Алексис Ципрас во неговиот говор во рамки на 84.

Ципрас претстави алтернативен план за економијата и општеството

А1 On - 15.09.2019

Праведен развој со поддршка на истражувањето, иновациите, обновливите извори на енергија, на дигитална економија; градење нова социјална држава; дигитализација на јавната и проширување на индивидуалните права и слободи и безбедност за сите граѓани, ...

Лидерот на СИРИЗА претстави алтернативен план за економијата и општеството

Слободен Печат - 15.09.2019

Во говорот што траеше речиси 75 минути, под слоганот „Тука сме", поранешниот грчки премиер потсети што постигнала неговата влада во изминатите четири и пол години. Праведен развој со поддршка на истражувањето, иновациите, обновливите извори на ...

Лидерот на СИРИЗА претстави алтернативен план за економијата и општеството

1tv - 15.09.2019

Праведен развој со поддршка на истражувањето, иновациите, обновливите извори на енергија, на дигитална економија; градење нова социјална држава; дигитализација на јавната и проширување на индивидуалните права и слободи и безбедност за сите граѓани, ...

Лидерот на СИРИЗА претстави алтернативен план за економијата и општеството

Опсервер - 15.09.2019

Праведен развој со поддршка на истражувањето, иновациите, обновливите извори на енергија, на дигитална економија; градење нова социјална држава; дигитализација на јавната и проширување на индивидуалните права и слободи и безбедност за сите граѓани, ...

Ципрас: За Договорот од Преспа, Мицотакис се надмина себе си во хипокризијата

Нетпрес - 15.09.2019

Онаму каде што навистина господинот Мицотакис и Владата се надминаа себе си во хипокризија и демагогијата е Договорот од Преспа, порача лидерот на СИРИЗА Алексис Ципрас во неговиот говор во рамки на 84.

Ципрас: За Договорот од Преспа, Мицотакис се надмина себе си во хипокризијата и демагогијата

Независен - 15.09.2019

Онаму каде што навистина господинот Мицотакис и Vладата се надминаа себе си во хипокризија и демагогијата е Договорот од Преспа, порача лидерот на СИРИЗА Алексис Ципрас во неговиот говор во рамки на 84.

Ципрас: За Договорот од Преспа, Мицотакис се надмина себе си во хипокризијата и демагогијата

Либертас - 15.09.2019

Онаму каде што навистина господинот Мицотакис и Vладата се надминаа себе си во хипокризија и демагогијата е Договорот од Преспа, порача лидерот на СИРИЗА Алексис Ципрас во неговиот говор во рамки на 84.

Ципрас се јави – Мицотакис направи импресивно салто за Преспанскиот договор

PressingTV - 15.09.2019

Онаму каде што навистина господинот Мицотакис и Владата се надминаа себе си во хипокризија и демагогијата е Договорот од Преспа, порача лидерот на СИРИЗА Алексис Ципрас во неговиот говор во рамки на 84.

Ципрас: За договорот од Преспа, Мицотакис се надмина себеси во хипокризијата и демагогијата

1tv - 15.09.2019

Онаму каде што навистина господинот Мицотакис и владата се надминаа себе си во хипокризија и демагогијата е Договорот од Преспа, порача лидерот на СИРИЗА Алексис Ципрас во неговиот говор во рамки на 84.

Ципрас: За Договорот од Преспа, Мицотакис се надмина себе си во хипокризијата и демагогијата

CivilMedia - 15.09.2019

Онаму каде што навистина господинот Мицотакис и Vладата се надминаа себе си во хипокризија и демагогијата е Договорот од Преспа, порача лидерот на СИРИЗА Алексис Ципрас во неговиот говор во рамки на 84.

Ципрас: За Договорот од Преспа, Мицотакис се надмина себе си во хипокризијата и демагогијата

24 Вести - 15.09.2019

Онаму каде што навистина господинот Мицотакис и Vладата се надминаа себе си во хипокризија и демагогијата е Договорот од Преспа, порача лидерот на СИРИЗА Алексис Ципрас во неговиот говор во рамки на 84.

Ципрас: За Договорот од Преспа, Мицотакис се надмина себе си во хипокризијата и демагогијата

4NEWS - 15.09.2019

Онаму каде што навистина господинот Мицотакис и Vладата се надминаа себе си во хипокризија и демагогијата е Договорот од Преспа, порача лидерот на СИРИЗА Алексис Ципрас во неговиот говор во рамки на 84.

Ципрас: За Договорот од Преспа, Мицотакис се надмина себе си во хипокризијата и демагогијата

Press24 - 15.09.2019

Онаму каде што навистина господинот Мицотакис и Vладата се надминаа себе си во хипокризија и демагогијата е Договорот од Преспа, порача лидерот на СИРИЗА Алексис Ципрас во неговиот говор во рамки на 84.

Ципрас: За Договорот од Преспа, Мицотакис се надмина себе си во хипокризијата и демагогијата

Локално - 15.09.2019

Онаму каде што навистина господинот Мицотакис и Vладата се надминаа себе си во хипокризија и демагогијата е Договорот од Преспа, порача лидерот на СИРИЗА Алексис Ципрас во неговиот говор во рамки на 84.

Ципрас: Импресивно салто на Мицотакис за Договорот од Преспа

МКД - 15.09.2019

Онаму каде што навистина господинот Мицотакис и Владата се надминаа себе си во хипокризија и демагогијата е Договорот од Преспа, порача лидерот на Сириза Алексис Ципрас во неговиот говор во рамки на 84.

Ципрас: За Договорот од Преспа, Мицотакис се надмина себе си во хипокризијата и демагогијата

Слободен Печат - 15.09.2019

Поранешниот грчки премиер изнуди силни аплаузи и овации од присутните кога во обраќањето се осврна на Договорот од Преспа, особено во делот во кој ја обвини актуелната влада за хипокризија и демагогија.

Ципрас: За Договорот од Преспа, Мицотакис се надмина себе си во хипокризијата и демагогијата

Сител - 15.09.2019

Онаму каде што навистина господинот Мицотакис и Vладата се надминаа себе си во хипокризија и демагогијата е Договорот од Преспа, порача лидерот на СИРИЗА Алексис Ципрас во неговиот говор во рамки на 84.