TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Европскиот фронт во Охрид, Османи: Опозиција на Европскиот фронт е шовинизмот

Канал5 - 13.04.2024

Караванот на Европскиот фронт денеска пристигна во Охрид. Кандидатот за претседател Бујар Османи, првиот човек на Демократската унија за интеграција Али Ахмети и координаторот на изборниот штаб за 5-та единица Крешник Бектеши на средбата со ...

Бујар Османи, оствари средби со жителите на Охрид

Алсат-М

Османи од Охрид: Ова се специфични избори, понудата е меѓу два алтернативни принципи

OhridNews

(Видео) Неминовни се измените во Уставот ако сакаме Македонија да оди напред, рече Османи

ММС

Османи: Може да се натпреваруваме по сите прашања, но не и во однос на ЕУ

24 Вести

Османи до Силјановска: Барањето 61 пратеник е спротивно на сите начела на соживотот и мултуетничката демократија

ТВ21

Османи: Целта на Европскиот фронт е еднаквост и правда за сите

4NEWS

+инфо Макфакс Опсервер Точка

Османи до Силјановска: Барањето 61 пратеник е спротивно на сите начела на соживотот и мултуетничката демократија

Слободен Печат - 13.04.2024

Кандидатот за претседател на Демократската унија за интеграција Бујар Османи денеска имаше предизборна средба со граѓаните на Охрид. Тој им порача дека престојните избори тие имаат избор меѓу две алтернативи – интеграција наспроти изолација, соживот ...

Османи: Не е демократски ниту мултиетнички да се бараат 61 пратеник – Силјановска: 61 пратеник не ги исклучува заедниците, туку криминалците од ДУИ

4NEWS

Османи од Охрид: Интеграција наспроти изолација, соживот наспроти етничка недоверба и тензија

Независен

Османи од Охрид вети интеграција, соживот и прогрес

360 степени

Османи: Барањето 61 пратеник е спротивно на сите начела на соживотот

МКД

Османи од Охрид: Интеграција наспроти изолација, соживот наспроти етничка недоверба и тензија, прогрес наспроти враќање назад

Либертас

Османи од Охрид: Интеграција наспроти изолација, соживот наспроти етничка недоверба и тензија, прогрес наспроти враќање назад

Zoom

24Инфо Фокус Скопје инфо Денешен Телма MakPress

ОСМАНИ ВО ШТИП И РАДОВИШ: Ова е битка меѓу два концепта, концепт на европска интеграција наспроти концепт на изолација

Денешен - 11.04.2024

Овие избори не се избори помеѓу различни политички партии и различни кандидати. Ова е битка меѓу два концепта. Концепт на европска интеграција наспроти концепт на изолација. Концепт на соживот наспроти концепт на етнички тензии и омраза.

„ДА БАРАТЕ 61 ПРАТЕНИК Е НАЈШОВИНИСТИЧКАТА ИДЕЈА“ Гниеме внатре од неможноста да циркулира европскиот кислород, рече Бујар Османи во Штип

+инфо

Османи од Штип: Овие избори се битка меѓу два концепта – за европска интеграција наспроти изолација

Република

Османи од Штип: Овие избори се битка меѓу два концепта – за европска интеграција наспроти изолација

Lider

Османи: Нема поголема шовинистичка и националистичка идеја, отколку да барате 61 пратеник за да не зависите од гласот на другите

PressingTV