TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Заев: Разочаран сум од исходот на средбата, барањето на опозицијата против секоја логика

Телма - 11.09.2019

Груевизам до доцна во ноќта, барање против секоја логика, против ЕУ и НАТО, против вредностите и принципите, вака премиерот Зоран Заев денеска на прес-конференција го оцени исходот од синоќешната лидерска средба и единствениот услов, кој, како што ...

Заев: ВМРО-ДПМНЕ ги интересира само да им го заташкаме криминалот

Press24 - 11.09.2019

Искрено, многу сум разочаран од исходот на лидерската средба и од однесувањето на опонентите од другата страна со кои што преговаравме, господинот Мицкоски и ВМРО ДПМНЕ. Ова денеска го кажа премиерот Зоран Заев на прес-конференција по Лидерската ...

Заев им се извини на новинарите

Фокус - 11.09.2019

Им се извинувам на новинарите и жалам што завршивме до доцна во ноќта, рече Заев на денешната прес конференција за лидерската средба со опозицијата за новиот Закон за ЈО. „Ги знам реакциите на новинарите и го разбирам нивниот револт.

Заев: Се разочарав од лидерската средба, тоа беше груевизам до доцна во ноќта!

Фокус - 11.09.2019

Премиерот Зоран Заев истакна дека е разочаран од лидерската средба со опозицијата за Законот за ЈО, која траеше до раните утрински часови и не беше постигнат договор. „Разочаран сум од лидерската средба.

Заев за лидерската средба: „Разочаран сум, видовме само Груевизам до доцна во ноќта“ (ВИДЕО)

ТВ21 - 11.09.2019

Премиерот Зоран Заев денеска одржа прес-конференција на која зборуваше за синоќешната лидерска средба со лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски. Тој ја искажа својата разочараност од средбата, велејќи дека опозицијата не е за гонење на криминалот, ...

Заев: Разочаран сум – груевизам доцна во ноќта

Фактор - 11.09.2019

Разочаран сум од лидерската средба и и од однесувањето на опонентите, од лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицковски, рече денеска лидерот на СДСМ и премиер Зоран Заев. Сепак вели дека има надеж оти решение може да има, ако партијата од другата ...

Заев: Разочаран сум од лидерската средба

Република - 11.09.2019

Премиерот Зоран Заев истакна дека е разочаран од лидерската средба со опозицијата за Законот за ЈО, која траеше до раните утрински часови и не беше постигнат договор. , истакна Заев. ...

Заев: Разочаран сум од исходот на средбата, барањето на опозицијата против секоја логика

Сител - 11.09.2019

Груевизам до доцна во ноќта, барање против секоја логика, против ЕУ и НАТО, против вредностите и принципите, вака премиерот Зоран Заев денеска на прес-конференција го оцени исходот од синоќешната лидерска средба и единствениот услов, кој, како што ...

Заев: ВМРО-ДПМНЕ ги интересира само да им го заташкаме криминалот

iPortal - 11.09.2019

Искрено, многу сум разочаран од исходот на лидерската средба и од однесувањето на опонентите од другата страна со кои што преговаравме, господинот Мицкоски и ВМРО ДПМНЕ. Ова денеска го кажа премиерот Зоран Заев на прес-конференција по Лидерската ...

Заев им се извини на новинарите

Либертас - 11.09.2019

Им се извинувам на новинарите и жалам што завршивме до доцна во ноќта, рече Заев на денешната прес конференција за лидерската средба со опозицијата за новиот Закон за ЈО. „Ги знам реакциите на новинарите и го разбирам нивниот револт.

Заев: Се разочарав од лидерската средба

Република - 11.09.2019

Премиерот Зоран Заев истакна дека е разочаран од лидерската средба со опозицијата за Законот за ЈО, која траеше до раните утрински часови и не беше постигнат договор. Разочаран сум од лидерската средба.

Заев за лидерската средба: „Разочаран сум, видовме само Груевизам до доцна во ноќта“ (ВИДЕО)

4NEWS - 11.09.2019

Премиерот Зоран Заев денеска одржа прес-конференција на која зборуваше за синоќешната лидерска средба со лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски. Тој ја искажа својата разочараност од средбата, велејќи дека опозицијата не е за гонење на криминалот, ...

