TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Разбеснета група нападнале човек, а потоа и полицајците кои интевенирале

Скопје инфо - 23.09.2021

На 22.09.2021 околу 17.15 часот на ул.„Скупи“ во Скопје, полициски службеници од Полициската станица Карпош биле попречувани од повеќе лица при извршување службани дејствија по претходна пријава од М.М.

Карпош: Фрлале тврди предмети кон полицајци - повредиле двајца, а оштетиле и полициски возила

Сител - 23.09.2021

Повеќе лица фрлале со тврди предмети кон полицајци при што повредиле двајца а оштетиле и повеќе полициски возила. - На 22.09.2021 околу 17.15 часот на ул.„Скупи“ во Скопје, полициски службеници од Полициската станица Карпош биле попречувани од ...

Инцидент во Скопје: Двајца полицајци повредени - оштетени 3 службени возила

Press24 - 23.09.2021

Двајца полицајци се здобиле со повреди, а три службени возила биле оштетени во инцидент кој се случил во Скопје. „На 22.09.2021 околу 17.15 часот на ул.„Скупи“ во Скопје, полициски службеници од Полициската станица Карпош биле попречувани од повеќе ...

Драма во Скопје: Повредени полицајци и оштетени полициски возила

Слободен Печат - 23.09.2021

На 22.09.2021 околу 17.15 часот на ул.„Скупи“ во Скопје, полициски службеници од Полициската станица Карпош биле попречувани од повеќе лица при извршување службани дејствија по претходна пријава од М.М.

Двајца припадници на МВР се здобиле со повреди: Нападнати полицајци, оштетени 3 полициски возила

Centar - 23.09.2021

Двајца полицајци се здобиле со повреди, а три службени возила биле оштетени во инцидент кој се случил во Скопје. „На 22.09.2021 околу 17.15 часот на ул.„Скупи“ во Скопје, полициски службеници од Полициската станица Карпош биле попречувани од повеќе ...

ДРАМА ВО СКОПЈЕ: Повредени полицајци, оштетени полициски возила- еве ги деталите

Курир - 23.09.2021

Вчера околу 17:15 часот на улица „Скупи“ во Скопје, полициски службеници од Полициската станица Карпош биле попречувани од повеќе лица при извршување службени дејствија по претходна пријава од М.М.

Повредени полицајци, оштетени полициски возила…, ова се деталите

Република - 23.09.2021

Вчера околу 17:15 часот на улица „Скупи“ во Скопје, полициски службеници од Полициската станица Карпош биле попречувани од повеќе лица при извршување службени дејствија по претходна пријава од М.М.

Нападнати полицајци и оштетени три возила на МВР од неколку лица во скопски Карпош

MakPress - 24.09.2021

Вчера околу 17:15 часот на улица „Скупи“ во Скопје, полициски службеници од Полициската станица Карпош биле попречувани од повеќе лица при извршување службани дејствија по претходна пријава од М.М.

Повредени полицајци и оштетени три полициски возила на ул.„Скупи“ во Скопје

Опсервер - 24.09.2021

На 22.09.2021 околу 17.15 часот на ул.„Скупи“ во Скопје, полициски службеници од Полициската станица Карпош биле попречувани од повеќе лица при извршување службени дејствија по претходна пријава од М.М.