Заев: Разочаран сум од исходот на средбата, барањето на опозицијата против секоја логика

24 Вести - 11.09.2019

Груевизам до доцна во ноќта, барање против секоја логика, против ЕУ и НАТО, против вредностите и принципите, вака премиерот Зоран Заев денеска на прес-конференција го оцени исходот од синоќешната лидерска средба и единствениот услов, кој, како што ...

Заев: Се разочарав од лидерската средба, Мицкоски бара само амнeстија

Вечер - 11.09.2019

Премиерот Зоран Заев истакна дека е разочаран од лидерската средба со опозицијата за Законот за ЈО, која траеше до раните утрински часови и не беше постигнат договор. „Разочаран сум од лидерската средба.

Заев: Разочаран сум од исходот на средбата, груевизам до доцна во ноќта

Независен - 11.09.2019

Фото: Б. Грданоски Груевизам до доцна во ноќта, барање против секоја логика, против ЕУ и НАТО, против вредностите и принципите, вака премиерот Зоран Заев денеска на прес-конференција го оцени исходот од синоќешната лидерска средба и единствениот ...

Заев: Тоа беше груевизам до доцна во ноќта, со барање амнестија за сите

Мета - 11.09.2019

Премиерот Зоран Заев денеска на прес-конференција во Владата истакна дека е разочаран од лидерската средба со опозицијата за Законот за јавното обвинителство, која траеше до раните утрински часови и заврши без договор.

Заев разочаран од лидерската: Груевизам до доцна во ноќта, барања против ЕУ и НАТО

+инфо - 11.09.2019

Груевизам до доцна во ноќта, барање против секоја логика, против ЕУ и НАТО, против вредностите и принципите, вака премиерот Зоран Заев денеска на прес-конференција го оцени исходот од синоќешната лидерска средба и единствениот услов, кој, како што ...

Заев: Разочаран сум од исходот на средбата, барањето на опозицијата против секоја логика

Канал5 - 11.09.2019

Груевизам до доцна во ноќта, барање против секоја логика, против ЕУ и НАТО, против вредностите и принципите. Вака премиерот Зоран Заев денеска на прес-конференција го оцени исходот од синоќешната лидерска средба и единствениот услов, кој, како што ...

Заев разочаран од лидерската: Тоа беше груевизам до доцна во ноќта

Нова ТВ - 11.09.2019

Премиерот Зоран Заев денеска на прес-конференција, исходот од синоќешната лидерска средба го резимираше како „груевизам до доцна во ноќта, барање против секоја логика, против ЕУ и НАТО, против вредностите и принципите“.

Заев: Груевизам до доцна во ноќта, барањата на ВМРО-ДПМНЕ против секоја логика

Локално - 11.09.2019

Груевизам до доцна во ноќта, барање против секоја логика, против ЕУ и НАТО, против вредностите и принципите, вака премиерот Зоран Заев денеска на прес-конференција го оцени исходот од синоќешната лидерска средба и единствениот услов, кој, како што ...

Заев: Разочаран сум, барањето на опозицијата против секоја логика

24Инфо - 11.09.2019

Груевизам до доцна во ноќта, барање против секоја логика, против ЕУ и НАТО, против вредностите и принципите, вака премиерот Зоран Заев денеска на прес-конференција го оцени исходот од синоќешната лидерска средба и единствениот услов, кој, како што ...

Заев: Груевизам и подготвеност на се за да го спасат режимскиот криминал

Р.С.Европа - 11.09.2019

Имав некоја надеж дека е можно да ја сменат матрицата и да излезат од заложбите на своите претходници. Се потрудивме да излеземе во пресрет, но ВМРО-ДПМНЕ единствено бара предметите на СЈО да дојдат под нивна контрола, да запрат сите предистраги и ...

Заев: Разочаран сум од исходот на средбата, барањето на опозицијата против секоја логика

4NEWS - 11.09.2019

Груевизам до доцна во ноќта, барање против секоја логика, против ЕУ и НАТО, против вредностите и принципите, вака премиерот Зоран Заев денеска на прес-конференција го оцени исходот од синоќешната лидерска средба и единствениот услов, кој, како што ...

Заев: Разочаран сум од исходот на средбата, груевизам до доцна во ноќта

CivilMedia - 11.09.2019

Груевизам до доцна во ноќта, барање против секоја логика, против ЕУ и НАТО, против вредностите и принципите, вака премиерот Зоран Заев денеска на прес-конференција го оцени исходот од синоќешната лидерска средба и единствениот услов, кој, како што ...

Заев за лидерската: Груевизам до доцна во ноќта

Press24 - 11.09.2019

Груевизам до доцна во ноќта, барање против секоја логика, против ЕУ и НАТО, против вредностите и принципите, вака премиерот Зоран Заев денеска на прес-конференција го оцени исходот од синоќешната лидерска средба и единствениот услов, кој, како што ...

Заев разочаран од лидерската: „Груевизам“ до доцна во ноќта, ВМРО-ДПМНЕ бараше да го заташкаме криминалот

еМагазин - 11.09.2019

Груевизам до доцна во ноќта, барање против секоја логика, против ЕУ и НАТО, против вредностите и принципите, вака премиерот Зоран Заев денеска на прес-конференција го оцени исходот од синоќешната лидерска средба и единствениот услов, кој, како што ...

Заев: Разочаран сум од исходот на лидерската средба

PressingTV - 11.09.2019

Премиерот Зоран Заев денеска на прес-конференција истакна дека е разочаран од лидерската средба со опозицијата за Законот за ЈО, која траеше до раните утрински часови и не беше постигнат договор. Разочаран сум од исходот на лидерската средба.

Заев: Опозицијата ја интересира само да се запрат предметите на СЈО

Нетпрес - 11.09.2019

Премиерот Зоран Заев денеска на прес-конференција истакна дека е разочаран од лидерската средба со опозицијата за Законот за ЈО, која траеше до раните утрински часови и не беше постигнат договор. „Разочаран сум од исходот на лидерската средба.

(Видео) Заев: Тоа беше груевизам до доцна во ноќта, бараа амнестија за сите

1tv - 11.09.2019

Груевизам до доцна во ноќта, барање против секоја логика, против ЕУ и НАТО, против вредностите и принципите, вака премиерот Зоран Заев денеска на прес-конференција го оцени исходот од синоќешната лидерска средба и единствениот услов, кој, како што ...

Заев: Разочаран сум од исходот на средбата, барањето на опозицијата против секоја логика

Опсервер - 11.09.2019

Груевизам до доцна во ноќта, барање против секоја логика, против ЕУ и НАТО, против вредностите и принципите, вака премиерот Зоран Заев денеска на прес-конференција го оцени исходот од синоќешната лидерска средба и единствениот услов, кој, како што ...

Заев: Разочаран сум од исходот на средбата, барањето на опозицијата против секоја логика

Скопје инфо - 11.09.2019

Груевизам до доцна во ноќта, барање против секоја логика, против ЕУ и НАТО, против вредностите и принципите, вака премиерот Зоран Заев денеска на прес-конференција го оцени исходот од синоќешната лидерска средба и единствениот услов, кој, како што ...

Заев: Разочаран сум, барањето на опозицијата e против секоја логика

iPortal - 11.09.2019

Груевизам до доцна во ноќта, барање против секоја логика, против ЕУ и НАТО, против вредностите и принципите, вака премиерот Зоран Заев денеска на прес-конференција го оцени исходот од синоќешната лидерска средба и единствениот услов, кој, како што ...

Заев: Груевизам до доцна во ноќта

365 - 11.09.2019

Груевизам до доцна во ноќта, барање против секоја логика, против ЕУ и НАТО, против вредностите и принципите, вака премиерот Зоран Заев денеска на прес-конференција го оцени исходот од синоќешната лидерска средба и единствениот услов, кој, како што ...

ЗАЕВ: Мицкоски ме разочара

Денешен - 11.09.2019

Груевизам до доцна во ноќта, барање против секоја логика, против ЕУ и НАТО, против вредностите и принципите, вака премиерот Зоран Заев денеска на прес-конференција го оцени исходот од синоќешната лидерска средба и единствениот услов, кој, како што ...

Заев: Разочаран сум од исходот на лидерската средба

MakPress - 11.09.2019

Груевизам до доцна во ноќта, барање против секоја логика, против ЕУ и НАТО, против вредностите и принципите, вака премиерот Зоран Заев денеска на прес-конференција го оцени исходот од синоќешната лидерска средба и единствениот услов, кој, како што ...